Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat stronic (szary "trybik") problem?


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mialem 2 przypadku dosc ciekawe w pracy stronic.

Chodzi o Audi A4 B9 stronic 2.0 diesel 190KM.

Wszystko ogolnie ze skrzynia ok podczas jazdy.

Ostatnio rano postanowilem sprawdzic tryb "efficiency". No wiec wlaczam i jade do pracy. jak zwykle wlaczony ACC, jedziemy. Maly korek rozpoznany. Auto wykrywa, i "samo jedzie". Przy ktoryms razie, kiedy auto przede mna ruszylo moje auto stoi... a na wyswietlaczu informacja typu: "Automatyczna skrzynia biegow. Nacisnij pedal hamulca i wybierz tryb jazdy"... Oczywiscie w tym czasie obroty silnika do gory - bo chyba ACC chcial jechac no a widac skrzynia luz miala... No zdziwilem sie ze ze skrzynia cos sie dzieje. Przewertowalem instrukcje obslugi. Najpierw o trybie efficiency - no tu jest info ze silnik ma ograniczona moc i w skrzyni zmniejszone zostaje cisnienie oleju... no byc moze to wlasnie wina cisnienia??? Dalej o stronicu czytam. Podaja komunikaty, ale mojego jakos nie moge znalezc (lub zle przetlumaczylem bo angielska instrukcja). Jest jednak info o mozliwych komunikatach i oznaczeniach - tzn kolory "trybikow" - i tak w skrocie: czerwony trybik przy komunikacie to awaria jakas, zolty trybik to jakies ostrzezenie i "szary" trybik to informacja. No mnie sie wlasnie szary pojawil - wiec moze jakis plus. Historia powtorzyla sie dzis jak rano przelaczylem sobie dla testu na tryb "comfort". na trybie "auto" i "dynamic" takie cos sie nie zdarzylo.

No wiec moze cos podpowiecie, co sadzicie, moze ktos mial podobny przypadek? Ogolnie cos na rzeczy jest - bo nie chce mi sie troche wierzyc ze w audi tego nie przemysleli i auto powiedzmy nie wiem dla oszczednosci wrzuca na luz a potem jak ma ruszyc to nagle sie orientuje ze nie ma biegu (no ale gazu daje...) i daje komunikat zeby kierowca wrzucil bieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Wrzuć zdjęcia komunikatu jak Ci się powtórzy. 

Oki postaram sie, ale wiesz stres i nie ma czasu na telefon bo za mna czekaja az rusze hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdziezbym śmiał :-)

Wracając do tematu na auto i ACC dziś mnie to spotkało raz też. Zauważyłem że to jedynie ma miejsce jak auto jest zimne, niedługo po ruszeniu. Tak się zastanawiam czy to nie ma związku z ciśnieniem... Po czasie być może jest większe. Sprawdzę jeszcze na dynamic - czy ktoś się orientuje czy na dynamic ciśnienie jest w skrzyni większe?

Jak dokładnie działa tryb auto?

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzis rano to samo na trybie Dynamic. Ewidentnie dzieje sie to na nie do konca rozgrzanym silniku/skrzyni.

Udalo mi sie zrobic zdjecia (znaczy pasazer robil :P).

Pierwsze pokazje wlasnie dokladnie komunikat: "Przekładnia: proszę wcisnąć hamulec i ponownie włączyć zakres jazdy".

Na drugim zdjeciu zaznaczylem ze przy poznaczeniu biegu wtedy pojawia sie taki znaczek (nie wiem dlaczego na pierwszym tego nie ma - moze bylo ale zniknelo).

Co mnie Ciekawi to przeciez jak ustawiam tryb "Dynamic" to zamiast D jest S (tak jak na drugim zdjeciu), natomiast na pierwszym zdjeciu kiedy pokazal sie ten komunikat, wcisnalem hamulec nacisnalem na lewarku P i potem zmienilem lewarek na D - no i jak widac pokazalo sie D zamiast S - ale to chyba zwyczajnie tak dziala, po komunikacie zostaje D chyba...

Na drugim zdjeciu przy S jest ten znaczek ktory zaznaczylem - balem sie ze auto nie ruszy - bo biegu nie pokazuje... ale normalniejak puscilem hamulec ruszalo i pokazala sie zaraz 1.

Znalazlem wyjasnienie tego komunikatu na stronie: 

Przy innych komunikatach jest napisane ze awaria, a przy tym nie (tyle ze na tej stronie jest blednie pokazane ze to "żółty trybik" a jak widzicie na zdjeciu jest szary.

Jeszcze tutaj podobny problem troche:

A6KLUB.PL

Witam Mam problem przy odpalaniu w Audi A6C7 nie zawsze odpala! Wyskakuje komunikat Awaria systemu stabilizacji toru jazdy następnie, Przekładnia: Proszę wcisną

 

 

Skrzynia.jpg

skrzynia 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ewidentnie jakiś problem. 

Co do zjawiska D i S.  Auto a raczej skrzynia S-tronic w trybie Dynamic wrzuca tryb sportowy przekładni S.

Przekreślony znaczek A na dolnym zdjęciu informuje o tym, że funkcja start/stop jest chwilowo niedostępna (zimny silnik, niskie napięcie akumulatora). Przyczyn jest kilka ale te dwie są najczęstrzym powodem i jest to normalne na zimnym silniku. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jest ewidentnie jakiś problem. 

Co do zjawiska D i S.  Auto a raczej skrzynia S-tronic w trybie Dynamic wrzuca tryb sportowy przekładni S.

Przekreślony znaczek A na dolnym zdjęciu informuje o tym, że funkcja start/stop jest chwilowo niedostępna (zimny silnik, niskie napięcie akumulatora). Przyczyn jest kilka ale te dwie są najczęstrzym powodem i jest to normalne na zimnym silniku. 

ahh to dzieki za wyjasnienie odnosnie tego znaczka - czyli to tylko informacja o start/stop - a myslalem jakies info o skrzyni ;)

No odnosnie skrzyni to widac ze jest jakis temat - ale obstawiam chyba cos moze z jakims czujnikiem, elektryka - bo skrzynia bardzo ladnie dziala - w sensie przelaczania biegow, zrzucania itp - tym bardziej ze olej byl zmieniany max co 40 - 50 tys, teraz mam nalepke ze po 35 tys mam zmienic.

Pocieszajace jest to ze wszedzie gdzie znajduje opis tego komunikatu nie ma informacji typu: awaria, lub udaj sie do ASO. Wszedzie jest ze mozna kontnuowac dalej jazde po wcisnieciu hamulca i ustawieniu trybu jazdy.

Bede szukal odpowiedzi tez, jezeli znajde to oczywiscie zamieszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...