Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie moge otworzyc tylnej klapy - avant


elkrecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o pomoc- nie moge otworzyc tylnej klapy. Kiedy zamykam/ otwieram auto z pilota, z zamka tylnej klapy nie slychac dzwieku zamykania. Klape recznie kluczykiem otworzyc sie da, ale pociagajac za klamke juz nie :confused: Slychac dzwiek tego silownika ale otworzyc sie nie da. Padl mi centralny :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pompka centralnego, albo przewód doprowadzający powietrze.

Sugeruję: Ściagnąc węzyki z pompki i dmuchnąć w nie (dobre płuca wskazane :biggrin: ) jak się bagażnik otworzy - prawdopodobnie problem z pompką. Jak się nie otworzy to, albo za słabe płuca :biggrin: , albo szukaj gdzie na wężyku uchodzi powietrze.

Możesz się też odezwać do kolegi kapsel - to największy macher od pompek centralnego, jak padła to Ci ją wyremonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz sie przez bagażnik. U mnie jest w prawym nadkolu masz otwierany "pojemnik" ja mam tam trójkąt ostrzegawczy, a na "podłodze" w otulinie z gąbkopodobnego materiału jest pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 system jest elektryczny, nie pneumatyczny...

Ups. Nie zwróciłem uwagi na to, że elkrecik ma B6.

Sorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy dzis wygladaja nastepujaco: pociagam za klamke otwierajaca klape,slychac dzwiek zamka i nie moge otworzyc, gdy puszcze klamke slychac po chwili znowu ten dzwiek zamka. Poza tym kiedy zamykam/otwieram z pilota, slychac centralny we wszystkich drzwiach, a z tylnej klapy nie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedyt- cos w tym jest... bo teraz wieczorem w garazu probowalem otworzyc- pierwsze pare razy udalo sie bez problemu,pozniej sie zacielo. Ale zauwazylem, ze po zacieciu kiedy pociagne za klamke , wlacza sie lampka w bagazniku i komp w aucie pokazuje ze otwarta klapa (minmo ze nie odskoczy ona nawet na milimetr), kiedy delikatne ja przycisne lamka gasnie... Juz sam nie wiem o co biega :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!!

Musze powiedziec Tobie, że widziałem B6 z taki problemem. Prawdopodobnie tego przyczyną jest dogorywający silniczek mechanizmu otwierania klapy bagażnika. Mechanicy mówią, że może tam zaciekac płyn ze spryskiwacza z pod wycieraczki.Tak więc nie pozostaje Tobie nic innego jak oswoic się z myślą i oczywiście dokonac zakupu nowego. Widziałem takie silniczki w allegro gdzie kosztują w przedziale 100-200 zł. No chyba, że masz zaprzyjaźnionego mechanika, który rozbierze element tapicerki klapy bagażnika i ewentualnie wyda inną opinię. Jak będziesz po wszystkim to daj znac!!! Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!!

Musze powiedziec Tobie, że widziałem B6 z taki problemem. Prawdopodobnie tego przyczyną jest dogorywający silniczek mechanizmu otwierania klapy bagażnika. Mechanicy mówią, że może tam zaciekac płyn ze spryskiwacza z pod wycieraczki.Tak więc nie pozostaje Tobie nic innego jak oswoic się z myślą i oczywiście dokonac zakupu nowego. Widziałem takie silniczki w allegro gdzie kosztują w przedziale 100-200 zł. No chyba, że masz zaprzyjaźnionego mechanika, który rozbierze element tapicerki klapy bagażnika i ewentualnie wyda inną opinię. Jak będziesz po wszystkim to daj znac!!! Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!!!

Dzieki za info. w przyszlym tyg bedzie u mnie zaprzyjazniony spec od elektryki, zobacz co wybada :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. w przyszlym tyg bedzie u mnie zaprzyjazniony spec od elektryki, zobacz co wybada

I jak wiesz juz coś na temat zamka w tylnej klapie?? Mam ten sam problem co Ty , u mnie otwiera sie co jakiś czas z pilota w kluczyku, sam jestem ciekaw co sie dzieje jak bedziesz miał info co i jak daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber- nie wybadalem jeszcze sytuacji, moj tato trafil do szpitala i na razie wszystkie inne sprawy zeszly na dalszy plan. Jak bede cos wiedzial wiecej w tym temacie to napisze Ci na PW i w temacie na forum tez, pozdro :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber- nie wybadalem jeszcze sytuacji, moj tato trafil do szpitala i na razie wszystkie inne sprawy zeszly na dalszy plan. Jak bede cos wiedzial wiecej w tym temacie to napisze Ci na PW i w temacie na forum tez, pozdro

Zdrowie Twojego taty jest najwazniejsze!! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie miną rok i nikt nic nie napisał. ja teraz mam ten sam problem - klapa w avancie raz się otwiera innym razem nie che się otworzyć, mogę otwierać kluczykiem, słychać pracę mechanizmu. jakie jest rozwiązanie tego problemu? jeździcie z zamkniętą klapą? jak to naprawić?

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobną sytuajcę w moim aucie. Zauważyłem, że metalowy mechnizm zamykający nie odskakuje za każdym razem po naciśnięciu klamki (tylko raz na jakiś czas działa prawidłowo), chociaż słychać mechanizm. Czy ktoś już sobie za tym poradził? Wolałbym uniknąć mechanika jeślni to nie jest potrzebne.

Nie wiem czy to mogło mieć wpływ, ale zaczęło nawalać po tym jak go umyłem auto Karcherem. Czy to możliwe ze mechanizm otwierania popsuł sie pod wływem wody pod ciśnieniem, która mogła dostać się do zamka? Wcześniej była mowa, ze może się psuć od nieszczelnego przewodu spryskiwacza, stąd podejrzewam, że to mój błąd.

Pozdrawiam

-

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że jak otwieram zaraz po zatrzymaniu auta to najczęściej bez problemu. gorzej jak próbuję otworzyć drugi lub trzeci raz, jakby brakowało siły mechanizmowi, słychać, że działa ale nie ma siły żeby zwolnić zapadkę. rozmawiałem z cuberem na ten temat i onn załatwił to w ten sposób:

hmmm wymieniali mi całą listwe w której sa lampki do oswietlania tablicy rejestracyjnej i tam jest switch bodajze jest to kod 8E0827566, na[prawili mi od reki

ale robili mu to w aso - koszt ok 80 zł[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2008, 08:10 _________________________________________________I co wszyscy byliście w aso?

bo ja jeżdżę z takim jak było, raz się otwiera, innym razem są problemy. trochę wstyd, że audi, a nie mogę otworzyć na parkingu klapy. jak nie ma innego wyjścia to też pojadę do aso.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanx, podjedż do ASO mała rzecz a cieszy..... Ja mialem dosc, czekanie az trubina sie wychłodzi potem gasić silnik i otwierać z kluczyka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...