Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem ze sprzęgłem


serfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum ale taki problem chyba nie był jeszcze opisywany.

Sytuacja jest taka dla mnie przyznam się trochę dziwna.

zaciągam ręczny jedynka samochód staje dęba sprzęgło się nie ślizga.

Natomiast po rozgrzaniu np. bieg 4 wyprzedzam dodaje gazu a tu samochodzik niestety nie idzie tak jakbym trzymał sprzęgło czyli się ślizga.

Generalnie sprzęgło łapie w połowie przy ruszaniu.

Pytanie moje jest takie co padło? Sprzęgło docisk koło dwumasowe bo chyba takie jest w moim silniku.

Jakieś sugestie co do ceny? części i naprawa

dodam że jestem z okolic Warszawy może ktoś poleci dobrego mechanika niedrogiego żebym potem nie musiał go ścigać :)

Dzięki z góry za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem tak kiedyś w golfie i sie okazało że puszcza zimering między skrzynią a sprzęgłem tak mi powiedział mechanik. Silnik się nagrzewał i puszczało trochę oleju na sprzęgło i sie słizgał.Wymienił mi tylko tą uszczelke i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem tak kiedyś w golfie i sie okazało że puszcza zimering między skrzynią a sprzęgłem tak mi powiedział mechanik. Silnik się nagrzewał i puszczało trochę oleju na sprzęgło i sie słizgał.Wymienił mi tylko tą uszczelke i było ok.

może tak byc sprawdz czy niemasz wycieku przy połączeniu skrzyni z silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa calkiem normalne objawy zuzycia sprzegla (ze slizga na wyzszych biegach)

Podepne się pod temat, wczoraj trochę pocisnełem niuńce po mieście i za którymś razem po ruszeniu, na dwójce (pedał sprzegła całkowicie puszczony) jak wcisnąłem do końca gaz przy 2100obr. sprzęgło poprostu puściło, zaśmierdziało ostro ale potem było już dobrze, teraz też trzyma..

Więc czy to sprzegło się już kończy :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cilek: a Ty przypadkiem nie masz AHH z wtryskami ASV :question::wink:

Tak sprzęgło Ci się poślizgnęło, ale jak to było na drugim biegu to juz sie naprawde zaczyna kończyć. Dwójka to stosunkowo krótki bieg.

PS. Chyba robiłem Twoje audi a hamowaliśmy je jeszcze w AR na Wrocławskiej - tak :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Witek, pamięć masz jeszcze całkiem dobrą :wink:

latem, ponownie do Ciebie zawitam to jeszcze co nieco poprawiamy :twisted:

jak narazie to mam duży rabat u wulkanizatora bo mi przód w oczach ginie.. he he

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło wymienione i koło dwumasowe u Rogalotti :) dzięki wszystko dobrze zrobione polecam

tylko jeszcze mi czasami jak jest samochód rozgrzany i włączona jest klima trzesie lewarkiem do zmiany biegów wykluczam już koło dwumasowe więc to chyba poduszki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło wymienione i koło dwumasowe u Rogalotti :) dzięki wszystko dobrze zrobione polecam

tylko jeszcze mi czasami jak jest samochód rozgrzany i włączona jest klima trzesie lewarkiem do zmiany biegów wykluczam już koło dwumasowe więc to chyba poduszki ?

raczej plecionka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...