Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana paska LED


Mateusz_K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam pytanie dotyczące paska LED w wersji polift. Zauważyłem, że pasek w jednym miejscu zaczyna świecić na żółto (dołączam zdjęcie poglądowe w którym miejscu). 

Trzeba wymienić cały ten pasek, czy może się coś zabrudziło w tamtym miejscu i wystarczy to wyczyścić ? Ktoś może przerabiał ten temat i może coś więcej powiedzieć?

Z góry dzięki

REFLEKTOR-PRAWY-PRZOD-BI-XENON-AUDI-A4-B8-LIFT-EU.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie? Zobacz jaki żółty jest pasek na ostatnim zdjęciu, a jaki biały jest na pierwszym zdjęciu. I na drugim zdjęciu też widać żółty kolor

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś wymienił lampę i masz 2 różne lampy (z różnych serii produkcyjnych) otwórz maskę i porównaj naklejki na lampach. Jest tam data produkcji oraz numer serii np. 26S, fabrycznie powinny być obie takie same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę, ale ponad miesiąc temu wszystko było w porządku. Nie było tego żółtego koloru, dopiero kilka tygodni temu zauważyłem, że pasek zaczął robić się żółty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mają inne numery, więc widocznie były wymieniane już ? Tylko tak jak pisałem, wszystko było w porządku przez cały czas. Dopiero od jakiegoś czasu ten pasek zaczął robić się żółty. Ktoś przerabiał wymianę tego paska ? Bo trochę denerwuje mnie ten żółty kolor. 

1629192499412.jpg

1629192499426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

031 to lewa lampa a 032 to prawa lampa. To jest normalne ponieważ lewe mają numery nieparzyste a prawe parzyste ,natomiast różnica jest w barwie leda, lewa ma 11s a prawa jeśli dobrze widzę 09s.

 Różnica dwóch numerów nie jest zauważalna i nie powinno to być problemem, ale w prawej lampie ewidentnie zabrudzony jest ten pasek. To jest światłowód  do którego jest  dioda. Jedna na górny pasek a druga dioda na dolny pasek.

Rozbierz lampy i wyczyść te światłowody, ale to musisz wyciągnąć środek lampy żeby wyjąć te światłowody i dobrze wyczyścić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...