Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BCM 09 A4 B9


pawelpawel111

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, pawelpawel111 napisał:

Odeslę w poniedziałek ten kabel. Na nowy muszę trochę poczekać.Musze znaleźć go w dobrej cenie. A ma ktoś opis bitów sterownika 09 ?Do poniedziałku mam stary kabel wiec mogę się pobawić.czy może ktoś podesłać fotki?

Nie wszystkie są opisane nawet w oryginalnej wersji, co zresztą już wyzej pisałem. W tej platformie w 09 zmian dokonuje się w głównej mierze w adaptacjach nie w kodowaniu. Stanowczo odradzam "bawienie się". 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Banan napisał:

I to pewno na Atmedze w środku :grin: niezła akcja

Dobry wałek, najdroższy klon jaki spotkałem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelpawel111 napisał:

Odeslę w poniedziałek ten kabel. Na nowy muszę trochę poczekać.Musze znaleźć go w dobrej cenie. A ma ktoś opis bitów sterownika 09 ?Do poniedziałku mam stary kabel wiec mogę się pobawić.czy może ktoś podesłać fotki?

Mamy ten sam numer sterownika ale różne auta więc uważaj co kodujesz

Tu są kodowania mojego BCM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie interesuje mnie jak włączyć domykanie i otwieranie szyb z pilota.  Nie działało to nawet z kluczyka. Kolega zakodował to urządzeniem CARISTA . W tym programie pokazuje ,że funkcja jest aktywna.. Teraz szyby oraz szyberdach otwierają się i zamykają tylko z kluczyka w drzwiach. Na pilot dalej nie reagują.  Już sam nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd nr 1, kodowanie zabawkami z gotowcami, bo nigdy nie wiesz co Ci w kodowaniach pozmieniało. Jak Ci rozwali kodowanie będziesz sobie mógł szukać co jest nie tak. 

Błąd nr 2, zamek centralny i domykanie koduje się w BCM2 (46) czyli sterownik komfortu a nie w BCM1 (09). 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zanim zaczniesz coś kodować sprawdź w ustawieniach w mmi czy tam jest otwieranie szyb z pilota zaznaczone. Standardowo prawie wszystkie auta tę funkcję mają na pokładzie i nic nie trzeba kodować. Wystarczy to w mmi w ustawieniach zaznaczyć. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelpawel111 napisał:

... Teraz szyby oraz szyberdach otwierają się i zamykają tylko z kluczyka w drzwiach. Na pilot dalej nie reagują.

A w MMI co masz ustawione?

 

Edit

@Muskel1 był szybszy...  :)

 

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mmi nie znalazłem nic takiego.Jak jak wcześniej pisałem ten dziadowski kabel wogóle nie łączy się z modułem konfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie, czy nie masz tam takich opcji:

 

 

MMI_01.png

MMI_02.png

MMI_03.png

MMI_04.png

 

Sorry za jakość - mam uszkodzony obiektyw w telefonie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Bo kolega podesłał z b8 ale ścieżka jest taka sama. 

Tak jak pisałem znajduje się tylko jedna opcja.Otwieranie pojedynczych drzwi albo wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelpawel111 napisał:

w B8 można to aktywować w zielonym menu. A w b9 da radę??

W B9 nic się nie przestawia w zielonym menu.

Tylko kodowania a dokładniej mówiąc najczęściej adaptacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebay kabel. Facet chce sprzedać za 230 euro z licencją na wszystkie auta. Czy możecie z pewnością stwierdzić iż jest to oryginał? Martwią mnie te czarne śróbki w obudowie.

 

Adres do aukcji.   

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Vcds Ross Tech Audi Vw Sest Skoda Codieren Programmieren Auslesen bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon. Widzę, że nic się nie nauczyłeś na błędach. Chcesz oryginał to zapłać tyle ile kosztuje i kup u dystrybutora a nie szukaj okazji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że klon.Nie te śruby.Nie ta cena.Brak Loga na przedniej obudowie producenta.  Nie potrzebuje nowego kabla. Kosztuje sporo ,a użyję go kilka razy tylko. O aukcji powiadomiłem już ebay.

VCDSPRO.DE

Ein Plagiat besteht aus gefälschter bzw. nachgebauter Interface-Hardware und illegal vervielfältigter Software. Es ist keineswegs auszuschließen, dass durch die Verwendung eines Plagiates...

 

Edytowane przez pawelpawel111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pawelpawel111 napisał:

Nie potrzebuje nowego kabla. Kosztuje sporo ,a użyję go kilka razy tylko. 

Niestety nikt za darmo nie pracuje, Ty też chcesz otrzymać wynagrodzenie za Twoją pracę, prawda?

Pomyśl o tych, którzy od lat nad danym produktem pracują i dbają o to, aby był aktualny oraz obsługiwał coraz to nowsze modele. Nie ma nic za darmo. 

Pozostaje Ci zatem poszukać kogoś, kto podepnie Twoje auto pod vcds skoro nie masz zamiaru sam zakupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...