Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie i trzeszczenie z tyłu w A4 B9, przy ruszaniu, hamowaniu i zmianie kierunku jazdy


pz87

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, pz87 napisał:

alleluja, i nastała cisza :D.

zrobione zgodnie z TPI 2044902/5, zajęło mi to 2 godziny (włącznie z wymianą filtra paliwa) w warunkach domowego garażu:).

Tylko pozazdrościć , brawo :thumbup1: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w aso w Katowicach pytałem czy dużo tych napraw zgodnie z tym TPI robili to powiedział że tylko raz w RS8. W a4 ten problem jest rozwiązany w modelach produkowanych po 07.2017

Co do @Kosmita możliwe że kilka rzeczy się złożyło na raz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2021 o 17:54, pz87 napisał:

alleluja, i nastała cisza :D.

zrobione zgodnie z TPI 2044902/5, zajęło mi to 2 godziny (włącznie z wymianą filtra paliwa) w warunkach domowego garażu:).

blacha odgięta, podłużnica zabezpieczona przejechane 150km i cisza wiec wielka ulga no i 1300zł oszczędzone.

Te dźwięki są bardzo łatwe do odtworzenia (przynajmniej u mnie tak było) - przy luzowaniu  śruby jak na zdjęciu.

A4.jpg

Temat uznaje za wyczerpany na ten moment.

Witam 

Mam ten sam problem z trzaskami jak opisane w temacie na forum w A4 B9 2.0 TDI S-tronic  2016. Odglosy występuja podczas ruszania, hamowania, wolno pokonywanych nierówności jak rownież podczas skrecania z płaskiej powierzchni na podjazd. Objawy występują jak samochód postoi na słońcu. W zwiazku z tym jest możliwość otrzymania TPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 11:44, gz73 napisał:

Witam 

Mam ten sam problem z trzaskami jak opisane w temacie na forum w A4 B9 2.0 TDI S-tronic  2016. Odglosy występuja podczas ruszania, hamowania, wolno pokonywanych nierówności jak rownież podczas skrecania z płaskiej powierzchni na podjazd. Objawy występują jak samochód postoi na słońcu. W zwiazku z tym jest możliwość otrzymania TPI.

jasne zaraz Ci podeśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie same objawy jak poprzednicy, czy ktoś byłby uprzejmy i podesłał mi instrukcję TPI?

 

Z góry bardzo dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam identyczny problem jak poprzednicy. Słychać trzaski, stukanie przy cofaniu, hamowaniu i tylko jak jest ciepło. Czy może ktoś wskazać jak dokładnie można poradzić sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mnie też ktoś może poratować tą instrukcją 

TPI 2044902/5

już kończą mi się pomysły jak znaleźć świerszcza w moim allroadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy możecie mi przesłać instrukcję do TPI 2044902/5 ? Trzaski są mega irytujące, czas je wyeliminować :) Pytanie czy ktoś z okolic Krakowa naprawiał już tą usterkę i podjąłby się usunięcia problemu z moim egzemplarzu ? Oczywiście odpłatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 22:05, kamilkampo napisał(a):

Cześć, czy możecie mi przesłać instrukcję do TPI 2044902/5 ? Trzaski są mega irytujące, czas je wyeliminować :) Pytanie czy ktoś z okolic Krakowa naprawiał już tą usterkę i podjąłby się usunięcia problemu z moim egzemplarzu ? Oczywiście odpłatnie :)

A otwierałeś link w poście nad twoim?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pz87 czy ten problem występuje tylko z prawej strony jak to  pokazuje  TPI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.

U mnie występuje po lewej stronie . Przynajmniej stamtąd dobiega dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co innego. Nigdzie nie ma wzmianki o lewej stronie związanej z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Może to co innego. Nigdzie nie ma wzmianki o lewej stronie związanej z tym problemem.

W samym tpi też nie doszukałem się że to tylko prawa strona, chociaż jakby nie patrzeć zdjęcia dotyczą prawej strony . Ciekawe czy dźwięk  może się nieść aż na lewą stronę. 
 

masz może to TPI w j. PL?

Edytowane przez A4B9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem teraz w TPI i jednak jest wzmianka. Problem może pojawić się po prawej oraz lewej stronie, więc muszę się skorygować.

Screenshot(330).png.53dfa06dcdb077cb9ddb0f5f40307dd2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z opisu wynika że dźwięk może dochodzić z prawej lub lewej czy może jest napisane że czynność tę należy wykonać z prawej lub lewej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest adnotacja, że dźwięk może dochodzić z prawej oraz z lewej strony. Instrukcja pokazuje na przykładzie prawej strony co należy wykonać. Nie mam TPI w języku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

W opisie jest adnotacja, że dźwięk może dochodzić z prawej oraz z lewej strony. Instrukcja pokazuje na przykładzie prawej strony co należy wykonać. Nie mam TPI w języku polskim.

Mam na myśli to że pisząc o prawej lub lewej stronie czy nie mieli na myśli miejsce skąd dochodzi dźwięk. Natomiast naprawa odbywa się zawsze w prawej podłużnicy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...