Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Oświetlenie zegarów


Gość pbogusz13

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak, ciągniesz plastyk który jest przed zegarami unosząc go do góry i do siebie, powinien być na zatrzaskach, potem dwa wkręty na dole deski, deske wyciągasz do siebie, masz dwie wtyczki (lub więcej), najlepiej małym śrubokrętem (płaskim) podważyć takie zatraski na środku wtyczki, powinieneś zauważyć bo inny kolor niż same wtyczki, jak podważysz to wtyczka powinna spokojnie wyjść z gniazda, żarowki orginalne są 1.1 W obugowa pomarańczowa, proponuje ci od razu zakup 8 bo sie może okazać że przy wyciąganiu mogą ci jeszcze jakieś paść a tak wymienisz wszystkie i bedziesz miał z głowy a i nie zauważysz różnicy w nateżeniu świecenia, chyba o niczym nie zapomniałem :mrgreen:

pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Jak rozebrać zegary zeby wymienic w nich oswietlenie bo dwie zarowki mi sie spalily.I jakie tam sa zarowki ??Pozdrawiam

Fotki z książki :

1. http://img119.imageshack.us/img119/3236/atrona14cy.jpg

2. http://img50.imageshack.us/img50/5541/strona22gy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i banalna jak sie ma taki opis ja to na poczatku chcialem cala deske sciagać :mrgreen: ale trafilem przypadkiem na AKP i sie obylo bez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też bym chciał żeby mi świeciły i prosze napiszcie jakie te żarówki bo jeszcze nie rozkręcałem a jak rozkręce to bym sobie wymienił. Nieświeci mi tylko dolna z prędkoścomierza ale jak juz wyczytałem to pasuje mieć wszysykie.

Wielkie THANKS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13
No ja też bym chciał żeby mi świeciły i prosze napiszcie jakie te żarówki bo jeszcze nie rozkręcałem a jak rozkręce to bym sobie wymienił. Nieświeci mi tylko dolna z prędkoścomierza ale jak juz wyczytałem to pasuje mieć wszysykie.

Wielkie THANKS ;)

Są to żarówki R5 w pomarańczowej obudowie. A wygladaja tak: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=89868320 moc chyba 1,1W.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację że to są takie z pomarańczową oprawką w motoryzacyjnym zapłaciłem 2,20zł a na allegro 4,40zł + koszt przesyłki ale wielkie dzięki ;)teraz czekam tylko aż się ściemni i próba generalna :idea:

Pozdrawiam

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja z czego co pamietam kupowałej je po 1,80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja z czego co pamietam kupowałej je po 1,80 zł

A ja kupiłem kiedyś durny w ASO i zapłaciłem 12 zł za sztuke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez na poczatku nie wiedzialem gdzie to pognalem sie to ASO ale gosciu mowi ze to drogo u nich bo po 11zeta i zeby pojechac tu i tu to bedzie taniej. Jednak sa uczciwi ludzie na tym swiecie :mrgreen: albo poprostu mu sie nie chcialo po nie isc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13
Tak masz rację że to są takie z pomarańczową oprawką w motoryzacyjnym zapłaciłem 2,20zł a na allegro 4,40zł + koszt przesyłki ale wielkie dzięki ;)teraz czekam tylko aż się ściemni i próba generalna :idea:

Pozdrawiam

D.

nie chodzilo mi zebys kupil je na allegro za ta cene.Bo to sa na diodach LED ale zebys mogl zobaczyc jak mniej wiecej wygladaja.No i mam nadzieje ze wszystko bedzie swiecic:))Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila skorzystalem z powyzszej procedury - padly mi 3 lampki ... jade do sklepu , okazuje sie ze nie ma na stanie zarowek 1,1W sa tylko 1,2W kupilem 5szt (bo mysle sobie ze dwie w zapasie dobrze miec) .. wymienilem spalone 3 ... sprawdzam ... @#$!@# :!: dwie inne nie dzialaja ... nic to ... na szczescie mam jeszcze dwie w zapasie mysle sobie i ochoczo zabieram sie do dalszego dlubanka ... wyjmuje dwie spalone i ... okazalo sie ze mam juz tylko jedna dobra :shock: ... jedna gdzies zapodzialem , albo w sklepie babka wydala mi 4 zamiast 5 - a ja spieszac sie nawet nie spojrzalem ... znow w auto matki i do miasta ... okazuje sie ze te ktore kupilem wczesniej byly ostatnimi , sa tylko 1,8W .. kolejny sklep ... nie ma 1,1W , sa 1,2W ale wygladaja inaczej ... mam dosyc ... biore co jest i wracam do domu ... wsiadam w auto , wymieniam , puls przyspiesza , zaplon , swiatla , kurtka na licznik (zeby zaslonic swiatlo) i .... jeest ! :lol::lol: po 2,5h zmagania sie z przeciwnosciami losu wymienilem 5 zarowek .. wreszcie jasnosc jak zegary dlugie i szerokie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum i mam odrazu pytanko dotyczące oświetlenia zegarów.

wymieniłem żarówki w oświetleniu i niby wszystko ok ale nie działa ściemniacz oświetlenia a jak jadę dłużej na światłach to przstaje mi mrygać kontrolka prawego kierunku na desce rozdzielczej, jaka może byc tego przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...