Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Oświetlenie zegarów


Gość pbogusz13

Rekomendowane odpowiedzi

nie no spokojnie ja tam mam 1,2W tylko o to chodzi ze kolor swiatelek dlugich to niebieski i mocno odroznia sie od reszty krwisto czerwonego podswietlenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo licznika mam pytanie zwiazane z tym.czy licznik z 98 pasuje bez zadnych przerobek do 97??chodzi mi o zwykly bez fisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może pokażę jak te żarówki wyglądają (te z pomarańczową obudową są właściwe i nie należy ufać komuś w sklepie, kto mówi że te drugie też będą pasowały. Forum podaje prawdę i tylko prawdę :) ):

podswietlenie_zarowka.jpg

Ponadto chciałbym napisać, iż żarówki wykręcamy!!! U mnie, pierwsza żarówka która daje światło pod kontrolkę świecy żarowej (ta żółta, co jak zgaśnie to znak że można odpalić diesla) uległa sile wyciągania i wyrwałem takie ząbki z boku co ją mocują gdy się ją wkręca (przepuszcza przez wycięcia a później obraca). No i muszę taką kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED to LED, żarówka z żarnikiem (to co się świeci jak przepływa przez nią prąd), to żarówka z żarnikiem. LEDy są elementem tuningowym, który zapewni Ci UFO design rodem ze Star Treka. Ale oryginalne żarówki które montuje Audi, to te z pomarańczową obudową jak na zdjęciu wyżej.

Ponadto http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,20702.msg240082.html#msg240082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz akumulator i wtedy wyciągnij zegary to nie będzie żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajci mam problem z przepalajaca sie zarowka, a mianowicie przepala sie ciagle jedna a ta sama ma budziku w okolicach 260 :confused4: zarowke wymieniam srednio raz w miesiacu :angry: Czy to jakies zwarcie? dodam tylko, ze zadnych bledow na vagu

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajci mam problem z przepalajaca sie zarowka, a mianowicie przepala sie ciagle jedna a ta sama ma budziku w okolicach 260 confused4 zarowke wymieniam srednio raz w miesiacu angry Czy to jakies zwarcie?

ano wyglada na zwarcie, ale elektryk ze mnie taki se. skoro przepala sie tylko ta jedna to musi dostawac za wysokie napiecie (?). wymieniales inne czy tylko tą jedną? moze ma jakies inne parametry? :(

sam sie niedlugo zabieram za wymiane oswietlenia. autko z 95', licznik bez FISa, podswietlane zarowkami i dwa pytania:

1. czy ktos wymienial zaroweczki na LED i czy zadowolony jest z efektu? duza roznica? dziala bez problemow? LED tez ma byc 1.1W?

2. czy jest mozliwosc zmiany koloru podswietlenia zegarów poprzez dobor kolorowych zaroweczek/LED? choinki z audika robic nie chce ale te zegary po FL z bialym cyfroblatem i czerwona wskazowka wygladaja duuuzio lepiej moze da sie zrobic cos w ten desen? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem,wiem że to było opisane wyżej,ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wymienić żarówki w zegarach.czy musze sciagac cały licznki czy tylko szybke .bardzo prosze o odpowiedź,z góry dziekuje ,mam problem z tym dość długi czas i nie potrafie sobie z nim poradzić bo niechce nic popsuć niepotrzebnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinasz aku, wyciągasz cały licznik rozłączając dwie kostki przy liczniku. Po wyciągnięciu masz dostęp do żarówek (z tyłu licznika), wymieniasz i montujesz licznik z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje,połowa sukcesu za mną,tylko jak ja włąsnie nie wiem jak zdjąc ten cały licznik,auto mam od niedawna.jak pisałem wyżej nieche nic zepsuć nie potrzebnie,z góry wielkie dzięki jeśli mi ktoś to wytłumaczy:)pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po reanimacji żarówek. Faktiko! Warto kupić więcej na zapas. Przy wymianie lubią się przepalać. Wymiana banalna! Czy trzeba odpinać aku? Ja nie odpinałem! Jedyne co, to dla bezpieczeństwa proszę wyjąć kluczyki ze stacyjki. Niezły motyw! Przy okazji odkryłem, że poprzedni właściciel wyjął żaróweczkę od AIRBAG. Ja uzupełniłem brak (nie wiedzą jeszcze, że to AIRBAG) podpinam kable, przekręcam kluczyk, a tu AIRBAG się pali! Wszystko jasne! Gebels też potrafi naprawiać jak nasi;p Świeciło mu to wyjął! Ja lepiej nie postąpiłem. Nie dociekając już co jest grane, wyjąłem ją również;p Nie świeci po oczach przynajmniej!

Wymiana banalna! Dzięki chłopaki za tutka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę ten temacik, bo nie warto zakładac nowego... Panowie powiedzcie mi czy jak wymienię żaróweczki od podświetlenia z 1,1 albo 1,2W na 1,5 lub 2W to nic się nie stanie, nie będzie się nic topić?i czy efekt będzie dobry? to zapodać 1,5 czy 2W co byście polecili. i ile tych żaróweczek tam jest 9? czy coś pominąłem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów o sprawdzenie w ETCE, który typ żarówek jest stosowany do podświetlenia, a który do kontrolek. Już wyjaśniam. ETKA 7 podaje dwa typy żarówek do zespołu wskaźników: 12V/1,1W 4A0919040C (pomarańczowa oprawka) i 12V/2W 893919040A. Niestety nie zwróciłem uwagi, które są od czego. Na forum są informacje tylko o 1,1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa oprawka 1.1W są do podświetlenia licznika pozostałe czyli czarna oprawka 1.2W podświetlone są kontrolki, zielona oprawka 2W podświetlenie licznika kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś uściślić jaki licznik podświetlają 1,1W i jaki nr kat. ma trzeci typ żarówek (1,2W czarna oprawka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc podświetlenie licznika chodziło mi ogólnie o podświetlenie zegarów. Nr żarówki 1.2W według ETKI to N 017 751 2 a oprawka 893 919 040 A (w etkce żarówka i oprawka są rozdzielenie podane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...