Skocz do zawartości
IGNOROWANY

adaptive light defective 02769 - Headlight Swivel Module [B8]


Damianex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od tygodnia jestem właścicielem a4 b8 2010. Auto posiada w chwili aktualnej xenony skrętne, prawa lampa ori, lewa też ori Audi ale używka. Po włączeniu się xenonów, po najechaniu na nierówność dostaje błąd :

02769 - Headlight Swivel Module; Left 
            003 - Mechanical Failure - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00100011
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 40
                    Mileage: 290806 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2021.02.26
                    Time: 18:30:31

 

Przy odpalaniu lamp obie lampy idą góra dół, prawo lewo, jak wyskoczy błąd mam wrażenie, że prawa lampa świeci normalnie, lewa zaś świeci mocno w dół - pewnie jakiś tryb awaryjny. Mogę jakoś sprawdzić czy uszkodzona jest sama lampa/ silnik w lampie, czy to jednak czujnik poziomowania ?

 

ewentualnie adaptacja xenonów przez VCDS mogłaby pogorszyć "świecenie" świateł w ruchu drogowym (że świeciłyby za wysoko / za nisko?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lewa lampa była wymieniona?

Czy proplem pojawił się po wymianie?

Moduł skrętny ma usterkę mechaniczną zgodnie odczytanym błędem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa była wymieniana przez poprzedniego właściciela , już tak kupiłem. Wymieniana była bo było tam uderzenie i jest tam lampa z 2011 roku. 
 

czyli musiałbym wyjąc lampe i na stole sprawdzić czy wszystko gładko chodzi ?

 

moge w VCDS ustawić jakoś podglad live na działanie jednocześnie lewej i prawej lampy oraz czujników poziomowanie aby zobaczyć czy to jednak lampa ma problem z poprawnym zachowaniem się czy czujnik poziomowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moduł lampy ma usterkę mechaniczną to lampa do wymiany.

Vcdsem możesz wykonać testy wykonawcze ruchu soczewek. 

W blokach pomiarowych możesz także sprawdzić kąt nachylenia czujników na wahaczach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem albo jutro spróbuje się podłączyć i zobaczyć jak kąt wyglada . 
 

mną razie dodaje zdjęcie samego czujnika poziomowania lewego, wydaje się być lekko sfatygowany. Ale nie wiem czy to może być jego wina 

960D828D-6675-4E33-B11D-B6E29E019916.jpeg

B622EDC3-D278-4876-9C56-3724A38D7E95.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zagięcie na końcówkach aluminiowej rurki jest fabrycznym zaciśnięciem, tak ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem VCDS i czujniki poziomowania cały czas pracują , ogólnie wydaje mi się ze zbyt nisko swieci lewy xenon ale nie wiem czy tak być powinno, w każdym razie błąd występuje cały czas .

 

znalazlem płaską powierzchnie i zrobiłem adaptacje i zrobiłem przejażdżkę i gdzieś po 2 minutach dostałem błąd „adaptive light defective”

test przez VCDS przeszedł chyba poprawnie, poniżej link 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z poprzednim właścicielem, wg niego błąd się zapala przez ledowe żarówki w halogenach, nie wiem ile w tym prawdy ale w najbliższym czasie będę sprawdzać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel miałeś 100% racji, zmiana żarówki na zwykłą nic nie zmieniła. 

 

Wyjąłem lampę. Sprawdziłem jej ruchy, wydają się być ok, wszystkie pokolei z listy, jednak gdy robię "clear code" to Zenon w dość dziwny sposób wraca na swoją pozycję i wywala błąd link poniżej do dźwięków jakie wydaje silniczek 

https://youtube.com/shorts/tcF2gL1EZN0?feature=share

 

A tutaj filmik z testowania pozostałych ustawień xenonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym kupić rozbitą i przełożyć sam mechanizm? Czy rzecz nie jest warta zachodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbita też może mieć uszkodzony mechanizm. Kup zdrową używkę. 

Kupiłeś auto tydzień temu z usterką, która była już w czasie zakupu. Sprzedający dobrze o niej wiedział i próbował wcisnąć Ci bajkę o LED w przeciwmgielnych. Niech odda 500 zł na lampę. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj o tym samym numerze 8K0 941 003 S oraz serii 29S. To 29S to seria pasków LED. Najlepiej aby była taka sama, w przeciwnym razie może być inny odcień LED. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat do zamknięcie 

 

:

rozwiazanie

Kupiłem rozbitą lampę skrętną z innym numerem led,

Rozebrałem wtedy swoją i okazało się że wypadło mocowanie całego złożenia soczewki ze swojego miejsca,

Postaram się dodać zaraz zdjęcie.

 

Reasumując, jeśli tylko bym rozłożył lampę i ją skleił to koszt byłby tylko 50 zł za klej butylowy i urządzenie do rozklejania lamp.

 

A tak mam jeszcze jeden cały sprawny moduł soczewki skrętnej, jak ktoś potrzebuje to niech się odzywa, dogadamy się.

 

Na zdjęciu zaznaczony element który wyskoczył z mocowania

652262CC-20F6-4803-91BF-387561942C50.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem dotyczący xenonow blad VCDS 00496 czujnik ukladu poiomowania pojazdu z przodu.

czujnik wymieniony na nowy SKV ale blad nadal wywala po skasowaniu zaraz wraca. Chciałem zrobic adaptacje ale nie moge wejsc w modól 55 zasieg swiatel wyskakuje komunikat brak odpowiedzi ze sterownika.

moze miał ktos cos podobnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bakan22 napisał:

Witam, mam problem dotyczący xenonow blad VCDS 00496 czujnik ukladu poiomowania pojazdu z przodu.

czujnik wymieniony na nowy SKV ale blad nadal wywala po skasowaniu zaraz wraca. Chciałem zrobic adaptacje ale nie moge wejsc w modól 55 zasieg swiatel wyskakuje komunikat brak odpowiedzi ze sterownika.

moze miał ktos cos podobnego??

Bo nie masz sterownika 55. Zgodnie z opisem w profilu masz rocznik 2013 czyli polift. W poliftach nie ma osobnego sterownika samopoziomu i steruje tym MCE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...