Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy na multifunkcyjną audi a4 b7


Krzak315

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

tamat znany i pisany juz ale mam problem i nie wiem o co chodzi

kupiłem kierownice multifunkcyjną i kabel w pakiecie do airbag, w aucie miałem juz tempomat i komputer, ustawiałem wszystko zgodnie z farum i nic, nie działają przyciski , chciałem jeszcze raz rozebrac kierownice i sprawdzić kable, ale apsolutnie nie wiem od czego zacząć, mam orginalne radio symfoni ll, kodowałem radio 02042, czy moge jakoś coś sprawdzić miernikiem ? pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzak315 napisał:

witam 

tamat znany i pisany juz ale mam problem i nie wiem o co chodzi

kupiłem kierownice multifunkcyjną i kabel w pakiecie do airbag, w aucie miałem juz tempomat i komputer, ustawiałem wszystko zgodnie z farum i nic, nie działają przyciski , chciałem jeszcze raz rozebrac kierownice i sprawdzić kable, ale apsolutnie nie wiem od czego zacząć, mam orginalne radio symfoni ll, kodowałem radio 02042, czy moge jakoś coś sprawdzić miernikiem ? pomożecie ?

Taśmę też zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzak315 napisał:

witam 

tamat znany i pisany juz ale mam problem i nie wiem o co chodzi

kupiłem kierownice multifunkcyjną i kabel w pakiecie do airbag, w aucie miałem juz tempomat i komputer, ustawiałem wszystko zgodnie z farum i nic, nie działają przyciski , chciałem jeszcze raz rozebrac kierownice i sprawdzić kable, ale apsolutnie nie wiem od czego zacząć, mam orginalne radio symfoni ll, kodowałem radio 02042, czy moge jakoś coś sprawdzić miernikiem ? pomożecie ?

Tak jak kolega @pelonek1 napomniał... wymieniłeś taśmę airbag na wersje pod multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powielał odpowiedzi powyżej bo to słuszna uwaga, kolega miał identyczną sytuację, fabryczny tempomat i d*pa - trzeba było taśmę.

Na dowód tego gdy jest ciemno to włącz światła i zobacz czy przyciski na kierownicy świecą, jeśli nie to odpowiedź brzmi : taśma do wymiany.
Widziałem wczoraj ktoś miał za chyba 70zł, nie wiem czy nie przypadkiem @pila24:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ivanek napisał:

Widziałem wczoraj ktoś miał za chyba 70zł, nie wiem czy nie przypadkiem @pila24:P

Moduł Q. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, george napisał:

Moduł Q. ;)

Prawdopodobne ale wydawało mi się, że taśmę multi również widziałem w kwocie 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma też się znajdzie jak kolega będzie chciał,tylko niech pierw sam stwierdzi czy wymienił taśmę czy zostawił starą. A audi nie dają gratis takich taśm,co często się zdarza w innych autach z grupy vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie

tak, taśma airbag jest zmieniona oto zdjecie od pani która mi ja wysłała, najpierw kupiłem od tej pani kierownice, potem kabelek, numery na teśmie 4F0571589A

jak trzeba inna taśmę z chęcią kupie, 

guziki na kierownicy nie świecą, ale kuzyn ma a6 c6 i też nie świecą w wszystko mu działa tylko ma fabrycznie

kabel nowy.jfif

Edytowane przez Krzak315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzak315 napisał:

tak taśma airbag jest zmieniona oto zdjecie od pani która mi ja wysłała

To nie jest taśma/zwijak o którym piszemy. Potrzebujesz to wymienić (aukcja przykładowa).

Szukaj z numerem 4E0953541A - na allegro jest ich masa, jednak na forum też już kolega @pila24Ci oferował (polecam zakupy od Niego).

https://allegro.pl/oferta/4e0953541a-audi-a4-a6-c6-a8-q7-exeo-tasma-airbag-10990898094

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupię to tej częsci nie wymieniałem, myslałem ze mam dobrą skoro miałem tempomat, na programie vag pojawiał mi sie taki nr

8E0920931M myślałem ze to co mam kucić mam dobre, bo mogę gdzieś w vag sprawdzić co mam wsadzonę w auto

czy kupić w ciemno i bedzie działać ? jak tak czekam na ostatnią odpowiedz i kupuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem tą aukcję, przyjdzie zamontuje, napiszę czy sie udało,  ma przyjść w środę, od razu zamontuję i tu jeszcze pytanie 

povagowni jak wymieniali tą taśmę ustawiali od razu abs, czy mi też sie rozleguluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzak315 napisał:

 

povagowni jak wymieniali tą taśmę ustawiali od razu abs, czy mi też sie rozleguluje ?

Tak, będziesz musiał kodować na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem napisać wiec pisze 

ktoś z was polecił mi sprzedającego, k**wa mać, dostałem taśmę z powyrywanymi zaczepami, k**wa, to tak cieżko było podważyć śrubokrętem, dam mu negatywną opinie na start, k**wa 

i tu pytanie do kogoś kto sie zna, czy moge taką taśmę zamontować i nic sie nie stanie czy od razu oddac mu ten szmelc 

k**wa opis taki piękny stan idealny, jaki h*j, nie podaruje tego. 

co o tym myślicie montować czy oddać ???

IMG_20210923_150103.jpg

IMG_20210923_150110.jpg

IMG_20210923_150115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tylko będzie latać lekko ale zapłaciłeś za całą część, nie uszkodzoną. Ja bym wymienił, zwłaszcza jak tego jest na pęczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzak315 napisał:

ktoś z was polecił mi sprzedającego

Nikt Ci nie polecał, poczytaj dokładnie posty.

Polecałem kolegę @pila24 z forum, który pisał że posiada taką taśmę. Na temat dokładnie tej aukcji napisałem Ci, że jest to przykładowa aukcja żebyś wiedział co masz kupić, jak kupiłeś to napisałem Ci to oraz że przepłaciłeś na dodatek.

Zresztą na tej aukcji też kupiłeś od kolegi który jest tutaj na forum, jak dobrze poszukasz to będziesz wiedział o kogo chodzi.

Ja tę taśmę też bym oddał skoro "stan idealny" i na pewno nie zapłaciłbym za przesyłkę tylko odesłałbym na koszt sprzedawcy.

 

Edytowane przez pelonek1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

Nikt Ci nie polecał, poczytaj dokładnie posty.

Polecałem kolegę @pila24 z forum, który pisał że posiada taką taśmę. Na temat dokładnie tej aukcji napisałem Ci, że jest to przykładowa aukcja żebyś wiedział co masz kupić, jak kupiłeś to napisałem Ci to oraz że przepłaciłeś na dodatek.

Zresztą na tej aukcji też kupiłeś od kolegi który jest tutaj na forum, jak dobrze poszukasz to będziesz wiedział o kogo chodzi.

Ja tę taśmę też bym oddał skoro "stan idealny" i na pewno nie zapłacił bym za przesyłkę tylko odesłałbym na koszt sprzedawcy.

 

Negatyw na allegro bardzo motywuje do działania na korzyść kupującego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzak315tak w ogóle to dostałeś taśmę z innym numerem niż na aukcji, czy będzie ok do Twojego pojazdu to musisz poszukać. Na pewno pasować będzie 4E0953541 z końcówką A, B lub E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzak315 napisał:

Witam miałem napisać wiec pisze 

ktoś z was polecił mi sprzedającego, k**wa mać, dostałem taśmę z powyrywanymi zaczepami, k**wa, to tak cieżko było podważyć śrubokrętem, dam mu negatywną opinie na start, k**wa 

i tu pytanie do kogoś kto sie zna, czy moge taką taśmę zamontować i nic sie nie stanie czy od razu oddac mu ten szmelc 

k**wa opis taki piękny stan idealny, jaki h*j, nie podaruje tego. 

co o tym myślicie montować czy oddać ???

IMG_20210923_150103.jpg

IMG_20210923_150110.jpg

IMG_20210923_150115.jpg

Zadzwoń do niego i powiedz że dostałeś nie tą taśmę Ci trzeba,powinien Ci oddać właściwą bez odsyłania tego szrota który dostałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Teoretycznie tylko będzie latać lekko ale zapłaciłeś za całą część, nie uszkodzoną. Ja bym wymienił, zwłaszcza jak tego jest na pęczki.

dzieki juz oddaje, musiałem na silce sie rozładować bo od lat kupuje na alegro a taki szmelc pierwszy raz dostałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...