Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doposażenie A4 B9 w Auto Hold


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, robisz taki bypass jakby.

Ta czarna kostka na przewodach od Chińczyka to kostka rzeńska a w nią wpięta jest męska. Musisz je rozpiąć. Jak już rozepniesz, wepniesz do niej (do tej pustej części ) dwa przewody, które uprzednio wypniesz z czerwonej kostki od przycisku od ręcznego. Czyli wypinasz przewód brązowy z pinu nr. 6 oraz szaro-niebieski z pinu nr. 5. Następnie te dwa przewody wpinasz do pustej czarnej kostki, na piny które będą odpowiadały osadzeniu pinów w czarnej kostce z dwoma przewodami (brązowy do brązowego). Następnie czarne kostki spinasz ze sobą a dwa wystające przewody z czarnej kostki od Chińczyka wpinasz w czerwoną kostkę od hamulca ręcznego, w miejscu w którym wypiąłeś te 2 przewody , czyli brązowy na pin 6 a niebiesko-biały na pin 5.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BlackM4mba napisał:

Dzięki bardzo za odpowiedź! Pozdrawiam 

:hi:powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 podpiąłem jak w instrukcji i niby autohold się uruchomia ale jak nacisne guzik na chwilę się zaświeci i gaśnie , mam błędy w 5f oraz A5 , jakieś rady ?

 

IMG_20220204_125224.jpg

IMG_20220204_125224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 13:05, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny autoscan 

Podrzucam

Edytowane przez Pellek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie miałeś przypadkiem oryginalnego vcds?

Aku masz rozładowane i załączył się system zarządzania energią. Może odciął inne sterowniki.

Podładuj aku skasuj błędy zobacz, które powrócą. Tylna kamera nie ma kalibracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby te błędy miały coś wspólnego z dołożonym AH. Robiłeś pełny autoscan przed dołożeniem AH? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa autohold

Edytowane przez Pellek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pellek napisał:

Już działa autohold

No widzisz. Należało napewno odczekać do uśpienia sterowników. Błędy skasowałeś? Powracają?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie albo uśpienie sterowników pomogło, albo podłączenie do lądowania ? póki co błąd jedyny który jest to od kamery ,czyli nie wracają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci bardzo będzie przeszkadzał będziesz musiał przeprowadzić kalibrację kamery. Poza tym nie ma on wpływu na nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AH tak zachowuje się po wykryciu sytuacji parkowania - zapala się na chwilę i gaśnie. Jak mamy przednie czujniki parkowania to w garażu nie zadziała :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Andrzejx napisał:

Jakiego przekroju są przewody? Długie i krótkie.

Wszystkie 0,5 mm²

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wuPiotrek napisał:

A nie przypadkiem 0,35?

 

000979009 A/E to 0,5 mm² :wink:

Oryginalnie na schematach są mniejszego przekroju 0,13 mm² ale te, które ja stosowałem i podałem to 0,5 mm². Nie zastosowałem przewodów większego przekroju ze względu na obciążenie elektryczne, które muszą przewodzić tylko ze względu na ich stabilność. Oryginalne 0,13 mm² idą w wiązkach razem z kilkoma lub kilkunastoma innymi przewodami więc wiązka jest stabilna. Puszczając natomiast tylko 2 przewody o przekroju 0,13 mm² do BCM1 było moim zdaniem zbyt ryzykowne, bo takie cienkie przewody pomimo owinięcia ich taśmą izolacyjną podatne są na złamania. 

 

 

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie 3x Reparaturleitung MQS Buchse wie VW 000979009E FLRY 0,50mm² Reparaturkabel Pin...

 

20220211_085728.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem przewodów 0,5mm^2 i po zarobieniu na nich końcówki było ciężko dość upchnąć wtyczki w kostkach (zarówno przy BCM jak i kostce przy przycisku AutoHold). Przy gotowych 'kablach naprawczych' może by nie było tego problemu (nie łatwo zarobić tak małą końcówkę). 

Tak czy tak polecam kable naprawcze albo takie jak wrzucił @Muskel1 albo te które są do kupienia na Allegro - do 4m długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...