Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Virtual Cockpit w A4 B9


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

19 hours ago, Ic3m4n said:

Witam, 

 

Czy update bedzie tez dzialal w S5 B9 2017 VC - H15 0307  ?

Chcialbym zainstalowac dodatkowy modul ktory wyswietli informacje silnika (KM, Nm) a zeby to zrobic potrzebny jest nowszy FW

Aktualizacja powiodla sie sukcesem, bez bledow jedyny problem mam aby uaktywnic Long coding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ic3m4n napisał:

Aktualizacja powiodla sie sukcesem, bez bledow jedyny problem mam aby uaktywnic Long coding.

Po aktualizacji musisz zamknąć auto i odczekać do uśpienia sterowników (10-15 min) następnie otworzyć i dopiero kodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Muskel1 said:

Po aktualizacji musisz zamknąć auto i odczekać do uśpienia sterowników (10-15 min) następnie otworzyć i dopiero kodować.

Tak zrobilem, wszystko jak jest opisane, kabel VCDS kupilem w 2016 roku i widze ze niektore sterowniki juz nie wykrywa moge miec za stary kabel.

Po odczekaniu okolo 30 min probowalem wejsc w 17 - Instruments i opcja (coding) powniej help long code ale wyswietla mi sie informacja zebym wyslal auto scan rosstechowi. Po wejsciu na bit 18 nie mam opcji nic zaznaczyc.

Edytowane przez Ic3m4n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc vcds jest za stary i nie nadaje się do tej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, za instrukcje widze ze rosstech ma opcje upgradu kable musze odeslac stary.

Bede w przyszlosci nieodleglej instalowal czujniki cisnienia i temperatury opon, modul ktory pozwala wyswietlic dane silnika (moc, nm w %) wrzuce na forum instrukcje jak by tez ktos byl zainteresowany. 

Edytowane przez Ic3m4n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ic3m4n napisał:

 

Bede w przyszlosci nieodleglej instalowal czujniki cisnienia i temperatury opon, modul ktory pozwala wyswietlic dane silnika (moc, nm w %) wrzuce na forum instrukcje jak by tez ktos byl zainteresowany. 

Jest już jeden temat z instrukcją o dołożeniu TPMS, jeżeli dobrze pamiętam:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej platformy musisz mieć VCDS HEX V2 lub HEX NET. Kup najlepiej wersję bez ograniczeń na VIN, są wersje tylko na 3 VINy, 10 VINów lub właśnie unlimited. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwość wgrania softu do Audi Q5 FY na wersje wizualną jak jest w SQ5? tzn aby obrotomierz wraz z prędkomierzem był na środku po lewej stronie mapa a po prawej spalanie, ew powiadomienia nawigacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można natomiast tylko jedna firma to wykonuje navitornic , samemu tego nie zrobisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym się za to w ogóle nie zabrał :) Kurczę a jakaś taka firma w WLKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 23:24, Muskel1 napisał:

Zabraniam wykorzystywania moich zdjęć lub opisów w celach komercyjnych lub publikacyjnych oraz dystrybucyjnych na innych stronach czy portalach internetowych. 

 

Witam,

niniejszy wątek zawiera informację jak samemu przeprowadzić aktualizację softu VC do wersji SW 379.

Przed aktualizacją :

Adresse 17: Schalttafeleinsatz (J285)       Labeldatei:* Umleit. fehlgeschl.!-SRI2
   Teilenummer SW: 8W5 920 790 C    HW: 8W5 920 790 C
   Bauteil: FBenRDW       H15 0307  

Po aktualizacji:

Adresse 17: Schalttafeleinsatz (J285)       Labeldatei:* Umleit. fehlgeschl.!-SRI2
   Teilenummer SW: 8W5 920 790 D    HW: 8W5 920 790 C
   Bauteil: FBenRDW       H15 0379 

Przed Po.jpg

Co wnosi aktualizacja? przede wszystkim Virtual Cockpit odpala na  ostatnio ustawionej zakładce (np. nawigacja) a nie jak we wszesniejszych wersjach (jak u mnie SW 307) z pierwszej zakładki ( z widocznym samochodem).  

Dodatkowo możliwość zakodowania pośrednich prędkości na prędkościomierzu (wskazania co 10 km/h).

Potrzebne przedmioty to karta SD, sformatowaną w formacie FAT 32, VCDS (odpowiedni dla platformy MLBevo), prostownik do podłączenia do aku. 

Ściągamy plik (znajduje się w załączniku) rozpakowujemy go i wrzucamy na kartę. Plik "KI_FPK_AU491” i plik „metainfo2.txt” muszą znajdować się w katalogu głównym. Podłączamy prostownik do aku (pod maską przednią w miejscach do tego przeznaczonych, plus pod czerwoną plaskikową pokrywą, minus punkt masy na karoserri) aby przypadkiem w czasie aktualizacji nie było niespodzianek związanych z wyczerpanym aku. W skrajnych przypadkach system zarządzania energia (BEM) może odłączyć urządzenia gdy aku będzie rozładowane. Może to spowodować uszkodzenie aktualizowanego urządzenia.

Włączamy zapłon (nie uruchamiając silnika).
Wyłączamy klimatyzację (dmuchawę), światla oraz  wszystkie pożeracze prądu. 

Wkładamy kartę SD do slotu kart SD 1 - (wyciagamy inne karty ze slotów SD)
Wchodzimy w czerwone menu w MMI (Engineering menu), jednocześnie prawy srebrny przycisk pchając w dół (w pozycję MEDIA) a lewy srebrny przycisk pchając w górę (w pozycję NAV/MAP). Przytrzymujemy w tej pozycji do momentu pokazania się czerwonego menu.

mmi.jpg

Wybieramy "Standard"

20210719_190129.jpg



Przewijamy w dół do pozycji "uruchom update"
20210719_190144.jpg
20210719_190349.jpg

Gdy aktualizacja rozpocznie się VC zrobi sie  szary i kontrolki zaczną migać
20210719_190505.jpg

20210719_190507.jpg




Aktualizacja potrwa w zależności od szybkości karty ok. 15-20  min. W tym czasie nic nie dotykamy lub uruchamiamy.

Przed zakończeniem pojawi się pytanie o dokonaniu dokumentacji wstecznej. W tym momencie podpinamy i odpalamy VCDS. Wchodzimy w sterownik 5F i w adaptację. Wyszukujemy kanału adaptacji "IDE02502-Bestätigung der Verbauänderung", odczytujemy i notujemy sobie zapisana tam wartość.

U mnie była ona 64 DD
20210719_191501.jpg


Uruchamiamy na komputerze kalkulator XOR lub wchodzimy na stronę www.XOR.pw

Screenshot_2.jpg

Otworzy nam się kalkulator

W pierwszym polu wpisujemy wartości (xx xx) z VCDS w „I. Input” (bez spacji między 2 a 3 cyfrą) i pozostawiamy je na „hexdecimal (base 16)”.
W drugim polu zmieniamy  „II. Input” na „Decimal (base 10)” i wpisujemy 51666.
W trzecim polu   „III. Output” musi byc ustawiony na „szesnastkowo (base 16)”.
Naciskamy  "Oblicz XOR"



Wyliczona wartość wprowadzamy w  "Kanał adaptacji IDE02502" (ze spacją między 2 a 3 cyfrą) (xx xx) Potwierdzamy i zapisujemy w VCDS.

20210719_191849.jpg

MMi zresetuje się i odpali na nowo.

Po załadowaniu wyłączamy zapłon, zamykamy auto (pilotem) i pozostawiamy na parę minut. Ponownie otwieramy podpinamy VCDS i przeprowadzamy autoscan.

Nie ma co panikować, prawie we wszystkich sterownikach zapisane są błędy (głównie związane z brakiem komunikacji z VC).
20210719_192658.jpg
20210719_192826.jpg

Kasujemy je wszystkie i sprawdzamy czy powracają. Jeżeli wszystko odbyło się pomyślnie nie powinno już być błędów.





Aby zakodować wskazania co 10 km/h na prędkościomierzu wchodzimy VCDSem w sterownik VC (17), w długie kodowania, wybieramy Byte 18 i zaznaczamy tam Bit 1

20210719_193418.jpg

 

 

Efekt koncowy

20210720_092103.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AU_C1_AU491_0379_1310_prod_8S0906961AL (1).7z 45 MB · 43 pobrań

 

Witam. Gdzie można pobrać softy do VC i czy da radę zrobić upgrade licznika na stole w warsztacie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest w tym temacie. 

Nie wiem czy na stole da radę bo w ten sposób nie aktualizowałem.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można na stole ale musisz miec symulator CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2022 o 11:17, cuba92 napisał:

sam bym się za to w ogóle nie zabrał :) Kurczę a jakaś taka firma w WLKP?

 

Jest, zapraszam w Poznaniu, zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 16:15, Pellek napisał:

Z tej instrukcji wszystko mam tak jak jest napisane 

Ogarnąłes temat. Bo też mam H12 0275 i chce zrobić ta aktualizacje a niechce zeby mi czytanie znaków umarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...