Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli masaze czy wentylacja ?


mycha1236

Rekomendowane odpowiedzi

Kostki siedza prawidlowo , dzis to sprawdzalem . Bledy pojawily sie dopiero gdy zresetowalem nastawy podstawowe, wczesniej ich nie bylo. A tak nie w temacie skąd  ten blad w 5F skoro dawno nie robilem zadnego update a wczesniej byl usuniety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mycha1236 napisał:

Kostki siedza prawidlowo , dzis to sprawdzalem . Bledy pojawily sie dopiero gdy zresetowalem nastawy podstawowe, wczesniej ich nie bylo.

To musisz teraz przeprowadzić adaptacje foteli. Przyciskiem w krańcowe położenie i przytrzymujesz 5 sek. przycisk, następnie w drugą krańcową pozycję i przytrzymujesz 5 sek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy podstawowe za pomoca elevena pomogly , vcds-em nie moglem tego ruszyc . Zostal blad tylko w sterowniku 5f od wersji oprogramowania  , czy mozna go sie pozbyc za pomoca adaptacji metoda z kalkulatorem xor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Kupiłem fotele manualne + masaż + pneumatycznie regulowany odcinek lędźwiowy.

 

Moje stare fotele to zwykle manualne bez regulacji odcinka lędźwiowego.

 

Z tego co znalazłem to należy doprowadzić przewód z BCM1 kostka T73a/25 (LIN) złączony od obu foteli. Czy posiada ktoś kodowanie do tego? Czy wystarczy samo kodowanie czy trzeba jakieś parametry wgrywać jeszcze?

 

Druga sprawa to muszę dodatkowo poprowadzić kable pod tą pneumatykę? Czy schemat pod odcinek lędźwiowy jest ten sam zarówno dla elektryki jak pneumatyki? 
 

Trzecia rzecz czy trzeba odcinek lędźwiowy kodować? 
 

dzięki z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 08:15, msszwedzik16 napisał(a):

Cześć 

Kupiłem fotele manualne + masaż + pneumatycznie regulowany odcinek lędźwiowy.

 

Moje stare fotele to zwykle manualne bez regulacji odcinka lędźwiowego.

 

Z tego co znalazłem to należy doprowadzić przewód z BCM1 kostka T73a/25 (LIN) złączony od obu foteli. Czy posiada ktoś kodowanie do tego? Czy wystarczy samo kodowanie czy trzeba jakieś parametry wgrywać jeszcze?

 

Druga sprawa to muszę dodatkowo poprowadzić kable pod tą pneumatykę? Czy schemat pod odcinek lędźwiowy jest ten sam zarówno dla elektryki jak pneumatyki? 
 

Trzecia rzecz czy trzeba odcinek lędźwiowy kodować? 
 

dzięki z góry 

ile dałeś jeśli można wiedzieć bo też szukam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 22:30, barca8585 napisał(a):

ile dałeś jeśli można wiedzieć bo też szukam 

4200 dałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś na innym forum odnośnie kodowania tych foteli, lecz problem jest z niewyświetlaniem się wyboru masażu na MMI.

 

Poniżej Adaptacje które należy zrobić w 5F:

ENG122229-ENG125833-Car_Function_List_BAP_Gen2-Seat_Pneumatic_0x3B activated 64
ENG122229-ENG125834-Car_Function_List_BAP_Gen2-Seat_Pneumatic_msg_bus_0x3B Terminal 15 64

ENG122227-ENG125819-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Seat_Pneumatic activated 60
ENG122227-ENG125822-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Seat_Pneumatic_after_disclaimer not activated 60
ENG122227-ENG126997-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Seat_Pneumatic_clamp_15_off not activated 60
ENG122227-ENG125820-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Seat_Pneumatic_over_threshold_high activated 60
ENG122227-ENG125821-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Seat_Pneumatic_standstill not activated 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z fotelem kierowcy, zakodowałem jak wyżej i fotel pasażera działa, regulacja odcinka lędźwiowego działa, masaż się uruchamia, na mmi nic. Fotel kierowcy nie działa w ogóle z tych funkcji nic. Grzanie fotela działa. Drugi problem to po zapięciu pasów nadal pipczy ze są nie zapięte (fotele nie są od Anglika). 
 

pytanie czy fotel jest zepsuty czy coś złe zakodowane? 
 

zasilanie sprawdzane miernikiem na czerwonej kostce jest. 
 

co do błędów to mam takie;

 

 

323C64E9-57FA-41A4-B75F-FD43B2A051E5.jpeg

748CF15D-BBAB-4E85-A587-7F84548D9417.jpeg

Edytowane przez msszwedzik16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny autoscan a nie 2 zdjęcia.

 

 

Log-B9 27.01.23 M-WAUZZZF42GA051075-136641km-84904mi.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, msszwedzik16 napisał(a):

Nie masz sterownika 36 (foteli), który moim zdaniem powinien być przy pełnej elektryce i masażach aby wszystko funkcjonowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie masz sterownika 36 (foteli), który moim zdaniem powinien być przy pełnej elektryce i masażach aby wszystko funkcjonowało.

Mam fotele manualne z masażami. Prawy fotel działa, w mmi zakodowana wizualizacja, a fotela kierowcy nie widzi. Zasilanie na kostce sprawdzone. 

7F5A5EA1-0FA9-47C9-BAE3-6AB93C41B4AD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Być może brakuje parametryzacji sterownika.

Ciekawe, spróbuje go wykręcić i popatrzeć czy coś nie jest uszkodzone od spodu. 
tez funkcji masażu jest tylko dwie a inni maja trzy 

0254D7A1-4D4B-4FAA-8341-5C4E9F94A7FD.jpeg

Edytowane przez msszwedzik16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel sprawdziłem, pompka działa przejścia są,  pewnie ta parametryzacja, tylko jakie to pliki znaleść do vcp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw danych SPR do BCM1

W BCM1 w bajcie 19 masz już zaznaczone bit 2 oraz 3 opisane jako spr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...