Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam problem z czujnikiem parkowania


elemental1

Rekomendowane odpowiedzi

Któryś chyba padł i teraz jak włączają się czujniki to piszczy. Czy nie da rady jakoś wyłączyć tego wadliwego czujnika aby inne działały ? W warsztacie mam wizyte dopiero 16 lipca a mam ważny daleki wyjazd i ... przydałyby się:) Dziękuje za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Wystarczy, że jeden będzie miał usterkę i cały układ jest deaktywowany. 

PS. maaz na myśli z pewnością 16  sierpień a nie lipiec, chyba że ten wyjazd jest dlatego taki ważny bo to podróż w czasie:wink::polew:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 16 sierpnia:PPP :) Dziękuje za rozwianie wątpliwości:) będę musiał ostrożniej parkować;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik możesz w zależności od tego, który to jest, sam wymienić bez ściągania zderzaka. Musisz tylko podpiąć pod komputer i odczytać błędy. Masz przód i tył pdc czy tylko tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslales zeby samemu zlokalizowac wadliwy czujnik i go wymienic? 

Podepnij kompa i powinno Ci wyskoczyć ktory nie dziala, ewentualnie jak nie masz vcdsa to zalacz czujniki i przykladaj ucho do kazdego z nich. Te które sa sprawne powinny tak lekko tykac a w padnietym bedzie cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FishBB napisał:

 

Podepnij kompa i powinno Ci wyskoczyć ktory nie dziala, ewentualnie jak nie masz vcdsa to zalacz czujniki i przykladaj ucho do kazdego z nich. Te które sa sprawne powinny tak lekko tykac a w padnietym bedzie cisza. 

Przykładanie ucha nic nie da bo system deaktywuje wszystkie w razie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to sorry za wprowadzenie w blad. W kilku innych autach tak lokalizowalem uszkodzony czujnik. Faktem bylo ze caly system czujnikow byl deaktywowany i nie pikalo nic w srodku auta ale czujniki same w sobie tykaly po przylozeniu ucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje za tyle wypowiedzi. Wiecie, nie mam żadnego komputera. NIe wiem jak auto można podłączyć pod takie coś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o zakupie odpowiedniego kabla. Przyda Ci sie nie raz ? a koszta zwroca sie szybko bo jak pojedziesz gdzies do mechanika to pewnie z 30-50zl Cie skasuje za samo podlaczenie i odczytanie ewentualnego bledu. Kabel i program to cos to trzeba miec koniecznie ?

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel albo podjedź do kogoś, podłącz i będziesz widział co jest do wymiany, niekoniecznie padł Ci któryś czujnik a PDC i tak nie będzie działać. Ostatnio też przestał mi działać PDC w A6 C6, byłem przekonany że padł któryś czujnik bo 3 lata temu zakładałem jakieś dwa zamienniki z tyłu. Po podpięciu pod kompa okazało się że padł tylny głośniczek od PDC, wymiana załatwiła sprawę.

Ten system jest tak skonstruowany, że jak nie działa któryś element to cały system jest dezaktywowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać gdzie takowy kabel kupić i co potrzebuje mieć by właśnie taki komputer podłączyć. Ten kabel się podłącza do telefonu?:) Zamówiłbym sobie zaraz na allegro. Gdzie się auto do tego podłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na olx. Program instalujesz na laptopie (Windows) i do laptopa podłączasz vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...