Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adapter Bose do AUDI A4


morelo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie zmieniłem radio fabryczne na Chińczyka na Androidzie nagłośnienie mam bose tzn  został wzmacniacz fabryczny wszystkie głośniki zostały wymienione na AUDIO SYSTEM,  do tego dokupiłem taki konwerter

ALLEGRO.PL

Problem polega na tym, że przednie głośniki grają nadal cicho dopiero je słychać jak przekroczę gdzieś 50% głośności radia i teraz już sam nie wiem czy wzmacniacz jest przypalony i po prostu gra ciszej czy ten konwerter nie może się dogadać z wzmacniaczem i radiem, dodatkowo przestało działać mi sterowanie z kierownicy nie wiedzieć czemu m działało.

Miał ktoś taką zagwostke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między bose a AUDIO SYSTEM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką impedancje mają te głośniki przednie oraz jaką tylne? 

Wina leży najprawdopodobniej po stronie konwertera.

Sterowanie z kierownicy nie będzie działało z chińczykiem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aker; na razie to nie wiem bo przednie ledwo graja a jak już dam wiecej mocy to sub nadrabia, a nie testowałem bez niego jeszcze.

Przednie głośniki są to AUDIO SYSTEM X 200 EM EVO 20CM impedancja: 3 Ohm, moc: 125 wat

Zaś z tyłu są na głośniki AUDIO SYSTEM M165 EVO2 16CM impedancja: 3 Ohm, moc: 90 wat

Sterowanie działało bez problemu z 3tygodnie i przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.daj znać jak to gra na tych głośnikach jak usuniesz usterkę bo zastanawiam się nad tymi głośnikami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, morelo napisał:

aker; na razie to nie wiem bo przednie ledwo graja a jak już dam wiecej mocy to sub nadrabia, a nie testowałem bez niego jeszcze.

Przednie głośniki są to AUDIO SYSTEM X 200 EM EVO 20CM impedancja: 3 Ohm, moc: 125 wat

Zaś z tyłu są na głośniki AUDIO SYSTEM M165 EVO2 16CM impedancja: 3 Ohm, moc: 90 wat

Sterowanie działało bez problemu z 3tygodnie i przestało.

Rezystancja ta sama więc wielkiej różnicy nie powinno być, pomimo tego, że przód nieco mocniejszy.  Być może moduł ma usterkę. Wypnij piny z kostki iso i podmień przód z tyłem. Sprawdzisz wtedy czy błąd powędruje na tył. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wracam z odpowiedzią:decayed: po prostu ten moduł był ściszony zamieszczam zdjęcia.

Jak się Pobawiłem tymi przełącznikami według schematu to gra aż miodzio porównując do Bose w skali od 1 do 10

bosse 4 

audio system 8

Nawet jak wypnę subwoofer to bas jest bardzo głęboki,  a tony wysokie naprawdę robią robotę. A wszystko to jeszcze dopełnia subwoofer w bagażniku.

IMG-20210712-WA0001.jpg

IMG-20210712-WA0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może trochę nie w tym temacie,ale potrzebuje schemat podłączenia wzmacniacz+tuba box bose -wyczodzą dwie wtyczki ,8D9 035 381 A,resztę mam oprócz wiązki między boxem a radiem.Proszę o pomoc.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MAROXM napisał:

Witam może trochę nie w tym temacie,ale potrzebuje schemat podłączenia wzmacniacz+tuba box bose -wyczodzą dwie wtyczki ,8D9 035 381 A,resztę mam oprócz wiązki między boxem a radiem.Proszę o pomoc.Dziękuję i pozdrawiam.

Napisz to jakoś logicznej, jaki box? Co masz na myśli?

W systemie audio BOSE masz następujące połączenia:

Radio - wzmacniacz

Wzmacniacz - głośniki (drzwi plus głośnik centralny)

Wzmacniacz - subwoofer

Wzmacniacz - mikrofon (AudioPilot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy błąd to użycie konwertera sygnału. Niezależnie od tego jak wspaniałe głośniki i wzmacniacz będziesz miał zamontowane, jeśli konwertujesz sygnał wzmocniony i podajesz ponownie na wzmacniacz to będziesz miał fatalną jakość dźwięku.

Zapewne radio chińczyk ma wyjścia z przedwzmanicza (chinche albo inaczej RCA) i to ich należy użyć do wyprowadzenia sygnału na wzmacniacz. Napisz jakie masz radio, możesz zrobić zdjęcie, wtedy dostaniesz informację jak to wszystko podłączyć.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MAROXM napisał:

Witam może trochę nie w tym temacie,ale potrzebuje schemat podłączenia wzmacniacz+tuba box bose -wyczodzą dwie wtyczki ,8D9 035 381 A,resztę mam oprócz wiązki między boxem a radiem.Proszę o pomoc.Dziękuję i pozdrawiam.

Zupełnie nie tutaj, bo mówisz o A4 B5 ze wzmacniaczem nokii. Poszukaj na forum rozpiski bo na pewno gdzieś jest, tutaj jest mowa o A4 B6 z systemem bose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bobikos napisał:

Podstawowy błąd to użycie konwertera sygnału. Niezależnie od tego jak wspaniałe głośniki i wzmacniacz będziesz miał zamontowane, jeśli konwertujesz sygnał wzmocniony i podajesz ponownie na wzmacniacz to będziesz miał fatalną jakość dźwięku.

Zapewne radio chińczyk ma wyjścia z przedwzmanicza (chinche albo inaczej RCA) i to ich należy użyć do wyprowadzenia sygnału na wzmacniacz. Napisz jakie masz radio, możesz zrobić zdjęcie, wtedy dostaniesz informację jak to wszystko podłączyć.

Dzięki za odpowiedź,trochę poszperałem i chyba znalazłem jakiś schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bobikos napisał:

Zupełnie nie tutaj, bo mówisz o A4 B5 ze wzmacniaczem nokii. Poszukaj na forum rozpiski bo na pewno gdzieś jest, tutaj jest mowa o A4 B6 z systemem bose

Witam ,wzmacniacz jest Bose ,trochę poszperałem i znalazłem jakiś schemat.Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Napisz to jakoś logicznej, jaki box? Co masz na myśli?

W systemie audio BOSE masz następujące połączenia:

Radio - wzmacniacz

Wzmacniacz - głośniki (drzwi plus głośnik centralny)

Wzmacniacz - subwoofer

Wzmacniacz - mikrofon (AudioPilot)

Witam,dzięki za odpowiedź,trochę głębiej poszperałem i znalazłem schemat,może sobie poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...