Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszki silnika


kharo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, temat dotyczy poduszek silnika, wczoraj przy wymianie oleju zerknalem na prawa i ewidentnie wycieka z niej czwrwony plyn/olej.

Na pewno kwalifikuje to ja do wymiany natomiast naczytalem sie ze sa takie z czujnikiem i bez. W moich nie ma czujnika ani nigdzie w obrebie nie widze kostki ktora moglbym wpiac w taka z czujnikiem.

Czy do 1.8T wychodzily takie i takie czy raczej bez czujnika. Co do wymiany to rozumiem ze jedyna opcja to ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jak z wymiana tej poduchy? Podwieszenie silnika plus podparcie od dolu i jakos w miare sensownie wyjdzie? Ktos moze wymienial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kharo napisał:

Dzieki, jak z wymiana tej poduchy? Podwieszenie silnika plus podparcie od dolu i jakos w miare sensownie wyjdzie? Ktos moze wymienial ?

Ja wymieniam. Zdejmujesz od dołu osłonę, odkręcasz poduszki plus odbój z przodu silnika, podnosisz silnik najpierw z jednej, później z drugiej strony  i wyciągasz po kolei poduszki (ja podniosłem silnik lewarkiem i kawałkiem drążka drewnianego, nic nie podwieszałem). Nie pamiętam rozmiaru klucza ale najlepiej kupić najkrótszą oczkową grzechotkę bo przy prawej poduszce jest mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręcałem poduszkę z łapa poduszki. Odboju nie ruszałem. Silnik od spodu jak kolega lewarek i klocek drewniany. Ciężkie dojście do poduszki pod turbina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie jeszcze czy wymiana jednej z której cieknie ma sens czy najlepiej od razu wymienić obydwie, mimo ze druga wydaje sie być w porządku?

Dodatkowa kwestia czy trzeba robić geometrie po wymianie poduch?

 

Edytowane przez kharo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kharo napisał:

Koledzy powiedzcie jeszcze czy wymiana jednej z której cieknie ma sens czy najlepiej od razu wymienić obydwie, mimo ze druga wydaje sie być w porządku?

Dodatkowa kwestia czy trzeba robić geometrie po wymianie poduch?

 

Jak druga sprawna to bym zostawił, tylko bez jej wyjęcia nic na jej temat się nie dowiesz.

Geometrii nie trzeba robić jak będziesz odkręcał tylko poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...