Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Posypany kat - co wstawić ?


szydlos007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , szybkie pytanie mam - 1.8T BEX
Dziś przed założeniem nowej turbo (BEX) zauważyłem ze mam katalizator w środku zniszczony , trochę się przemieścił w kierunku wydechu, nie równo jest ułożony monolit i niestety nie ma prześwitu . 

Bede robił po wszystkim mapę i mam dylemat co teraz zrobić. 
 

Wstawic zamienny katalizator czy lepiej downpipe ? Zależy mi żeby się dzwiek

bardzo nie zmienił , nie chce mieć rezonansu w środku . 
 

czy montaż downpipe 2.75 od Hoffman Custom z Alledrogo będzie dobrym wyjściem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz mieć problemów z przeglądem to dp. Starego kata opchniesz za 500-700zł w zależności w jakim stopniu jest zdegradowany.

Mam dp od hoffmana 350zł i pasuje idealanie, w środku nie ma rezonansu ale na zewnątrz i przy opuszczonych szybach zalatuje trochę polonezem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd to najmniejszy problem , a odnośnie dźwięku załamałes mnie ? jest jakieś wyjście żeby ten dźwięk się tak bardzo nie zmieniał ? Może wybebeszyć ten katalizator co mam i zostawić pusta puche ? 
 

Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szydlos007 napisał:

Przegląd to najmniejszy problem , a odnośnie dźwięku załamałes mnie ? jest jakieś wyjście żeby ten dźwięk się tak bardzo nie zmieniał ? Może wybebeszyć ten katalizator co mam i zostawić pusta puche ? 
 

Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie ? 

Sportowy katalizator lub oryginalny używany. Ja swój wypatroszyłem całkowicie, tani downpipe :D
Gdybym miał kase i chęci to wstawiałbym 2,5" dp z nierdzewki i baja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc tanio to wybebesz kata, wspawaj kawalek rury aby dobrze spaliny szly i tyle :)

Jak ma byc mniej tanio kup gotowy DP pod turbo(Pewnie k03/4), wiec jak napiszesz do kogos kto siedzi w temacie to na pewno da rade. Sprobuj uderzyc do Piotr Bel na fb, czesto oglasza sie na grupach b6/b7 w sprawie dolotow/tipow itd.

 

PS. Jak nie wywalisz reszty puszek to nie powinno byc tragedii z rezonansem. 

 

Edytowane przez Aleksandrooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiaj dp, zobaczysz jak turbo odżyje. Po wywaleniu kata na dp jest drażniący dźwięk rezonansu w okolicach 2500 - 3500 obr. ale idzie to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rookie5 napisał:

Wstawiaj dp, zobaczysz jak turbo odżyje. Po wywaleniu kata na dp jest drażniący dźwięk rezonansu w okolicach 2500 - 3500 obr. ale idzie to ogarnąć.

Właśnie zamówiłem DP, jak mówisz że idzie ogarnąć ten dźwięk przy tych obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wstawiony DP od hoffmana ale mam owinięty bandażem termicznym, od ok 3,5 tyś obrotów delikatnie słychać "metaliczny rezonans", jest to naprawdę ciche i nie przeszkadza wcale, ale no mówię jest bandaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi , co do starego katalizatora - orientuje się ktoś w jakiej cenie mogę go sprzedać i gdzie  ? Jakiś punkt do którego można to wysłać albo co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...