Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BCM 09 A4 B9


pawelpawel111

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś się orientuje czy posiada ta audi system awaryjnego zamykania szyberdachu imbusem ,znajdującym się pod panelem oświetlenia na podsufitce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem jest opisany na niemieckim forum. U mnie też szyberdach nie posiada kodowania . Problem występujący na  forum został rozwiązany. U mnie niestety nie, ponieważ nie wiem jakie kodowanie mam podać w VCDS.     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale kodowanie samo z siebie się nie przestawia, jak nic nie grzebałeś w kodowaniu sterownika dachu to samo się nie przestawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

No dobra ale kodowanie samo z siebie się nie przestawia, jak nic nie grzebałeś w kodowaniu sterownika dachu to samo się nie przestawiło. 

Ten sam problem jak na niemieckim forum. Robiłem mapę sterownika 46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robieniem mapy sterownika kodowanie się nie przestawi i już całkiem nie w innym sterowniku. Na tamtym forum jest mowa o błędnym kodowaniu sterownika dachu (CA) a nie sterownika komforku (46)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Muskel1 napisał:

Robieniem mapy sterownika kodowanie się nie przestawi i już całkiem nie w innym sterowniku. Na tamtym forum jest mowa o błędnym kodowaniu sterownika dachu (CA) a nie sterownika komforku (46)

Dałem linka do niemieckiego forum. Jest tam identyczny przypadek. Facet robił mapę sterownika 46.Wyskoczył błąd. Po całej akcji szyberdach działał tak jak u mnie(tylko do połowy). To nie zbieg okoliiczność.. Mam te same błędy sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie doczytałeś czy może nie zrozumiałeś. Tam gość chciał przeprowadzić kompletną kopię czyli wszystkich sterowników (także CA) zabawką o nazwie obd11, która kij wie co zrobiła ale na pewno nie mapy sterowników. Ty robiłeś mapę 46 i to vcdsem i nie ma szans, aby tym sposobem przestawiły się kodowania w CA.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No doczytałem to .To są jakieś chińkie zabawki które potrafią więcej syfu narobić. Widziałem na youtube ,że to niby ma gotowe kodowania..Wiecej z nimi problemów niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawelpawel111 napisał:

To są jakieś chińkie zabawki ...

OBDeleven to produkt litewski.

 

6 minut temu, pawelpawel111 napisał:

Wiecej z nimi problemów niż pożytku.

Jak się klika bezrozumnie, to fakt - potem są problemy.

 

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Muskel1 napisał:

W tych zamien na aus:

IDE08224-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08224-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS06696-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Schiebedach,ein ,3

IDE08225-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

Dodatkowo w kodowaniach tez w sterowniku 46

w byte 12 odznacz bit 4 oraz bit 7

w byte 13 odznacz bit 0

 Z ciekawość czemu zmienić tylko Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-4?  a czemu nie Personalisierungseinstellungen Fahrzeug- 3 i Personalisierungseinstellungen Fahrzeug- 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz teoretycznie 3 klucze. Ustawienia w sterowniku komfortu są zapisywane dla każdego klucza osobno. Masz 2 fizyczne klucze dołączone do pojazdu oraz trzeci np. telefon jeżeli korzystasz z usługi Auto Connect Remote & Control 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nowina jest taka ,że jak robiłem fullscan auta to mam w nim podane kodowanie szyberdachu.

Address CA: Sunroof (J245)       Labels:| 4M0-907-594.clb
   Part No SW: 4M0 907 594 J    HW: 4M0 907 594 
   Component: SAD_STG_1     013 0005  
   Coding: 208000049401
   Shop #: WSC 06335 790 00001
   ASAM Dataset: EV_SunRoofCONTIAU736 006008
   ROD: EV_SunRoofCONTIAU736_006.rod
   VCID: 3D26C7711DFEC1138C7-8068

 

 

Jak je wprowadzić zamiast starego  208000000000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie klon rozwalił Ci kodowania. 

Skopiuj powyższe kodowanie (czyli 208000049401), wejdż w sterownik dachu CA, w długie kodowanie i wklej to skopiowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał:

To w takim razie klon rozwalił Ci kodowania. 

Masz na myśli oprogramowanie VCDS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 19:17, Muskel1 napisał:

W tych zamien na aus:

IDE08224-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08224-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS06696-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Schiebedach,ein ,3

IDE08225-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

Dodatkowo w kodowaniach tez w sterowniku 46

w byte 12 odznacz bit 4 oraz bit 7

w byte 13 odznacz bit 0

 

Po dokonanych zmianach, jak zawsze zamykasz auto i odczekujesz do uspienia sterownikow.

 pewny jeste tych zmian? Wiesz...teraz to boje się do auta podejść bo już widzę żone przy drzwiach:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak fabrycznie ustawione. Nie podchodź do auta z klonem ani zabawkami to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Mam tak fabrycznie ustawione. Nie podchodź do auta z klonem ani zabawkami to nic się nie stanie.

Terez używam tylko oryginalnych ..... VCDS jest zauktualizowany do 21.3.0

wyzszej wersji dostawca autointern nie ma.Wersja jezyka DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...