Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie się na trasie


baQQQ

Rekomendowane odpowiedzi

A ja napiszę tak.

Na początek weryfikacja pompy wody,w słabej jakości pompach spadały wirniki.jeżeli ok.to

uszczelka pod głowicą,i czarny scenariusz pęknięta głowica.

Brak ogrzewania powoduje nadmierne ciśnienie w układzie które powoduje wypychanie płynu z nagrzewnicy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez PAWEL69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co twórca tematu. Z tym że u mnie ogrzewanie działa normalnie oraz nie wywala mi płynu ze zbiorniczka. Wygląda to mniej więcej tak:

Do 100km/h oraz jadąc na czwartym biegu wszystko jest ok. Wrzucając piątkę, jadąc chwilę około 120 km/h (lub wolniej tylko pod górę) rośnie mi temperatura do 110-130 i wyskakuje kontrolka płynu chłodniczego. Wystarczy że zwolnię bądź zjadę na pobocze i praktycznie natychmiastowo temperatura wraca do normy. Jadę dalej i przez resztę trasy nie dzieje się nic niepokojącego. 

- Brak szlamu pod korkiem

- Nie kopci na biało

- Brak oleju w zbiorniczku 

 

Co ciekawe nie cofa mi się płyn do zbiorniczka wyrównawczego, dopiero po odkręceniu korka pod wpływem ciśnienia wypycha płyn. Byłem z tym u mechanika, wymienił termostat i robił test na obecność spalin. Twierdził że są niewielkie ilości spalin i to by wskazywało na uszczelkę ale że jej nie wydmucha i jeśli nie będzie się grzał to na razie mógłbym tak jeździć. Ale właśnie jakoś za mało tych objawów żeby stwierdzić że winna jest uszczelka. Czy mogłaby to być pompa wody ? Przy wymianie rozrządu nie była ruszana, mechanik twierdził że jest w dobrym stanie i nie trzeba jej na razie wymieniać (było to po zakupie auta w grudniu 2020). Dodam że sprawdzam codziennie poziom płynu i jest go praktycznie tyle samo, czyli nigdzie nie ucieka i tym bardziej się nie wypala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...