Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z elektryką drzwi,okien,klapy tylnej,biegów.


WOLFENSTEIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów nie wiem jak to nazwać ale tak,kilka tygodni temu po zamknięciu auta odeszłem kilka kroków i sama tylna klapa mi się otworzyła,wczoraj odpaliłem autko chciałem włożyć bieg w automacie na d brak reakcji obojętnie czy n czy r brak  stało jak wryte na p po wyłączeniu silnika i odrazu odpaleniu biegi powróciły,dziś odpaliłem auto i nacisnąłem przycisk przy biegach od radia mute to okno lewe tylne otworzyło się prawie do połowy.Pytanie do was co się dzieje czy wy też czasami macie podobne sytuacje,czy w moim aucie kur...sorki za wyrażenie ale straszy!??

Zero błędów na blacie czy też w kompie,czy te a4b9 mają aż tyle elektroniki że czasami wariuje ona???

Dodam że autko po sofcie,zmieniony licznik wraz z z lcd środkowym,sprowadzone z usa,zmienione menu na pełne polskie,być możne ktoś kto zmieniał soft skopał robotę bo nie wierze ze głupi jakiś kabel przetarty bo to się dzieje z różnymi peryferiami jak biegi,okna klapa dodam że zdarzyło się tylko po jednym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kompa do audi posiadam tylko obd2 czytnik za50zl więc logów nie zrobię, a propo tematu czy u was te b9 w okresie waszego użytkowania zdażyło się wam coś podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest zjawisko nienormalne. Nigdy nie czytałem nic podobnego. Wygląda na problem z komunikacją CAN Komfort i CAN Infotainment 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WOLFENSTEIN napisał:

Kilka osób na forum ma podobnie wyczytalem

Dodam że mam pasata też z tego samego rocznika i ostatnio oświetlenie wewnątrz w nim nie gasło więc rozłączyłem aku, po założeniu klemy wszystko wróciło do normy, czyli te nowsze auta mają dziwne zachowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WOLFENSTEIN napisał:

Dodam że mam pasata też z tego samego rocznika i ostatnio oświetlenie wewnątrz w nim nie gasło więc rozłączyłem aku, po założeniu klemy wszystko wróciło do normy, czyli te nowsze auta mają dziwne zachowania

Nie ma co generalizować. Jedź do kogoś kto ma interfejs i Soft do diagnostyki Twojego auta i wrzuć pełny log jak chcesz pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WOLFENSTEIN napisał:

Masz rację samemu szybciej rozwiąże się problem.... 

Bez autoscanu nie ma nawet punktu zaczepienia wiec nie oczekuj, że ktoś tu z magicznym rozwiązaniem wyskoczy po tym jak nic tu nie wrzuciłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc otworze się dla was,pracowałem około 15 lat jako elektronik-elektryk w zakładzie miałem pod sobą ok 30 tranzitów i zewnętrzne auta powiedzmy na procent,na zeszyt,pracowałem na kilku testerach do grupy wag i i francuskich jak klony autoxscan tyle ze starsze itd... Doświadczenie moje doprowadziło mnie do wniosków takich że komputer to nie wszystko liczy się wiedza,robiłem mercedesa ML,nie pamiętam dokładnie jaki model ,mniejsza z tym piszę jako ciekawostkę,wiec brak po jakimś czasie w nim mocy ,sprężarka zmniejszała doładowanie,po skasowaniu błędów znowu to samo,tester pokazywał błędy czujnika ciśnienia doładowania,potem czujnika ciśnienia wysokiego na rampie paliwa,a co się okazało metoda prób i błędów doszedłem że to był zacięty silnik krokowy klap dolotu.Po 3 dniowej walce wymieniłem zespół klap ok 1500zł plus robocizna.Dlaczego to opowiadam ,dlatego że komputer nie zawsze holercia około  60procent aut nie zawsze wskazuje dany podzespół który jest wadliwy!!Wiele aut naprawiałem ale nigdy nie ufałem testerom,jedynie czerpałem z nich podpowiedzi.Dlatego forum traktuję jako skarbnice wiedzy i podpowiedzi ze ktoś miał podobny problem i możne coś podpowiedzieć a wtedy wiem gdzie szukać gdzie uderzyć z naprawą aby nie rozebrać pół auta i się rozpłakać!!!!!!

Tester to tylko narzędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tester jest tylko narzędziem ale w obecnych autach bez testera jesteś "ślepy".

Skoro jesteś elektronikiem to masz z pewnością oscyloskop. Zacznij od szukania zakłóceń na liniach can komfort i can infotainment. Oscyloskopem można bardzo łatwo zdiagnozować obserwując pakiety jakie są przesyłane zarówno w fazie recesywnej jak i dominującej. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Muskel1 to było 15 około lat temu kadencje skończyłem na b6 audi pasaty itd...,narzędzia zostały w warsztacie została mi tylko wiedza ,jak pisałem posiadam tylko obd2 zabawkę która testuje i to nie do końca główny komputer ,nie wchodzi do modułów nie robi adaptacji nie przyucza elementów jednym słowem zabawka a jeździć i podłączać co raz 70zł tester do kolesi się nie opłaca jedynie kupić klona ,tak się przymierzam ale na dzień dzisiejszy polegam na swoim marnym doświadczeniu dość starym i na was koledzy,pozdrawiam

 

PS.przed chwilką podłączyłem tester ELM327 i brak błędów ,4 dni temu  odłączyłem aku na 30min  ale auto dalej pamięta wszystkie ustawienia i nie wiem czy zresetowałem auto ,włączył się alarm on ma bateryjne zachowanie pamieci i zasilanie dla syreny ,na dziś dzień nic się nie dzieje z autem brak niekontrolowanego otwierania szyb czy też klap...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączanie aku czasem pomaga choćby zresetować sterowniki. Obserwuj czy problem się powtórzy, być może było to zdarzenie jednorazowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 dziękuję za słowa otuchy,pamiętaj zasilanie bateryjne,ustawienia zostały te same ,godzina ustawienia audio navi itd,może powstał reset ,narazie błędów brak i dziwacznych zachowań auta,idę odpoczywać ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...