Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korekty długoterminowe A4 B5 1.8 ADR


krzys12123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak można wyzerować / usunąć korekty długoterminowe vag-com (vcds) bo krótko terminowe to silnik 01 błędy i usuń błędy to zeruje krótko terminowe a długo terminowe to nie wiem jak wyzerować . Proszę o pomoc i opis co ma zrobić w programie vag aby wyzerować korekty długoterminowe bo mam wysokie na plusie % . robiłem silnik 01 adaptacje 10 kanał 00 test zapisz i nic to nie daje odłączałem klemy na całą noc i nic usuwałem błędy chociaż których i tak nie i nadal nie usuwa korekt długo terminowych tylko usuwa krótko terminowe . Jak wiecie jak to zrobić w programie vag to proszę oopis . i jeszcze mam pytanie jak korekty są na plus to mieszanka jest uboga czy bogata ?? Audi A4 B5 1.8 ADR 125km 1995r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz usuwać krótkie korekty jak one na bieżąco się zmieniają i jak wyłączysz silnik to będzie zero. Coś mieszasz, które grupy sprawdzasz? Korekty na plus to ubogo. Daj loga statycznego i dynamicznego 2+7 na obu paliwach.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dać loga i co to jest? Przepraszam może coś pomyliłem . Sprawdzam na kanałach od 6 do 9 . I długoterminowe miałem 18 % ale teraz jeżdżę na samej benzynie i spadły do 7 % przejechałem ponad 100 km. I tak teraz myślę czy jeździć nadal na benzynie aby zbić do 5 czy może masz sposób jak je wyzerować szybciej ? Od ilu do ilu jest prawidłowy zakres ? Na jakimś forum czytałem że najlepiej jak jest -+5% a ktoś inny pisał że korekty długoterminowe mogą oscylować +- 10 a wy jak uważacie ? I czy macie sposób na wyzerowanie ich ? Muszę zrobić adaptację gazu ale najpierw muszę zrobić tak aby było dobrze na benzynie aby dobrze mapy wyszły PB i LPG .

 

Edytowane przez krzys12123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzys12123 napisał:

Jak dać loga i co to jest?

Internety niech Ci pomogą. Na forum w dziale diagnostyka dla 1.8t masz też opisane. Robisz tylko te grupy co podałem. Tłumaczyć po raz setny nie mam zamiaru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi robi się parami 2+7 i zrobiłeś tylko statyczne, a gdzie dynamiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, przem8 napisał(a):

Logi robi się parami 2+7 i zrobiłeś tylko statyczne, a gdzie dynamiczne?

Czyli te logi są złe? Spróbuj jeszcze raz zrobić. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem jak to dobrze zrobić. A czy na podstawie tych logów możesz coś wywnioskować, odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne się robi na 3 biegu od 1.5 tys do odcinki albo chociaz 6tys. z pedałem w podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przem8 napisał(a):

Dynamiczne się robi na 3 biegu od 1.5 tys do odcinki albo chociaz 6tys. z pedałem w podłodze. 

A te logi co przesłałem logi coś z nich możesz odczytać coś z nich wynika ? Proszę o weryfikację i opinie o tych co wysłałem wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jest ubogo ale nawet nie chce mi sie w to zagłębiać specjalnie, bo przede wszystkim żeby to było czytelne to należy to wrzuci na stronę typu tunezilla i wkleić tylko linki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przem8 napisał(a):

Tyle, że jest ubogo ale nawet nie chce mi sie w to zagłębiać specjalnie, bo przede wszystkim żeby to było czytelne to należy to wrzuci na stronę typu tunezilla i wkleić tylko linki. 

A czemu jest ubogo czy może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób poprawnie logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to jest? Miały być grupy 2 i 7 jednocześnie, a tu gr. 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...