Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 00275


miro72

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się.

Któregoś pięknego dnia podczas uruchamiania auta zaświeciła się kontrolka ABS i zapipczała trzykrotnie kontrolka hamulców. Po sprawdzeniu podstawowych rzeczy podłączyłem kabelek i co widzę:

"1 DTC's Found:
00275 - ABS Outlet Valve: Right Rear (N135)
35-00 - -".

Pogrzebałem tu i tam i wyczytałem że pompa kaput. No cóż, kupiłem drugą pompę, przełożyłem... Błąd dalej ten sam (oczywiście kasowałem ale bez efektu). Z rozpędu wymieniłem sterownik - bez zmian. Mechanik obejrzał koło (zębatka, czujnik) - stwierdził że jest OK i że sygnał z koła dochodzi jak trzeba. 

No i skończyły mi się pomysły. Trudno mi uwierzyć że kupiona (używana) pompa ma tę samą przypadłość, choć teoretycznie jest to oczywiście możliwe. Zima za rogiem, ABS warto mieć :).

Czy ktoś mógłby coś zasugerować? Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pełna treść błędu, ta musiało jeszcze coś pisać, przerwa lub zwarcie plus lub masy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo pytał mnie "mój" mechanior. A ja robiłem odczyty wiele razy i miałem dokładnie tylko tyle. OK - jutro, pojutrze podepnę się jeszcze raz i porobię zrzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, podjadę i pochwalę się (może i słabo ale jak dotąd wystarczało).

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując...

Byłem dziś w miejscu z VAG w nazwie (chip-tunning, hamownia etc.).

Pan po koleżeńsku podpiął swoje zabawki i... dostał dokładnie taki sam opis błędu. I zasugerował kupienie kolejnej pompy. I podpięcie do wtyczki, bez montowania mechanicznego.

A mnie się trochę nie chce wierzyć w taki scenariusz. I myślę o wizycie u dobrego elektryka i przyjrzeniu się wiązce. Może ktoś namiar podpowie? Wrocław i okolice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis się nie zmieni bo błąd jest ten sam. Tu chodzi o dalsze informacje zawarte w tym błędzie. Warunki w jakich błąd wystąpił, napięcie itd... Masz wydruk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dwóch okolicznych mistrzów po rozmowie telefonicznej odmówiło pomocy z uwagi na natłok innych prac :-)

Pilnie szukam wsparcia. Wrocław i okolice.

633be129-efff-463a-b159-ba8175d04d88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...