Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pobór prądu na postoju akumulatora


Automat23

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj ten, jest do 92Ah bo oryginalnie są tylko AGM 92 Ah i następna wielkość to 105 Ah

4F0915105E VA0 000915105CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło, źle wpisywałem jedną cyfrę.. Teraz będę obserwował pobór prądu - napisze czy będzie zmiana czy nie.  Tak sobie pomyślałem czy ewentualnym winnym takiego poboru nie może też być przypadkiem sterownik akumulatora skoro vcds nie pokazuje żadnych blędów?

Pozdrawiam

Edytowane przez Automat23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zarządzania energią zintegrowany jest w module Gateway,  myślę, że jeżeli byłby on zepsuty miałbyś więcej problemów nie tylko pobór prądu. Ten moduł spina wszystkie moduły ze sobą i jest odpowiedzialny za komunikację między nimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kodowania akumulatora: system przepuścili wartość bez litery "E" - czy może tak zostać? (4F0915105E VA0 000915105C bez litery "E" na końcu? ). System wymaga 10 cyfrowego kodu.

Edytowane przez Automat23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi ciąg liter jest obojętny. Jest to nr seryjny aku i może składać się z obojętnie jakich cyfr i liter. Ważne żeby miał 10 znaków (cyfr/liter). Najważniejszy jest pierwszy człon bo jest to nr części i po niej BEM identyfikuje rodzaj aku. Ten musi się dokładnie zgadzać. Czyli 4F0.... 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pobór prądu wciąż tak samo duży :/ chyba nie obejdzie się bez wizyty u porządnego elektryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinałeś siłownik zamykania klapy wlewu paliwa? Masz błąd zwarcia do masy tego silniczka.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tam zwarcie i sterownik próbuje ciągle siłownik zamknąć to całkiem możliwe, że przez to sterownik nie przechodzi w stan uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal coś cyka więc system się nie usypia :/ Być może moduł komfortu do wymiany skoro cykanie wydobywa się jakby z niego?

Edytowane przez Automat23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku zamieszczam filmiki jak to wygląda - prąd już chce spadać gdy nagle jest to cyknięcie i wzrasta... I tak w koło. Wydaje się jakby cyknięcie było z modułu komfortu.. Na drugim filmie również słychać moment cyknięcia i wzrostu prądu.

Edytowane przez Automat23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk stwierdził, że należy wymienić moduł komfortu - czy jest to możliwe że byłby do wymiany gdy vcds nie pokazuje żadnych błędów z tym związanych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przypadki gdzie moduły mają usterkę i pomimo tego nie pokazują błędów. Jedyne co mnie dziwi, to fakt, że system zarządzania energią (BEM) nie wywala błędu. Gdy pobór energi w stanie spoczynku jest za duży BEM wywala błąd. U Ciebie nie wywala błędu, gdyż moduł komfortu najwidoczniej nie usypia się, co może świadczyć o jego usterce. Moduły komfortu mają ochronę komponentu, którą będzie należało ściągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszystko ma elektryk przekodować. Z tym że, powiedział mi że moduł komfortu jest pod nogami kierowcy? Zdziwiłem się, ponieważ wydaje mi się że jest w bagażniku obok skrzynki bezpieczników. Obawiam się tylko żeby nie było tak, że wymieni moduł komfortu a okaże się że winnym jest coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu w B8 jest z tyłu w prawym boczku, tak jak piszesz. Pod nogami kierowcy był w modelu B6/B7.

Coś musiało się elektrykowi pomylić. Mam nadzieje, że wie co to ochrona komponentu i potrafi ją ściągnąć. Dodatkowo w module komfortu jest także immo więc to też będzie musiał przyuczyć. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...