Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka


RadekA4

Rekomendowane odpowiedzi

mam prolem w moimaudi przy wrzucanie jedynki lub biegu wstecznego czuje opór który po chwili i mocniejszym wcisnieciu biegu mija przy biegach do jazdy 2,3,4,5 nie ma w ogóle tego problemu wchodza elegancko. Zaznaczam ze posiadam auto z silnikiem 1.9tdi 90km z roku 2000 i wstecznego sie nie wciska tylko wchodzi normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO a ja właśnie jak wcisnę skrzynie biegów to wstecznego nie mogę włączyć, czy to znaczy że u mnie skrzynia była wymieniana i mam nowszą?? Czy raczej jest coś uszkodzone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tez bym zaczal od ciegiel wyregulowac i prysnac jakims smarem w koncu trzeba zaczynac od najtanszych opcji a nie od razu wymieniac sprzeglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam skrzynie z a4 z roku 2007

Że niby skrzynia wyprodukowana w 2007r, czy od Audi z 2007r :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być synchronizator skrzyni biegów. Jak zaczyna padać to są problemy głównie z biegiem wstecznym i jedynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze tak mloda skrzynie masz - i to nie znaczy ze nie byla uzywana, a moze tym audikiem przyczepy ciagali i to moze campingi jak to na wyspach

Ja tez sadze ze skrzynia juz konczy sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :):)

Dołączę się do tematu, ponieważ w swojej audi też coś takiego zauważyłem. Ja mam troszkę inne objawy. Wsteczny oraz 2,3,4 i 5 wchodzą bez problemu, natomiast jeżeli chodzi o jedynkę, to jest tak. Czasami wejdzie bardzo lekko bez żadnych oporów, czasami czuć lekki opór i muszę ją mocniej wepchnąć, ale żeby nie wpychać jej mocniej to lekko cofam do tyłu i wtedy wchodzi już lekko. Co to może być.

Z góry dziękuję :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wsteczny oraz 2,3,4 i 5 wchodzą bez problemu, natomiast jeżeli chodzi o jedynkę, to jest tak. Czasami wejdzie bardzo lekko bez żadnych oporów, czasami czuć lekki opór i muszę ją mocniej wepchnąć..."

mam tak samo. Jak na razie nie sprawia mi to większych problemów no ale warto wiedzieć co w przyszłości może się dziać, czy nie lepiej teraz wymienić czegoś tańszego i mieć problem z głowy na dłuższy czas czy później za sprzęgło płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam takie cos, że mi gałka skrzyni biegów skacze jak jade po dołkach. Jak go brałem tak nie było. Przyznam się że go chciałem sprawdzić i depnąłem mu na zakręcie na full i w pewnym momencie wpadł w drgania. Teraz jest tak że jak na półsprzęgle zaczynam skręcać to zaczyna "rzucać" autem. Czyżbym zawieszenie zerwał skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym momencie wpadł w drgania...

Właśnie wcześniej zauważyłem, że gdy chciałem szybciej ruszyć (przykładowo przy opuszczeniu skrzyżowania) to wpadał mi samochód w okropne drgania... porównywalne były w sumie do tych jak jest mokra nawierzchnia i samochód tak jakby "próbował łapać przyczepność na starcie" no i też ładnie telepało samochodem... w sumie teraz raczej nie mam takiej przypadłości... hmmm ale dlaczego i co zapobiega temu telepaniu to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam takie cos, że mi gałka skrzyni biegów skacze jak jade po dołkach. Jak go brałem tak nie było. Przyznam się że go chciałem sprawdzić i depnąłem mu na zakręcie na full i w pewnym momencie wpadł w drgania. Teraz jest tak że jak na półsprzęgle zaczynam skręcać to zaczyna "rzucać" autem. Czyżbym zawieszenie zerwał skrzyni??

Całkiem możliwe, spradź poduszki skrzyni oraz czy przypadkiem któraś łapa nie jest pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...