Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Q5 bicie dwumasy


ptasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam standardowa wymiana sprzęgła w moim q5 nowy komplet luka i po skreceniu do tarczy zabierakowej efekt podobny może mniejszy jak na filmie

Spotkał sie ktoś z czyś takim skrzynia wyciagnieta i włożona po ludzku bez żadnych szarpań itp. Opcje według mnie dwie 

Krzywa dwumasa 

Lub tarcza zabieraka 

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt ci nie poradził co z tym tematem . 

Pytanie jak się sprawa rozwiązała ? Mam dokładnie to samo  może ciszej ale wygląda  identyko . 

Czy ty masz 3.0 litrówke ? 

tak wygląda to u mnie , samohód dałem do mechanika który mi automat robił w zeszłym roku i zauważyłem lekkie poceniu oleju ze skrzyni, niech zobaczy co i skąd.  Zawołał mnie i powiedział żeby lepiej nie jechać wcale tylko brać się za wymianę dwumasy i profilaktycznie tarczy zbierakowej . Mnie zastanawia jak długo na tym jeżdzę ? To normalne  ? Bo ani mi nie szarpie ani nie hałasuje . normalny samochód . 
Jak u ciebie to wyszło ?  Daj znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 21:04, Marianset napisał(a):

Widzę że nikt ci nie poradził co z tym tematem . 

Pytanie jak się sprawa rozwiązała ? Mam dokładnie to samo  może ciszej ale wygląda  identyko . 

Czy ty masz 3.0 litrówke ? 

tak wygląda to u mnie , samohód dałem do mechanika który mi automat robił w zeszłym roku i zauważyłem lekkie poceniu oleju ze skrzyni, niech zobaczy co i skąd.  Zawołał mnie i powiedział żeby lepiej nie jechać wcale tylko brać się za wymianę dwumasy i profilaktycznie tarczy zbierakowej . Mnie zastanawia jak długo na tym jeżdzę ? To normalne  ? Bo ani mi nie szarpie ani nie hałasuje . normalny samochód . 
Jak u ciebie to wyszło ?  Daj znać 

i jak wiadomo coś w temacie? u Ciebie się rozwiązał? co było dokładnie przyczyną? u mnie po wymianie dwumasy takie cyrki... zrobione ok 1300 km i samochód idzie na warsztat bo strach z tym jeździć. Skrzynia i silnik raczej nie lubią takich tematów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 22:27, PeerPit napisał(a):

i jak wiadomo coś w temacie? u Ciebie się rozwiązał? co było dokładnie przyczyną? u mnie po wymianie dwumasy takie cyrki... zrobione ok 1300 km i samochód idzie na warsztat bo strach z tym jeździć. Skrzynia i silnik raczej nie lubią takich tematów. 

Cześć . nic nie zrobiłem po prostu jeżdżę okazjonalnie , znajomy powiedział że widzi delikatne bicie tarczy zbierakowej koszt serwis na dzień dzisiejszy 1400  plus wymiana na ale to pewnie dopiero w sierpniu zrobię. póki co nie mam żadnych odczuwalnych  efektów tego . 
A co tam u ciebie się zaczeło dziać po wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak notabene u mnie poszła oczywiście nowa dwumasa Luka bo innych nie ma i to też jest montowane seryjnie, zmiany żadnej stąd została tylko ta tarcza zbierakowa , a i ewentualnie wał ale to jest taka tysięczna szansa że jest on krzywy że nawet nie biorę pod uwagę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marianset napisał(a):

Cześć . nic nie zrobiłem po prostu jeżdżę okazjonalnie , znajomy powiedział że widzi delikatne bicie tarczy zbierakowej koszt serwis na dzień dzisiejszy 1400  plus wymiana na ale to pewnie dopiero w sierpniu zrobię. póki co nie mam żadnych odczuwalnych  efektów tego . 
A co tam u ciebie się zaczeło dziać po wymianie ?

W czwartek oddaje na warsztat póki co samochód stoi bo szkoda skrzyni… zamówiłem tarcze zabierakowa używka w bardzo dobrym stanie jak trzeba będzie to wymienia a jak dwumas to idzie na reklamacje bo ma dopiero 1300 km przejechane. Po prostu wcześniej dwumas grzechotał po odpaleniu jak się rozgrzał to przestawało ale wolałem za wczasu zmienić. Kupiłem sachsa dałem do wymiany i po wymianie nie grzechoczę ale były wibracje na jałowym. Szukałem wypadania zapłonów i w ogóle aż sprawdzałem poduchy i naszło mnie zerknąć pod dekielek na dwumas. A ten zapierdziela jak jajo. Warsztat który zmienił dwumas umywa ręce bo mechanika co to robił nie ma teraz i w ogóle to oddaje do innego i mają opiniować. Jeżeli wadliwy montaż czy skrzywili koło zabierakowe to pokrywają koszta demontażu i montażu skrzyni itd. Bo tarcza zabierakowa sama z siebie się nie skrzywi. Z czegoś to musiało wyniknąć. W czwartek oddam to dam znac czy napewno to. Dodaje film jak to u mnie wyglada jest w zwolnionym tempie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poradzili sobie z montażem,

skrecali sruby tarczy i dwumasy na siłę a powinny byc skrecane do konca palcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał(a):

nie poradzili sobie z montażem,

skrecali sruby tarczy i dwumasy na siłę a powinny byc skrecane do konca palcami

I w taki o to sposób wygięli koło zabierakowe nawet w elsie jest to poruszoneIMG_5115.thumb.png.63a14c746651ba9778a1c9632be08cfa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...