Skocz do zawartości
IGNOROWANY

luźny pasek rozrządu


colak

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

 

panowie  pytanie czy u was  po postoju  przez noc  też macie taki luźny pasek rozrządu  czy  padł mi napinacz  hydrauliczny  w moim 1,8T .

generalnie jak odpala po nocy to potrafi mi w pierwszych  sekundach  bujnąć  silnikiem, później jest ok  napinacz jest napiety  silnik równiutko pracuje .

i jak  szukałem zauważyłem że na zimnym pasek jest bardzo luźno jak w filmie . dodatkowo napinasz mogę ręką wyciągnąć i wtedy napnie sie  pasek ??

czy w waszych 1.8 T też jest ta luźno ?  ale tylko na zimnym ? czy topora na wymianę rozrzadu?

rozrządu nie zamieniałem i nie wiem kiedy był zmieniany ale wygląda na świerzy 

 

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten pasek to złom i jest za luźny i to znacząco. Do wymiany jakieś kilkadziesiąt tys albo parę lat wstecz :facepalm:

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kazdym swoim aucie zawsze max tydzien po zakupie robie rozrząd ale możesz jezdzic najwyżej jak bedziesz zmienial silnik to przy okazji zrobisz rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek ma juz swoje poprzeczne paski;D do wymiany...i to juz dawno jak wyzej bylo wspomniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie pytam kiedy zmienia się rozrząd,  pytanie czy u was na zimnym też jest tak luźno ? po kilku obrotach silnika jest już pasek napięty  odpowiednio .

 

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, colak napisał:

panowie nie pytam kiedy zmienia się rozrząd,  pytanie czy u was na zimnym też jest tak luźno ? po kilku obrotach silnika jest już pasek napięty  odpowiednio .

 

colak

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak luźny, że idzie go zdjąć palcami to masz niesprawny napinacz. Miałem tak w a3 z 1.8t. Super zestaw ina c**j strzelił po niespełna 60tys. Napinal się po odpaleniu albo po uderzeniu w niego, a po zgaszeniu momentalnie puszczał. Może się troche poluzowac bo dluzszym postoju ale bez przesady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie mi sie wydaje że u mnie tak jest ale zobaczę co koledzy jeszcze  napiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, colak napisał:

i właśnie mi sie wydaje że u mnie tak jest ale zobaczę co koledzy jeszcze  napiszą

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, colak napisał:

i właśnie mi sie wydaje że u mnie tak jest ale zobaczę co koledzy jeszcze  napiszą

 Pasek i napinacz w super stanie !!!!

 Nie Wymieniaj nie trzeba pojeździj tak jeszcze trochę a wymienisz  razem z silnikiem

Edytowane przez Dev
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak był źle ustawiony napinacz paska (tam nie ma napinacza hydraulicznego, to jest tylko kompensator drgań). Swoją drogą gratuluję umiejętności oceny na oko rozrządu że jest "świerzy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie,że za jakiś czas pojawi się nowy wątek o wymianie silnika na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...