Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem po nocy. Bfb.


mico21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jest taki że po nocy lub po dłuższym postoju odpala za 2 - 3 razem. Na ciepłym jest ok. LPG zakręcone. Co może być przyczyną gdzie szukać? 

Audi a4 b6 silnik BFB. 

http://www.vaglogi.pl/log-002_033_115_mTQ0e4o.html

Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pewnie pompa paliwa w baku niedomaga, na początek proponuję zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie.Filtr paliwa może też wchodzić w grę i tutaj uprzedzę w razie wymiany tylko oryginalny filtr, na innych zazwyczaj same problemy. Miałem to samo, wymiana wkładu pompy paliwa i filtra załatwiła problem. Nie buczy Ci ta pompa w baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie było 2.8bara na postoju pompę zmieniłem na magnetti marelli ciśnienie na listwie podskoczyło do 3.7 bara na postoju. 

Filtr zmieniony 5 tys. temu na mann i było wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę maławe, ale w sumie może być,powinno być 4bar, kup oryginalny filtr i go wymień, jak zamontowałem KNECHT i była lipa, dopiero oryginał rozwiązał sprawę. Szkoda,że nie dałeś wkładu pompy Pierburg, idealnie pracuje za oryginał i jest cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, indyczes napisał:

trochę maławe, ale w sumie może być,powinno być 4bar, kup oryginalny filtr i go wymień, jak zamontowałem KNECHT i była lipa, dopiero oryginał rozwiązał sprawę. Szkoda,że nie dałeś wkładu pompy Pierburg, idealnie pracuje za oryginał i jest cicha.

Jeszcze sprawdzę pod vag. Po postoju jaka temperatura z czujnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...