Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd bixenon skrętny 01539 - nie można usunąć.


Janusztytanowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie zaznaczam, że przeczytałem mnóstwo innych tematów dotyczących tego problemu i w każdym jest ta sama rada która u mnie nie działa. Wszystko działało prawidłowo do momentu demontażu reflektora w celu naprawy soczewki ( drgała podczas jazdy ). Po ponownym montażu pojawił się błąd o numerze 01539 dotyczący nieustawionych lamp. Błąd od razu po skasowaniu wraca więc ustawień podstawowych nie mogę wykonać. Czujniki na wahaczach są zamontowane prawidłowo, na komputerze w blokach pomiarowych grupa 011 widać jak procentowo zmieniają wartości podczas podnoszenia i opuszczania auta. ( na równej powierzchni mieszczą się w tolerancji ). Przy wykonywaniu testu lamp soczewki pracują zarówno góra dół jak i prawo lewo więc silniczki sprawne. Na cyferblacie wyświetla się ikona świateł z jedną strzałką skręconą w lewo b7d31d91dec6be8cmed.jpg.

Proszę o jakieś porady gdzie dalej szukać przyczyny tego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam, może komuś się kiedyś przyda. Problem został rozwiązany. Po przeczytaniu chyba wszystkich tematów dotyczących tego błędu straciłem nadzieje. Zmierzyłem miernikiem napięcia na czujnikach - wszystko było ok, sprawne. Czujnik skrętu ładnie pracuje - działa. Wiązka cała sprawdzona - bez uwag. Jako, że na skanerze w grupie 002 nie było widocznych napięć z czujników na wahaczach uznałem, że padł sterownik regulujący zasięg świateł. Kupiłem drugi używany który niestety nie rozwiązał problemu. Błąd występował nadal i nie dawał się skasować. Po tym wszystkim postanowiłem podjechać do kogoś kto posiada VCDS'a żeby zobaczyć jak to wygląda na laptopie i za pomocą VCDS'a błąd się skasował i pomimo, że nie można wykonać nastaw podstawowych to światła działają prawidłowo. Zatem temat uznaję za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...