Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym spod katalizatora


Kali 4444

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj spotkala mnie nie mila niespodzianka wracajac do domu z pracy zaczelo mi trzasc autem, poczulem nagly spadek mocy i auto zaczelo falowac na obrotach zatrzymalem sie na poboczu i probowalem dojsc co sie stalo.Jak sie okazalo padla jedna cewka zaplonowa nie przejal bym sie tak bardzo tym lecz nagle zauwazylem maly dym spod katalizatora i zapach spalenizny i tak jakby lekko przypalony katalizator od spodu na czarno w jednym miejscu. Co sie moglo stac ze ten dymek polecial jutro musze pokonac trase okolo 100 km w jedna strone i martwie sie czy wogle ruszac autem.Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To paliwo które nie spalało się w cylindrze na którym padła cewka, w zdecydowanej większości spalało się w katalizatorze rozgrzewając go do niebezpiecznej dla niego temperatury .

W takiej sytuacji nie powinieneś autem jechać a jeżeli musiałeś to powinieneś odłączyć wtryskiwacz benzyny na tym cylindrze :naughty:

Dawno już nie miałem benzynowca ale myślę że sterownik silnika nie powinien unieruchomić silnika z tego powodu ...

Jak już wymienisz cewkę i auto odzyska w 100% moc to pewnie się nic nie stało z katem i można dalej śmigać, ale jak mocy nie odzyska to mogło kata stopić w środku i będzie do wymiany :P

Wycinania kata nie polecam z różnych powodów :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrsob1 napisał:

To paliwo które nie spalało się w cylindrze na którym padła cewka, w zdecydowanej większości spalało się w katalizatorze rozgrzewając go do niebezpiecznej dla niego temperatury .

W takiej sytuacji nie powinieneś autem jechać a jeżeli musiałeś to powinieneś odłączyć wtryskiwacz benzyny na tym cylindrze :naughty:

Dawno już nie miałem benzynowca ale myślę że sterownik silnika nie powinien unieruchomić silnika z tego powodu ...

Jak już wymienisz cewkę i auto odzyska w 100% moc to pewnie się nic nie stało z katem i można dalej śmigać, ale jak mocy nie odzyska to mogło kata stopić w środku i będzie do wymiany :P

Wycinana kata nie polecam z różnych powodów :)

Dzięki za odpowiedź.Jak padła cewka do domu miałem zaledwie 300 metrów więc zaryzykowałem i dojechałem pomału.Okolo godziny temu zmieniłem cewke wszystko wróciło do normy auto jedzie tak samo jak wcześniej,tylko jak rozgrzałem silnik do 90 stopni i zaparkowalem unioslem maskę i po paru chwilach poszedl jeszcze lekki dymek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...