Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka na desce rozdzielczej


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Od regulacji świateł mijania. Podejrzewam, że masz ksenony i cos niedomaga w ich poziomowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziomowanie świateł. Któryś z czujników pewnie. Musisz podłączyć pod komputer i odczytać błędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ksenony, od poziomowania jest jeden czujnik w lewym przednim kole przy wachaczu i właśnie zastanawiam się czy to ten czujnik?  A Panowie niechcę kurczę jechać na stację bo odrazu wołają pieniądze za podpięcie  

 

 

Natomiast kiedyś zaświeciła mi się taka, ale znikła i teraz nie wiem czym się różnią te 2 kontrolki od siebie 

 

 

 

 

bdb3e1e260d19b75med.jpg

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lampka kontrolna adaptacyjnego systemu świateł

2. Lampka kontrolna zakresu kontroli świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sitar napisał:

1. Lampka kontrolna adaptacyjnego systemu świateł

2. Lampka kontrolna zakresu kontroli świateł

 

Dzięki, a coś więcej co jest przyczyną albo ewentualne usterki tej 1 kontrolki? Podpowie ktoś poszperałem po internecie i nic ciekawego nie znalazłem, obawiam się że może to nie być czujnik poziomowania świateł jednak... Bo bardziej na logikę ta 2 kontrolka właśnie za ten czujnik jest odpowiedzialna? Jak się mylę proszę mnie poprawić.

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kontrolka jest odpowiedzialna za cały układ samopoziomowania i we wszystkie z nim związane elementy takie jak, czujniki samopoziomowania, sterownik samopoziomowania lampy (silniczki samopotiomowania w lampach) oraz wiązkę. Jeżeli ktòryś z tych elementów ma usterkę pojawia się wtedy ta kontrolka. Aby sprawdzić dokladnie co jest przyczyną należy podpiąć auto pod komputer i odczytać zapisane błędy w sterowniku samopoziomowania. 

 

PS. Uzupełnij profil bo nie wiadomo o jakim aucie mowa. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porządku dodam, że czujniki samopoziomowania są dwa, a nie jeden (jest jeden z przodu, drugi z tyłu). Na próbę możesz odłączyć od nich wtyczki i sprawdzić czy czasem problem nie leży w pinach czujników. Często przez nieszczelność wtyczek gniją piny i nic z tym nie zrobisz poza wymiana całego czujnika samopoziomu lub wtyczki, bądź czujnika i wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę ściągnąć tylne koło i zobaczyć co tam słychać, bo właśnie oglądałem przedni czujnik i wydaje się okej, piny jak najbardziej okej nie skorodowane...
Jeszcze mam pytanie czy da radę kupić wtyczkę do laptopa zainstalować  program Vaga i samemu odczytywać błędy nie jeżdżąc po serwisach, jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje, a więc zaglądnąłem i do tylnego czujnika no ale bez kanału się nie odbyło jest on nad wachaczem.. Zweryfikowałem wtyczkę, jak i wejście gniazda czujnika zarówno z tyłu jak i przodu i ogólnie okazuję się że piny jak nowe, nie są pognite, wtyczki skorodowane czy mają jakiś nalot.... Czujniki to jeszcze oryginalne fabryczne, psiknałem tam WD miejsca łączeń cięgien wodzików troszkę tam korozji szczególnie z tyłu i gdzieś wyczytałem że rdza blokuje poprawny ruch dźwigienki i stąd błędy, no ale nie obstawiał bym na to... Sprawdziłem też wtyczki w przednich reflektorach czy poprawnie zapięte i nic się nie poluzowało ale jest tam wszystko jak najbardziej okej. A więc błąd dalej nie zniknął wtyczki są okej, czujniki same w sobie też ładnie wyglądają więc nie pozostaje mi nic innego jak udać się do warsztatu i podpiąć go i zweryfikować to ale to dopiero 14 jestem umówiony bo brak terminów....

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...