Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej Tiptronic


lucky9977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szukam podpowiedzi gdyż nigdzie na internetach nie znalazłem jasnej odpowiedzi czy wymieniać olej w tiptronicu? A jak tak to na jaki ? 
W ASO nie zalecają wymiany mogą wymienić ale nie daja na to żadnej gwarancji. Stwierdzili iż moge narobić sobie wiecej szkody niż pożytku.  Stąd moje pytanie jak to w końcu jest ? ? ? Jaka jest prawda :D  Zaznacze iż nie mam wiekszysz  problemów ze skrzynią bardzo rzadko czuć mocniejsze zapięcie biegu lub też redukcje ale bez jakiś  szarpnieć chyba tip tak ma poprostu. Nwm nie znam się. Ale chciałem tak profilkatycznie wymienić ten olej tylko czy się w to pchać. Z góry dzieki chłopaki za odpowiedzi :)

Auto A4 B8 2.0TFSI 2015r

98 000KM przebiegu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucky9977 napisał:

Stwierdzili iż moge narobić sobie wiecej szkody niż pożytku.

Możesz narobić im szkód nie pozwalając na to by skrzynia się zepsuła z powodu braku wymiany oleju. Nie sprzedadzą Ci wówczas części,oleju,ani jakiegoś nowszego auta na którym mogli by Cię kroić. A tak na serio to producent skrzyni zaleca wymianę co 60 tys km.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lucky9977 napisał:

Witam, Szukam podpowiedzi gdyż nigdzie na internetach nie znalazłem jasnej odpowiedzi czy wymieniać olej w tiptronicu? A jak tak to na jaki ? 
W ASO nie zalecają wymiany mogą wymienić ale nie daja na to żadnej gwarancji. Stwierdzili iż moge narobić sobie wiecej szkody niż pożytku.  Stąd moje pytanie jak to w końcu jest ? ? ? Jaka jest prawda :D  Zaznacze iż nie mam wiekszysz  problemów ze skrzynią bardzo rzadko czuć mocniejsze zapięcie biegu lub też redukcje ale bez jakiś  szarpnieć chyba tip tak ma poprostu. Nwm nie znam się. Ale chciałem tak profilkatycznie wymienić ten olej tylko czy się w to pchać. Z góry dzieki chłopaki za odpowiedzi :)

Auto A4 B8 2.0TFSI 2015r

98 000KM przebiegu. 
 

daj VIN, napisze Ci co potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj i się nie pytaj w ASO bo Twój przebieg jest znikomy żeby wymiana oleju mogła zaszkodzić, sam pierwszą wymianę zrobiłem w tipie w A6 C6 przy przebiegu 215k km, jak było dobrze przed tak samo jest dobrze po wymianie. Nie musisz tego robić w ASO i oleju też nie musisz kupować w ASO. Nie wiem jak jest u Ciebie ale do mojej skrzyni są gotowe zestawy firmy ZF. Osobiście robię podwójna wymianę, pierwszy raz spuszczam sam olej, zalewam nowy, jeżdżę około 1000km i później wymieniam jeszcze raz łącznie ze zdjęciem miski i wymianą filtra. Na takie dwie wymiany zużywam 8l oleju w skrzyni 6HP19A, pierwszy raz zlatuje około 3,5l, drugi raz 4,5. W zestawie do mojej skrzyni jest 7l, także jeden litr dokupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

daj VIN, napisze Ci co potrzebujesz

waubfafl5gn017224 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucky9977 napisał:

waubfafl5gn017224 

przedni dyfer - G 052 145 S2 - 1.1 litra

automat - G 060 162 A2 - 9 litrów

uszczelka + filtr - 0BK 398 009 A

TorSen - G 055 145 A2 - 1 litr

tylny dyfer - G 052 145 S2 - 0.9 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...