Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a6 c5 2.8 99r. - problem z immo


Wojtek666S_line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, na pierwszy post jaki umieszczam niestety związany jest z problemem immobilisera. A dokładniej:

Zacznę może od początku opisując sytuację. Miałem kiedyś do mojego Audi A6 2x kluczyki, później jeden z nich ten użytkowy nie fartownie został przejechany na autolawecie (w trakcie rozładunku-żona go zostawiła na platformie) 

Więc ostatecznie kupiłem nowy i z zapasowego przerzuciłem pestkę immo itp. oczywiście wszystko doskonale funkcjonowało . Jednak dwa dni temu ten kluczyk poprostu znikł i nikt nie wie gdzie jest, więc ostatecznie spisuję go na straty. 

I Tu jest pies pogrzebany ... Mam zapasowy kluczyk bez immo ... Nigdy nie musiałem się bawić z czymś takim. Gdy spytałem elektryka i mechanika o koszt rozwiązania tego problemu odechciało mi się wszystkiego. 

mam więc kilka pytań:

- na allegro widziałem tzw off immo za 100-200zl . Czy to prawda jest w stanie dezaktywować immobiliser w tak prosty sposób jak piszą?

-jak bardzo skomplikowany jest cały proces używania off immo i jak bardzo będę musiał się zaangażować i pochłonąć pewną wiedzę

-czy są inne możliwości w rozsądnej cenie nie przekraczającej zakupu off immo

Edytowane przez Wojtek666S_line
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz nową pestkę i wrzucasz do kluczyka , odczytujesz pin z licznika ( jeżeli masz VDO) kablem KKL i Vag ceprom Programeer ( znajdziesz w sieci ) potem dodajesz kluczyk VCDS/VAG-COM

opcja inna - jedziesz do kogoś kto zrobi ci Immo off w sterowniku silnika , albo wyciągasz ECU i wysyłasz komuś ( jakby co mogę to zrobić ) - minusem takiego rozwiązania jest migająca kontrolka Immo ( można ja zaślepić w liczniku ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobienie pestki w tym aucie to 5 min roboty , immo off z allegro są tylko na czas użycia urządzenia po wyjęciu off już nie działa. Moja osobista rada daj to komuś kto zna temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tom A4 napisał:

dorobienie pestki w tym aucie to 5 min roboty , immo off z allegro są tylko na czas użycia urządzenia po wyjęciu off już nie działa. Moja osobista rada daj to komuś kto zna temat.

Ale mam jeszcze takie pytanie czy immo off jest tak łatwe w zainstalowaniu jak opisują to na Allegro to znaczy podpinasz kostkę włączasz odpowiednią funkcję na komputerku i następnie po niecałych 10 sekundach wszystko jest gotowe czy jest to zwykła naciągana ściema rozwiązanie nie jest wcale takie proste i trzeba się z tym pomęczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan napisał:

kupujesz nową pestkę i wrzucasz do kluczyka , odczytujesz pin z licznika ( jeżeli masz VDO) kablem KKL i Vag ceprom Programeer ( znajdziesz w sieci ) potem dodajesz kluczyk VCDS/VAG-COM

opcja inna - jedziesz do kogoś kto zrobi ci Immo off w sterowniku silnika , albo wyciągasz ECU i wysyłasz komuś ( jakby co mogę to zrobić ) - minusem takiego rozwiązania jest migająca kontrolka Immo ( można ja zaślepić w liczniku ) 

 

Jak określić czy mam Vdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem odczytasz lub wyciągajác licznik i na obudowie będzie. Jaki masz licznik:  z Fis? Kontrolki? PółFis? Elektroniczny czy analogowy zegarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...