Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ryglowanie drzwi po zapłonie.


Gibon91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów,

 

 

 

Nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, więc pytanie mam. Czy autoryglowanie drzwi po przekręceniu zapłonu jest normalne? Nie widzę na liście kodowania modułu takiej opcji. Nie ukrywam, że jest to uciążliwe np. W sytuacji kiedy czekam na pasażera i odpalę auto, pasażer już sam nie wsiądzie. Muszę otwierać drzwi z przycisku w tapicerce drzwi. Poza tym już raz zatrzasnałem kluczyki w stacyjce w momencie gdy włączyłem zapłon i zamknąłem drzwi kierowcy. Całe szczęście bagażnik był otwarty, ale nie widzi mi się kolejny raz czołgać przez tylną kanapę, stąd pytanie? Dodam tylko, że zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km jest aktywne i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz obicie drzwi kierowcy i odepnij przycisk do ryglowania drzwi, sprawdź czy sytuacja nadal będzie występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Langista napisał:

Rozbierz obicie drzwi kierowcy i odepnij przycisk do ryglowania drzwi, sprawdź czy sytuacja nadal będzie występować.

Sugerujesz, że może jest na włączniku jakieś zwarcie lub pojawia się na nim przebicie podczas włączania zapłonu?  Oczywiście sprawdzę to w wolnej chwili. W sumie najprostszy sposób a na to nie wpadłem :facepalm:. Jeżeli już to obstawiał bym to drugie bo włącznik normalnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy, bo moduł komfortu nie ma takiego kodowania żeby coś takiego się działo. Możesz też spojrzeć w przelotkę, bardzo możliwe, że kable są przetarte i robią zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że masz dokładany alarm lub jakieś inne zabezpieczenie dodatkowe, które realizuje taką funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bobikos napisał:

Podejrzewam że masz dokładany alarm lub jakieś inne zabezpieczenie dodatkowe, które realizuje taką funkcję.

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, po części sytuacja została rozwiązana. Mianowicie, w dniu wczorajszym, poprzez kodowanie MK, wyłączyłem funkcje zamykania zamków po przekroczeniu 15 km/h oraz włączyłem funkcję możliwości otwarcia szyb po wyciągnięciu kluczyka. Co się okazało? Zamki nie zamykają się już same po przekręceniu zapłonu :doh: Dodatkowo kierunkowskazy sygnalizują również otwarcie pojazdu poprzez dwukrotny błysk, gdzie przed tą operacja działały tylko w przypadku zamknięcia pojazdu. Pytanie jaki to może mieć związek? Co do tego alarmu, może i jest dokładany jakiś, ponieważ w trakcie testowania czy w ogóle działa, załączył się tylko niewielki głośniczek w części prawego tylnego nadkola. Wydaje mi się, że powinien klakson :dontknow:, aczkolwiek w tapicerce drzwi kierowcy posiadam włączniki od alarmu tj, przechył i obecność w środku. Muszę w końcu sprawdzić VIN i zobaczyć co tam w ogóle było oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu który przedstawiłeś wynika że ma ori alarm (syrenka w tylnym prawym nadkolu i przyciski w boczku). Może i to kwestia kodowania była. MK mają nieraz wpisane dziwne wartości.

Możesz podać kodowanie jakie miałeś i jakie masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...