Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to się dobrze dociera? Zimmerman + ferodo


pdk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:hi:

Czy ktoś doświadczony może rzucić okiem na te foty i powiedzieć czy te tarcze i klocki dobrze się docierają?

Ciągle widzę jakieś smugi i wżery, myślałem że to już powinno zniknąć, przejechane ok 1200km, tarcze zimmerman 312 klocki i Ferodo. Zaciski mają nowego gumki i tłoczki i wszystko bardzo starannie poskładane. Płyn nowy.

Czy też macie takie wrażenie że set Zimmerman +ferodo potrzebuje kilka hamowań na dogrzanie żeby to hamowało tak jak ma być? Przyklad: jadę z 10 km na tempomacie nie dotykając hamulca i jak depnę to jest słabszy niż jak po mieście od świateł do świateł. Wcześniej miałem 288 tarcze i klocki ATE i nie wyczuwałem żeby jakiegoś specjalnego grzania potrzebowały.

 

IMG_20210719_112700.jpg

IMG_20210719_112737.jpg

IMG_20210719_113038.jpg

IMG_20210719_113107.jpg

Edytowane przez pdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zimmermann + Ferodo i jest ok ^_^

Ja osobiście czegoś niepokojącego na zdjęciach nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach nic złego nie widać. Mam taki zestaw tylko w A6 C6 i hamują zawsze dobrze, nie trzeba ich "rozgrzewać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pozbyłem się tego złudnego 'niedogrzania' lub wrażenia że nie zawsze łapały jak powinny ;)

Zdemontowałem zacisk i wymieniłem tuleje prowadzące na nowe i gumki tym razem składając to na sucho, tak jak ustawa przewiduje i jest znacznie lepiej. Wcześniej zostawiłem stare tuleje, choć nie miały wżerów, to wyciągając je zauważyłem że ten plastitube ATE co tam napchałem strasznie się kleił i widocznie nie śmigało to płynnie. Teraz jest git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pdk napisał:

chyba pozbyłem się tego złudnego 'niedogrzania' lub wrażenia że nie zawsze łapały jak powinny ;)

Zdemontowałem zacisk i wymieniłem tuleje prowadzące na nowe i gumki tym razem składając to na sucho, tak jak ustawa przewiduje i jest znacznie lepiej. Wcześniej zostawiłem stare tuleje, choć nie miały wżerów, to wyciągając je zauważyłem że ten plastitube ATE co tam napchałem strasznie się kleił i widocznie nie śmigało to płynnie. Teraz jest git :wink:

ATE mają chodzić na sucho. Sam się na tym złapałem i wylądowałem z nowymi tarczami u tokarza:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...