Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o nawiew z tyłu


WOLFENSTEIN

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam klime 3 strefową i zauważyłem tak aby z tyłu dmuchało to na klimie trzeba ustawić nawiew na kierowcę na przednie nawiewy bo jak ustawie nawiew na szybę przednią to nawiew na tyle nic nie wieje powietrzem czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimę musisz ustawić w pozycję auto (kreska pod napisem auto musi być zapełniona na biało) oraz aktywować 3-zone. Klima wtedy automatycznie dmucha na nawiewy zależnie od uszawionej temperatury. Ustaw tak jak pisałem i z tyłu ustaw na wyświetlaczu na low, przyłóż rękę to nawiewu z tyłu i zobaczysz, że dmucha. 

20210829_193247.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki muskel1 ale mi chodzi o to czemu jak dam na szybę przednią nawiew i 3 zone to nie ma nadmuchu z tyłu oto mi chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w audi 3 strefowej jest niezależny nawiew i obojętnie jak nastawisz to zawsze wieje z tyłu wiaterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawisz na dany kierunek to na ten ustawiony kierunek dmucha. Funkcja 3 stref jest w pozycji ustawionej na auto. Można też przestawić tylko na rear, wtedy dmucha tylko na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 20:36, WOLFENSTEIN napisał:

Myślałem że w audi 3 strefowej jest niezależny nawiew i obojętnie jak nastawisz to zawsze wieje z tyłu wiaterek.

Niestety to taka trochę oszukana klima 3 strefowa. W zimie pewnie zauważysz, że przez tylny nawiew nie ma nawet ogrzewania, jest tylko chlodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Zarówno w lecie jak i w zimie ustawiasz daną temperaturę na tylne kratki i taka będzie dmuchała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Muskel1 napisał:

Mylisz się. Zarówno w lecie jak i w zimie ustawiasz daną temperaturę na tylne kratki i taka będzie dmuchała.

U mnie niestety tak nie jest a mam auto salonowe i zakładam że nie jest to jakiś wyjątkowy egzemplarz.

Przeprowadź prosty test. Mając na przednich strefach ustawioną jakąś normalna temp. np. 21 stopni ustaw na tylnej strefie najpierw 16 stopni a po jakimś czasie np. 28 stopni i porównaj zachowanie tylnego nawiewu i predkości dmuchawy w obu przypadkach.

Oczywiście pora roku nie ma tutaj znaczenia ale w lecie trudno zauważyć brak podgrzewania na tył :)

Edytowane przez proarnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy powiem tak mi chodzi o to ze obojętnie na przodzie co bym nie nastawił czy szyba czy nogi to na tyle nie wieje nic,rozumiecie?????? nic nie wieje ,jedynie jak dam tylko od kierowcy nawiew na twarz to wtedy wieje mi na tyle!!! oto mi chodziło panowie oooooo to.

Jestem tego zdania ze powinno na tyle cały czas wiać powietrze niezależnie co bym ustawił na przodzie! tak wiec w tym audi skopali ten nawiew....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie coś jest nie tak z Twoją klimą. Normalnie z powinno wydobywać się z nich powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klimie daj bez auto włącz na szybę. Daj 3 synch, to z tyłu na takim ustawieniu nic nie wieje

Edytowane przez WOLFENSTEIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w instrukcji obsługi działanie i obsługę klimy. Jak Ci ma z tyłu wiać jak wyłączysz auto i przestawiasz klapy na szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 wiesz o co mi chodzi? 

O to że co byś nie włączył z przodu to powinno cały czas wiać z tyłu a pasażer może z tyłu zmieniać temp i sile wiaterka,, ot co teraz rozumiesz? 

Edytowane przez WOLFENSTEIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Audi zjebało, bo u mnie też wszystko gra, albo źle ustawiasz albo masz coś zepsute. Jesteś pierwszym właścicielem auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj u siebie zauważyłem że co bym nie ustawił na panelu to nie działają mi obydwie środkowe kratki ( te pod MMI), tak jak by były zamknięte, nic z nich nie wieje, czyżby klapki zablokowane? :( ciekawe tylko że obydwie strony , jak to sprawdzić vcds'em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś VCDS'em w testach urządzeń i po zapuszczeniu testów z wszystkich kratek wieje. Jednak przy ustawianiu na panelu klimatyzacji nie mogę uruchomić nawiewów z kratek pod MMI i z kratek z tyłu, po prostu co bym nie ustawił nic z nich nie wieje, tak jakby były zamknięte. Może coś się zepsuło w panelu klimy, albo trzeba go jakoś zresetować ? VCDS żadnych błędów nie pokazuje. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie auto z tych środkowych kratek wieje bardzo słabo i nie zawsze. Ja mam na jednej z środkowych kratek umocowanego śmierdziela i zawsze dzięki temu rozpoznaję kiedy je uruchamia. Gdy nagle zapach jest intensywniejszy wiadomo, że środkowe nawiewy są aktywne. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...