Jakie radio do A4B6 sedan w cenie do 350 zł?

Arsanit

Obecnie posiadam w moim A4B6 sedanie radio Concert CD ale chciałbym jakieś radio które da lepszą jakość dźwięku od tego Concerta CD ale przede wszystkim takie które będzie miało możliwość odtwarzania muzyki z telefonu przez Bluetooth oraz przez kabel AUX. Wejście USB na pendrive nie jest konieczne, w zasadzie jest mi obojętne czy będzie czy nie, bo z tego wejścia korzystał nie będę. Ważne oczywiście jest żeby radio dało się bez problemu podpiąć do mojego auta i żeby było kompatybilne z moim autem. Żeby nie było problemów typu że któryś głośnik nie gra albo że subwoofer nie gra i tym podobne. Nie chciałbym dawać za nie więcej niż 350 zł i mniej więcej za tyle bym chciał je kupić.

Kolego polecę Ci zmieniarkę cyfrową np. Wefa 606, kosztuje niecałe 300 ale masz wszystko czego Ci potrzeba :) Miałem i jakościowo kozak a również mam Concert 2 w B6 ale avant z 10. głośnikami + subwoofer Q5 w kole zapasowym. Wygoda i prostota w jednym, jednocześnie nie kombinujesz nic z kostkami. Jedyne co to zaopatrz się w przejściówkę miniso.

Próbowałem ze zmieniarką i miałem problemy z nimi, jedna wyłączała się w losowych momentach a druga szumiała tylko cały czas więc wolałbym już z tym nie kombinować. A druga sprawa jest taka że mam zepsuty potencjometr i bardzo wkurza mnie sterowanie głośnością radia. Dlatego właśnie chciałbym zaopatrzyć się w nowe radio.

To może cały moduł bt z modulatorem zmieniarki od @pila24? W tedy słuchasz z telefonu przez bt. Ja żadnych szumów nie mam.

Brałem właśnie dwa moduły od pila24 i działo się z nimi to co napisałem. Może to wina radia dlatego chcę je zmienić. Poza tym już bardzo mnie irytuje zepsuty potencjometr.

Edytowane przez Arsanit

Godzinę temu, Langista napisał:

Możliwe iż niektóre moduły wefa mają problemy z niektórymi konfiguracjami. Ogólnie to chińszczyzna więc losowość występuje.

34 minuty temu, Arsanit napisał:

Nie wiem czy znajdziesz coś w cenie 350 zł by grało lepiej niż ori concert 2. Radia innych producentów zazwyczaj mają problemy z wykorzystaniem ori wzmacniacza antenowego przez co kiepsko fale ściągają. Poza tym brak informacji na fisie odnośnie słuchanego utworu/stacji FM.

Możesz zainwestować te 350 zł i zrobić konwersję na 2 din i wsadzić radio concert 2 plus z b7,ono gra naprawdę fajnie i wygląda ok.

• Pomoc techniczna 1

Podsumowując, w tych pieniądzach lepiej kręcić się w oryginalnych radiach z Audi :)

4 godziny temu, Arsanit napisał:

Mam zmieniarkę cyfrową podpiętą pod "concerta" czy jak to zwą,z usb, czy z karty nie ma problemów. Potencjometr wymieniałem kilka lat temu, do kupienia za parę złotych, wymiana to 30 min roboty.

2 godziny temu, pila24 napisał:

Radia w ogóle nie słucham, tylko muzyka z telefonu przez bluetooth bądź AUX

2 minuty temu, Arsanit napisał:

Radia w ogóle nie słucham, tylko muzyka z telefonu przez bluetooth bądź AUX, a brak informacji o utworze na FISie to też nie problem.

Edytowane przez Arsanit

3 godziny temu, Arsanit napisał:

Do concert 2 plus można dołączyć tani moduł bt aux,który ma taką samą jakość jak zmieniarka wefa ale działa stabilnie i bez żadnych awarii.

29 minut temu, pila24 napisał:

Miałem wefe 606 i była sztos, teraz wefa 603 chyba z bt samym i jakość gorsza

1 godzinę temu, Arsanit napisał:

Szybkie pytanie, czy radio Alpine UTE-200BT bez problemu podejdzie do mojego A4B6?

Każde uniwersalne radio podejdzie,jak będziesz montował to pamiętaj by fabrycznej instalacji radia nie ruszać. Wszystkie zmiany robisz w adapterze dołączonym do radia.

No więc kupiłem radio Alpine UTE-200BT i nie grają w ogóle głośniki tylnie ani subwoofer. Co musze teraz dokupić żeby działały głośniki tylnie i subwoofer? Bo poczytałem na internecie i jedni piszą że wystarczy przejściówka, a inni że potrzebny jest moduł. Potrzebne jest aż takie coś https://allegro.pl/oferta/ramka-radio-modul-tylne-glosniki-audi-a4-b6-b7-09-9957551593 czy wystarczy coś tańszego albo zwykła przejściówka? Bo czytałem że przy tańszych modułach niż ten do którego dałem link cicho grają tylnie głośniki i subwoofer i tańsze moduły wprowadzają szumy i zakłócenia, a nie ukrywam że zależy mi na tym żeby dźwięk był czysty i bez zakłóceń. Co najlepiej kupić aby dźwięk był możliwie jak najlepszy?

Nie gra tył bo oryginalnie tył zasilany jest przez wzmacniacz, do którego zasilania prawdopodobnie z nowej kostki nie masz. Zwracałeś w ogóle uwagę na to jak są ustawione wejścia w nowym radiu?

Znaczy ja wiem dlaczego tył i subwoofer nie gra, bo kostki 20-pinowej odpowiedzialnej za tylne głośniki i subwoofer nie mam jak podłączyć do radia i dlatego potrzebuje przejściówki albo modułu. Tylko nie wiem co dokładnie kupić i dlatego pytam.