Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q5 - parę pytań


audicoman

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mojego taty z zza wielkiej wody płynie Q5 poliftowe. Uszkodzona maska, prawy błotnik, prawa lampa i pęknięty zderzak.

Pytania:

1. Kupić części w kolor? Czy może polakierować cały przód? Ktoś się orientuję jaki mniej więcej koszt lakierowania byłby?

2. Czy części typu błotnik i maska pasują z przedlifta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto napisać czy chodzi o Q5 I generacji czy drugiej.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Q5 8R 2013 r.  Znalazłem cały kompletny przód w kolorze LX5R ale jest od SQ5 i zastanawiam się czy będzie pasować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audicoman napisał:

Chodziło mi o Q5 8R 2013 r.  Znalazłem cały kompletny przód w kolorze LX5R ale jest od SQ5 i zastanawiam się czy będzie pasować.

Błotniki , maska jest to samo , zderzak z S-ki jest fajniejszy i też pasuje . Zmienić potem tylny na SQ5 i będzie fajnie :wink:

Jedynie pas przedni jest inny z S-ki .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audicoman napisał:

Chodziło mi o Q5 8R 2013 r.  Znalazłem cały kompletny przód w kolorze LX5R ale jest od SQ5 i zastanawiam się czy będzie pasować.....

Jeśli masz wersje polifta to wszystko pasuje p&p . Ja przerabiałem przedlifta na sq5 i musiałem zmienić maskę i lampy ze slizgami  No i oczywiście zderzak kompletny z dolna osłona co wchodzi w zderzak . Pas przedni został stary . Jeśli masz uszkodzony pas przedni to musisz szukać do swojej wersji silnikowej bo może się różnic 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest wersja poliftowa. W sumie uszkodzona jest maska, prawy błotnik, pęknięty zderzak, grill i prawa lampa. Chłodnice całe. Zastanawiam się czy szukać w kolor, czy kupić na sztukę elementy i oddać do lakiernika. Co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeśli znajdziesz w ładnym stanie to kupuj w kolor , pod warunkiem ze się odcień będzie zgadzał . Jeśli masz zajebistego lakiernika to obojętnie jaki kolor. Jak kupisz inny kolor to dojdą ci dodatkowe koszta malowania , sama maska to około 700 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, audicoman napisał:

Zastanawiam się czy szukać w kolor, czy kupić na sztukę elementy i oddać do lakiernika. Co byście doradzili?

Ja też uważam że lepiej kupić części w kolor  zwłaszcza , że jak piszesz są dostępne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też trochę problem z tymi lakiernikami, bo partaczy też nie brakuje, jest gościu co ponoć dobrze lakieruje to filozof - typu "kup nową maskę z ASO to polakieruje" :rotfl:

Kolor to ciemny granat LX5R. Jedynie w tym kolorze trafiłem za 15 tys cały kompletny przód z SQ5, ale w sumie kompletnego nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko za taka cenę to lepiej kup w innym kolorze i pomaluj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, a tak realnie jaki koszt takiego przodu powinien oscylować? Nie chciałbym przepłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audicoman napisał:

@peter22 mam pytanie czy do polifta  będzie pasować błotnik i maska z przedlifta?

Błotniki tak , maska nie . W przed lifcie masz grill zaokrąglony a w polifcie ścięty . Moje auto poniżej przed i polifcie 

4F693EBE-CCDE-4088-A09D-87207104F985.jpeg

44C97508-33BF-4D78-A703-B4C9E535AB24.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy przednie lampy w Q5 USA są symetryczne czy asymetryczne? Mam uszkodzoną prawą i zastanawiam się czy kupić jedną prawą USA czy kupić cały komplet EU. Widziałem, że są nawet nowe Valeo w rozsądnej cenie 1200 zł szt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audicoman napisał:

Ktoś wie czy przednie lampy w Q5 USA są symetryczne czy asymetryczne? Mam uszkodzoną prawą i zastanawiam się czy kupić jedną prawą USA czy kupić cały komplet EU. Widziałem, że są nawet nowe Valeo w rozsądnej cenie 1200 zł szt. 

Lampy są symetryczne . Osobiście bym wymienił na EU , zwłaszcza że jak piszesz są nie drogie . 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobię. Zastanawiam się jeszcze, czy moduły z lamp usa będą pasować do tych EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audicoman napisał:

Tak tez zrobię. Zastanawiam się jeszcze, czy moduły z lamp usa będą pasować do tych EU?

Tak będą 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...