Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS/ESP Fault + Parking brake malfunction!


Masin1990

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wyskoczyły mi standardowe błędy jak w temacie. Po podłączeniu vaga pokazało mi że nie działa przedni prawy czujnik ABS. Zamówiłem czujnik o nr 0265007928 i pełen entuzjazmu zabrałem się za wymianę. Po 2 godzinkach udało się go wymienić. Złożyłem wszystko no i działa..... :) Podłączam kompa aby skasować bledy- błędy się nie kasują.... Co jest??  Odpalam pomiary w zakładce ABS ruszam przód tył, wyjeżdżam na drogę i nie wierzę własnym oczom wszystko działa - w tym wymieniany czujnik - każdy pokazuje dokładnie ta samą prędkość, oprócz prawego tyłu...- cały czas 0. No cóż - myślę sobie- padł jeszcze prawy tylni czujnik ABS. Szukam więc po internetowych forach i aukcjach i wszystko wskazuje na to że numer katalogowy taki sam... Więc zamawiam taki sam jak do przodu - 0265007928 i przyszedł. Zadowolony i pełny motywacji zabrałem się dzisiaj za naprawę. Zdejmuje prawe tylnie koło, odpinam wtyczkę od czujnika i okazuje się że wiązka przed wtyczka jest poizolowana.co jest :) no i pod izolacja kabelek był przerwany, więc zlutowalem...ale styki we wtyczce są zaśniedziałe oraz kabelek poniżej miejsca uszkodzenia jest przyciemniony- efekt utleniania. Ok z racji że czujnik juz zamówiłem chce go wymienić - no i się niestety okazuje że jest niby taki sam a inny. ( Dodatkowo okazało się że na koniec roboty wpialem wtyczkę błędy dalej występują ; albo wiązka dalej jest uszkodzona - możliwe że kabelek się dalej utlenił albo czujnik jest uszkodzony - na pinach czujnikach jest mnóstwo sniedzi.) Czujnik jakby odbicie lustrzane jeśli chodzi o kierunek wtyczki. Ten czujnik który zamówiłem raczej jest załamany w złą stronę a według wszelakich katalogów w a4 b8 wszystkie 4 czujniki ABS są identyczne. I teraz pytanie do was: 

Po 1: orientuje się ktoś czy wszystkie czujniki ABS są takie same, a jeśli nie to jaki jest numer katalogowy prawego tyłu.

Po 2 : ta wiązka która naprawiałem mam podejrzenia że kabelek może być przegniły gdzieś dalej i może pasowałoby ja wymienić. Myślę o ucięciu 40 ostatnich cm wiązki wstawieniu nowej, zlutowaniu i zagrzaniu termokurczem. Bez sensu jest wymieniać sam czujnik ( który zresztą nie wiem jaki powinien być) gdy piny wtyczki są zaśniedziałe - potrzebuje jakiegoś linku lub info gdzie można kupić taką wiązkę) lub przynajmniej kostki do ABS i ręcznego.

 

Dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...