Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b6 2.0 alt manual licznik się zawiesza od Prędkościomierza


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem podobnego problemu. Wiec tak początkowo po zakupie auta palił się abs i kontrola trakcji od czasu do czasu było tak odpalam auto ruszam nie działa Prędkościomierz pozostałe zegary działają gasze auto opalam działa wszystko obecnie wymieniony czujnik stop w pedale abs i kontrola trakcji działa normalnie. Jak licznik się zawiesi to pali się abs ktoś ma jakiś pomysł co może być problemem licznika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinałeś auto pod VCDS?? Robiłeś test zegarów, odczytywałeś błędy?? Na początku sprawdź czy czasem wtyczka od zegarów się nie wypięła - choć powinna mieć zabezpieczenia przed wypięciem to "często gęsto" jak ktoś tam zaglądał, a nie miał pojęcia jak wyciągnąć wtyczki to rwał je na siłę wyłamując zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vcdsa nie posiadam więc nie podpinałem. Rozumiem żeby sprawdzić wtyczkę trzeba wyjąć zegary??. A w aucie był wymieniany silnik (stary się skończył) to może mieć na to wpływ?. dodatkowo nie jestem pewny ale prawdopodobnie do wymiany jest czujnik położenia wału moze być też przez to związek z licznikiem i jego zawieszaniem sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik został wymieniony na taki jak był pierwotnie to licznik ma nic do tego, czujnik położenia wału raczej też. Najlepiej podłączyć vcds. A co do sprawdzenia wtyczek to licznik trzeba zdemontować - opuszczasz kierownice maksymalnie w dół, demontujesz zaślepkę z dołu licznika, odkręcasz dwa torxy i wyjmujesz licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał:

 opuszczasz kierownice maksymalnie w dół

I do siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest włożony identczny jak był. Vcdsa w końcu musze jakiegoś zakupić z kablem na alledrogo licznik sprawdzę. Dzięki za podopowedz jak się dobrać. Abs zapala się dalej wraz z ESP. Wydaje mi się ze jest uszkodzony kabel w czujniku abs w jednym kole, czy to może powodować zawieszanie się licznika i zapalanie absu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz rocznik modelowy 2003-2004 to licznik bierze odczyt z sygnału z ABS po can - jak w ABS coś szwankuje to licznik będzie świrował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ten kabel VCDS i oszczędzisz sobie nerwów i pieniędzy na mechaników - czujnik ABS łatwo sprawdzisz w blokach pomiarowych. Jeszcze jedną przyczyną zapalania się kontrolek ABS i trakcji może być taśma kierownicy (czujnik kąta skrętu), ale to też można sprawdzić VCDS. Sądzę że zakup kabla zwróci Ci się po samodzielnej naprawie obecnej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz też tak sądzę że zacznę od zakupu kabla z programem raz że do tej awari sie przyda to dwa puki co nie mam zamiaru rozstawiać się z audi więc przyda się na przyszłość:) a druga sprawa jakaś rada co do zakupu kabla jaki skąd itp myślałem o czymś takim akurat w promocji jest.

VIAKEN.PL

Viaken - elektronika dla motoryzacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj lepiej kabel który obsługuje najnowsze vcds'y - na aledrogo można takie kupić za ok 150zl (chińskie klony), nie znam się na kablach - swój kupiłem tu na forum, ale podobno najlepsze są na chipach ATmega czy jakoś tak. Poczekaj chwilę to może się ktoś tu jeszcze wypowie na temat kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czekam ten jest e promocji a dwa wydaje się solidny a do mojego audi w sam raz puki co nie planuje wymiany auta więc ta obsługa nowszych aut nie do końca mi potrzeba za jakieś 44zl i tak mi się wydaje że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...