Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie chce palić. A4 1.8t BFB sama benzyna


Konrad87r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z odpalaniem auta. Pierwsze objawy palił za drugim razem. Po badaniu technicznym i przejechaniu 20 km zapalił się check. Podłączenie pod komp błąd 0171P zbyt uboga mieszanka paliwa. Po wymianie sondy lambda ponowny błąd. Wymiana wkładu pompy paliwa również nie Pomogła. Niedługo przy tych wymianach przewyższy wartość auta. Pomocy. Pozdrawiam 

Edytowane przez Konrad87r
dodanie filmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy.. pojawił się błąd składu mieszanki i wymieniłeś sondę, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wymieniłem sondę i nic nie dało. Skasowałem błąd i po 100km znowu wyskoczył ten sam błąd. Wymieniłem też wkład pompy paliwowej i również bez rezultatu. Dzisiaj wymieniłem właśnie swiece żarowe bo zrobiły się jak sonda lambda białe. I dalej nie wiem gdzie szukać przyczyny. Po kupnie w tamtym roku wymieniłem stary filtr paliwa ( był jeszcze oryginalny. Co trochę mnie zdziwiło) na Mann. Ale po wymianie filtra paliwa przy odpalaniu miał dziwny piszczący dźwięk który pojawiał się przy wyższych temp na zewnątrz np24 stopnie na dworze i przy odpalaniu głośny dźwięk. Nie wiem jak go opisać. 2 miesiące temu wymieniłem filtr paliwa na bosh no i problem zniknął ale właśnie od niedawna pojawił się ten problem co opisałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniłeś świece żarowe, to pytasz w złym dziale, to jest kategoria dla silnika benzynowego 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się pomylił i świece zapłonowe wymienił, które były sprawne. Świece się wymienia jak są czarne, oznacza to, że nie wywołują iskry przez co jest wypadanie zapłonu. Przepływomierz sprawdzony? Nie ma nieszczelności w dolocie? Błąd sondy może też oznaczać zużyty katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi zrób przede wszystkim, a błąd pierwszej sondy nie jest zwiazany z katem. Z resztą bez diagnostyki autor niech dalej wymienia w ciemno, życzę powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Langista napisał:

Kolega się pomylił i świece zapłonowe wymienił, które były sprawne. Świece się wymienia jak są czarne, oznacza to, że nie wywołują iskry przez co jest wypadanie zapłonu. Przepływomierz sprawdzony? Nie ma nieszczelności w dolocie? Błąd sondy może też oznaczać zużyty katalizator.

Przepływomierz był wymieniany jakieś 6mies temu. Miałem również błąd check i ESP. Ale komputer pokazał że to przepływomierz. Teraz również była odpięta kostka i zero reakcji jakiejkolwiek. Dzisiaj może mechanik coś zobaczy ale wątpię. Jak przejadę 1500km nic się nie powinno stać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, przem8 napisał:

Logi zrób przede wszystkim, a błąd pierwszej sondy nie jest zwiazany z katem. Z resztą bez diagnostyki autor niech dalej wymienia w ciemno, życzę powodzenia. 

To napisz mi kolego jeszcze jak zrobić poprawne logi zeby w końcu znaleźć problem. Ja jestem ciemny w tych sprawach więc miło byłoby gdybyś doradził jak to zrobić. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się że chodzi o świece zapłonowe, ale chciałem sprawdzić czy autor tematu ma jakiekolwiek pojęcie o mechanice, bo nie odróżnianie świec żarowych z zapłonowymi dało mi jakiś pogląd i nie wiedziałem czy jest sens dawać jakiekolwiek podpowiedzi..

Dokładnie tak jak przemo napisał, zawsze w takich sytuacjach zaczynamy od logów, a ty widząc błąd mieszanki wymieniłeś sondę (tak jakbyś miał problemy z żołądkiem i zamiast zmienić dietę - kupił inny odświeżacz powietrza xD )

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięty filtr paliwa (chociaż miał 2mies) Może przyda się komuś. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to ori filtr tam idzie knecht lub mahle, chociaż nie ma reguły że każdy nowy jest w 100% sprawny, takie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori też są padaczki więc nie ma reguły, takie czasy teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto napisał że mann? A czemu knecht nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...