Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka


RadekA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam podobny problem - auto zgaszone biegi wchodzą gładko, auto zapalone 1,2 z oporem + wsteczny, nic nie zgrzyta nic nie chrupie przy zmianach biegów podczas jazdy, sprzęgło na pewno nie jest podpalone. Problem od jakiegoś czasu się zaczął - teraz pytanie czy jakieś regulacje i wymiana oleju coś da , czy po prostu skrzynia powoli się sypie ? auto chcę sprzedać jest w bardzo dobrym stanie technicznym oprócz tego mankamentu a nie chcę kogoś na minę wpakować i wolałbym to naprawić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w idealnym porzadku jesli nie zgrzyta itp. nic sie nie dzieje, jesli chcesz pozbyc sie auta to nic z tym nie rob a jesli juz na sile chcesz to zniwelowac wymien olej na zadzszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem, czasami nie moge wrzucic 5 biegu, nie moge lewarka w prawo skierowac, musze wcisnac ponownie sprzeglo lub jak nie pomoze wrzucic np.4 i jeszcze raz 5 nie wiem czego mam sie czepic, problem potrafi sie pojawic np.2 razy na trsie 10 km, moge tez przejechac 600km i nic sie nie blokuje, prosze o jakies podpowiedzi czego mam sie czepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Mam to samo 1 i R wchodza bardzo słabo-olej w skrzyni wymieniony rok temu, od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Mam to samo 1 i R wchodza bardzo słabo-olej w skrzyni wymieniony rok temu, od czego zacząć?

Sprawdz czy przy wrzucaniu jedynki nie czuć delikatnego szarpniecia do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedługim czasie będę miał już 4 skrzynie. Zblokowało mi biegi i nie mogłem z 1 na 2 wrzucić ani żadnego innego. Po chwili odpuściło, ale 5 zaczęła zgrzytać. Pewnie wysypało się synchro i poszło coś w tryby. Niby kuriozalna sprawa, ale czasami warto przesmarować to plastikowe jabłko pod mieszkiem drążka zmiany biegów. Przyczyną blokowania biegów może też być luz na przegubie cięgna, znajduje się zaraz przy miejscu gdzie łączy się ze skrzynią. Mogą być również zerwane poduszki skrzyni, wyrobiony wybierak i wyeksploatowanie samej skrzyni i pracujących w niech elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzewam temat. biegi 1-5 normalnie wchodzą, ale czasami wsteczny nie wchodzi za chiny ludowe. W takim przypadku musze prawie, że na siłe wbijać R.

Przeważnie każdy kto siada oprócz mnie i wchce wbić R to ma problem.

Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, kupiłem nie dawno a4 b6 2003r 1.9 TDI silnik AVB, i sęk w tym, że ciężko chodzą mi biegi, najgorzej jest z 3 na 4. nie słychać żadnych stuków ani nie "trzepie" silnikiem. szukałem na różnych forach i doczytałem, że może być to ubytel oleju, poprostu jest go za mało. ale to tylko przypuszczenia, mogę liczyć na waszą opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi padł docisk przy sprzęgle to nie miałem w ogole 1 i R a reszta wchodziła dość ciężko. Może pada sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ogrzewam temat, mam podobnie w moim b6 1.8 turbo bex, skrzynia 6 biegowa, mianowicie ciężko czasem wbić wsteczny bieg, nie zawsze, ale największy problem zauważyłem jak auto stoi pod górkę, może tak po prostu się udało bo.jaki miało by mieć to wpływ, dodam że przy zgaszonym silniku chodzi wszytko pięknie, wsteczny wbijam bez problemu a gdy odpale już czuć opór, czasami większy czasami mniejszy. z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy panowie od ciezko wchodzących wstecznychbiegow wyeliminowali już problem , jesli tak to jak ? z gory dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i  mnie to dopadło, na zapalonym jedynka i wsteczny nie wchodzą, czuc wyraźny opór, na zgaszonym wszystko działa jak należy.

Problem jest ze sprzęgłem czy skrzynia się kończy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2018 o 14:34, pepik napisał:

No i  mnie to dopadło, na zapalonym jedynka i wsteczny nie wchodzą, czuc wyraźny opór, na zgaszonym wszystko działa jak należy.

Problem jest ze sprzęgłem czy skrzynia się kończy?

 

Co było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 00:48, Emejcz napisał:

Co było? 

Sprzęgło, przy okazji wymieniłem dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...