Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Oświetlenie zegarów


Gość pbogusz13

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze to niewiem jakiej mocy gośc w sklepie powiedział że takie jak mi dał będą dobre

Nigdy nie wierz kolesiowi za ladą :lol: Często załatwiam jakieś cześci znajomym i takich baranów jacy siedzą w sklepach motoryzacyjnych to ze świecą szukać.Nie wiem skąd oni ich biorą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to skad odrzut z exportu :mrgreen:

Mi koles tez kiedys dal zaroweczki niby dobre ale musialem sie nagimnastykowac zeby je wkrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje miały kolor plastiku biały i nałożoną czerwoną gumkę na diodę.

A tak wogóle to mam z nią kilka problemów elektrycznych:

niedziałają świece żarowe pomiędzy głowicą a nagrzewnicą wnętrza silnik Z1

niedziała obieg wewnetrzny powietrza

po zapaleniu auta przez jakiś czas pali mi się kontrolna poduszki powietrznej później gaśnie ??????????????

potrezbuje pomocy w tych kwestjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje miały kolor plastiku biały i nałożoną czerwoną gumkę na diodę.

A tak wogóle to mam z nią kilka problemów elektrycznych:

niedziałają świece żarowe pomiędzy głowicą a nagrzewnicą wnętrza silnik Z1

niedziała obieg wewnetrzny powietrza

po zapaleniu auta przez jakiś czas pali mi się kontrolna poduszki powietrznej później gaśnie ??????????????

potrezbuje pomocy w tych kwestjach

powiem tak, podopiąć sie vaga i pewnie dużo Ci się wyjaśni z elektryką (poducha i klima), co do świec to w jakim sensie nie grzeją (brak zasilania na nich), sterowane są klimą i jest jeszcze przekaźnik od nich, więc pod vag'a i sie dowiesz co w elektryce piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje miały kolor plastiku biały i nałożoną czerwoną gumkę na diodę.

to nie pomoge , nie wiem jak jest z diodowymi lampkami , ja wsadzalem zwykle R5 zarnikowe - kolor czarny (1,2W - wodac ze swieca nieco jasniej - ale usadzilem je za obrotomierzem, nawet podoba mi sie efekt mocniejszego podswietlenia obrotomierza niz reszty :wink: ) , orginalnie maja pomaranczową obudowe (1,1W)

po zapaleniu auta przez jakiś czas pali mi się kontrolna poduszki powietrznej później gaśnie

normalne jest ze pojawia sie po przekreceniu kluczyka w polozenie zaplonu na jakies 3 sek.

wg. mnie gdyby bylo cos nie tak z airbagiem kontrolka swiecila by caly czas ... (myle sie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega mowi ze po odpaleniu auta jeszcze mu sie swieci to w takim razie cos jest nie tak bo po odpaleniu powinna zgasnac ale bez podlaczenia vaga nie mamy co dyskutowac na ten temat chyba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje błąd na airbagu za każdym razem jak się akumulator wykręci. Pod vaga i skasować błąd. Co do żarówek to wcisnoł ci lipe. powinny być pomarańczowe 1.1 W bez żadnych gumek na diodach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje błąd na airbagu za każdym razem jak się akumulator wykręci. Pod vaga i skasować błąd

czysta herezja, ja zmieniałem aku i nic podobnego się nie stało, najpierw odpinasz minus a po minucie plus i nie ma prawa wystąpić błąd na poduszce

po zapaleniu auta przez jakiś czas pali mi się kontrolna poduszki powietrznej później gaśnie

mialem coś podobnego, a stało się tak że robiłem cos ze sterownikiem od klimy, wyciągłem go i przekręciłem zapłon, a potem jak się okazało kontrolka poduchy świeciła sie ok 3 minut i gasła, vag i po problemie, a błąd - coś tam z lampką

skasowany błąd i nie ma problemu , a co ma klima do poduszek, :wink:

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie poducha zaczęła sie świecić na 1 minutkę, moźe 2 po odpaleniu po wymianie żarówek, akumulatora nie odłaczałem...ach grzebałem też przy klimatronic'u ale nie pamiętam czy to miało jakiś zwiazek z kontrolką airbagu :?: ...jak dobrze pamietam to raczej wymiana żarówek dołożyła się do switełka od airbag'a :(

niestety vag'a od tego czasu nie podpinałem, więc nie wiem czy to u mnie się skasuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie poducha zaczęła sie świecić na 1 minutkę, moźe 2 po odpaleniu po wymianie żarówek, akumulatora nie odłaczałem...ach grzebałem też przy klimatronic'u ale nie pamiętam czy to miało jakiś zwiazek z kontrolką airbagu Question ...jak dobrze pamietam to raczej wymiana żarówek dołożyła się do switełka od airbag'a Sad

no to nie wiem, jak wyciągałem zegary to nie miałem potem żadnych problemów z kontrolką, natomiast zaczeła mi się palić raz jak wyciągłem zegary i przkręciłem zapłon, błąd był ze żarówka od poduchy była odpięta, czy cos takiego, a co do sterownika klimy to też nie wiem ale tak było, a i napewno sie skasuje, trza tylko vag'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma klima do poduszek, :wink:

w nie tak odleglej przyszlosci na forum :

"pomocy ! co robic ?

komputer wykryl awarie silniczka uchylajacego tylna popielniczke ... od tego czasu centralny nie dziala , a swiatla mijania mrugaja przy probie wlaczenia migacza"

heheh - niestety elektronika wtykajaca sie w kazdy zakamarek auta ma swoje ciemne strony ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, co do klimy i poduch to wiem że bez Vaga się nie obędzie, ale męcza mnie te świece - napięcie na przekaźniku jest wygląda jakby coś zamykało obwód masą tylko co. Bo jak zewre na krótko przekaźnik z masą zaczyna on działać i przekazuje napięcie na swiece które grzeją.

Może to jakiś czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sznowne grono posiadaczy najlepszych aut na swiecie :mrgreen: .widze ze dyskusja trwa i mam w zwiazku z tym pytanko,nie swieci mi kontrolka od swiatel drogowych pytanie dotyczy czy to sa te same zarowki co do podswietlenia zegarow??a jesli nie to jakie sa i jak przyjde do sklepu to co mam powiedziec poprosze.....???? :lol: co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te same zarowki mi dal troszke mocniejsze to mnie razi po oczach teraz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jaki one maja symbol??musza sie jakos nazywac??one sa przezroczyste???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przeczytac strone wczesniej tego watku i bedziesz wiedzial wiecej :wink:

zarowki to R5 1.1W biale przezroczyste bez zadnych gumeczek i innych pirdolek nie bierz 1.2W bo bedzie Cie razilo po oczach niebieskim swiatlem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica pewnie bedzie miedzy 1,1 a 1,2 w podswietleniu zegarow ale na kontrolke drogowych nie ma znaczenia;)niech razi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No roznica jest w sumie na dlugich zawsze nie jezdzisz to jak Cie troche porazi to nic zlego sie nie stanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz 1.2W bo bedzie Cie razilo po oczach niebieskim swiatlem

mozesz brac spokojnie 1,2W , ja wsadzilem 1,2W pod obrotomierz , roznica widoczna , ale nieznaczna - nie powinno Cie razic bardziej jak razi 1,1W ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...