Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy żarnik i spalona przetwornica


Manfred_86

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy ksenon D1S firmy osram i po 5 miesiącach padła przetwornica. Teraz się zastanawiam czy to wina nowej żarówki? Zakup dokonany na allegro, wygląda na oryginał. Zastanawiam się czy wymieniać sama przetwornice czy żarnik też? Jak do wygląda z waszego doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bardzo często oryginalne przetwornice padają przy wymianie żarników, ja też tak miałem. Możesz oddać do regeneracji ale to loteria. Ja wiedząc o przypadłościach przetwornic wysłałem do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji przed założeniem nowych żarników, serwis niby sprawdził i stwierdził, że działają i nie trzeba regenerować. Dwa miesiące po założeniu nowych żarników padła jedna przetwornica, przez co wolałem od razu obie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Muskel1 napisał:

Żarnik nie popsuje przetwornicy. 

Jeżeli chodzi o ori przetwornice valeo to niestety nowe palniki potrafią uwalić ich układ regulacji napięcia. Nowsze wersje tej przetwornicy,lub też chińskie klony lepiej sobie radzą z tym problemem.

54 minuty temu, Manfred_86 napisał:

Zastanawiam się czy wymieniać sama przetwornice c

Zróbm małego moda który wyleczy te problemy,daj inną przetwornice niż valeo. Może być hella 5dv 009 000,mała,tania. W porównaniu do ori valeo to jest niezniszczalna. Dajesz zaślepkę w miejscu ori przetwornicy i mocujesz do niej przetwornicę hella.

20181227_135855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda przetwornica od środka, wyraźnie przepalone przy gniezdzie. Wcale nie taka tania ta hella, około 400 zł. Oryginał 

IMG_20210829_141825.jpg

Edytowane przez Manfred_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manfred_86 napisał:

Wcale nie taka tania ta hella, około 400 zł. Oryginał 

A po co Ci nowa? Trzeba w niej uszka mocujące obciąć by weszłam. Komplet używek można wyrwać za nieco ponad 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wtyczka? W starej przetwornicy jest 12 pin, a tu jaka? Ewentualnie jakiś poradnik jak to przerobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę wywalasz i zaciskasz 2 wsuwki na przewodach-jak na foto powyżej. Przerobiłem tak kilka kpl lamp na te przetwornice,sam mam je u siebie i jest bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nieco inaczej wygląda niż na foto. Obcięcie uszek nie wystarcza żeby weszła przetwornica, trzeba jeszcze kawałek obudowy obciąć. Inny typ lampy Zaślepkę zrobiłeś z dekla starej przetwornicy? Czym przykleiłeś nowa? 

IMG_20210901_123329.jpg

Edytowane przez Manfred_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zaślepkę z blachy zewnętrznej od przetwornicy i uszczelkę ori dać ,lub dociąć na kształt blachę i uszczelnić klejem poliuretanowym. Ładne zaślepki też miał @kamil-vag na sprzedaż,może ma jeszcze jakieś.

Zaślepka od Kamila

20210418_140308.jpg

Zaślepka docięta z blachy

20200514_180751.jpg

 

Uszczelnienie klejem od środka 

20200514_181017.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...