Jump to content

Ubezpieczenie auta za granicę

Recommended Posts

Dzień dobry

Mam pytanie, czy istnieje gdzieś opcja ubezpieczyć samochód na wyjazd zagraniczny (europa) - biorąc pod uwagę, że samochód ma więcej niż 15 lat?

Nieco śmieszy mnie to, że wyznacznikiem jest tutaj wiek samochodu, bo dbam o auto i uważam, że jest w lepszym stanie niż niektóre 2-3 letnie gruzy

Nie wymagam cudów, a chciałbym jedynie mieć komfort psychiczny, że gdyby cokolwiek się wydarzyło, żebym miał do kogo się zwrócić po jakąkolwiek pomoc.

W sieci niestety nie jest nigdzie jasno napisane czy mogę coś takiego zrobić i jaki jest tego koszt.

2 minuty temu, Langista napisał:

Od czego chcesz ubezpieczyć to auto?

Zapewne chodzi o assistance. Polskie OC i AC działa za granicą?

Na terenie UE tak, oczywiście przy wykupieniu AC trzeba zaznaczyć, że autem będzie się jeździć za granicę, co automatycznie podniesie jego cenę.

Zgłoś się do jakiegoś biura ubezpieczeń z ofertą kilkunastu ubezpieczycieli. Bez problemu wykupisz takie ubezpieczenie. Ja mam 22 letnie Audi i mam pakiet assistance w Warcie pn. Złoty+ i w nim jest 400 km holowania za granicą i inne potrzebne rzeczy, jak hotel itp. Co roku jeżdżę do Włoch i Szwajcarii  i zawsze mam wykupiony ten pakiet. Poniżej wklejam link, gdzie jasno jest napisane, że bez względu na wiek samochodu możesz wykupić pakiety do Złotego+. Jedynie Platynowy jest dla aut do 10 lat.

Tyle, że nadal nie wiemy od czego kolega chce swoje auto ubezpieczyć. Jak niespodzianki na drodze typu padnięta skrzynia czy przegrzanie silnika lub padnięty aku z rana, na to najlepszy jest pakiet z ADAC, działa na całą Europę, kosztuje ok. 500 zł rocznie. W pakiecie masz naprawę usterki na miejscu w miarę możliwości lub transport do najbliższego warsztatu, auto zastępcze jeżeli aktualne jest unieruchomione lub nocleg w najbliższym hotelu. Kumpel to ma ale on płaci 100€ rocznie i umowę podpisał okazjonalnie w ramach ofert sprzedawanych pod sklepem.

20 minut temu, Langista napisał:

najlepszy jest pakiet z ADAC,

A czy przypadkiem nie trzeba być zameldowanym w DE żeby udało się to kupić?

Ja co rok wykupuje w pzmot pakiet krajowy i potem mam możliwość na każdy wyjazd wykupić pakiet zagraniczny za 2.5zł za dzień 😉 nie miałem okazji korzystać z pomocy, ale zawsze to człowiek spokojniejszy w trasie jak wykupi sobie taki assistance...

Edited by kamil-vag

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

A czy przypadkiem nie trzeba być zameldowanym w DE żeby udało się to kupić?

Mają polską stronę, zgaduje, że umowę może podpisać każdy, bo swoje usługi oferują w całej Europie.

13 minut temu, Langista napisał:

Mają polską stronę, zgaduje, że umowę może podpisać każdy, bo swoje usługi oferują w całej Europie.

Kiedyś chciałem kupić, okazało się, że nie można bo nie mieszkam w DE. Jak ktoś jest z PL i zakupił to ubezpieczenie jak jeszcze można było to dalej może je przedłużać, nowi klienci z PL niestety nie mogą. No chyba że coś się zmieniło to proszę mnie poprawić.