Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kamerą na szybie


kamtiii89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu wyświetla mi komunikat o błędzie układu Audi Pre Sense City opartego o przednią kamerę umieszczoną na przedniej szybie. Po odczytaniu błędów pokazuje wewnętrzny błąd kamery. Podejrzewam, że jest ona uszkodzona. Planuję kupić drugą kamerę i ją przełożyć. Nasuwają się następujące pytania:

- czy kamera ma ochronę komponentu?
- czy po przełożeniu kamery będę musiał ją zakodować tak samo jak starą kamerę odczytując z niej kodowania?
- zapewne po takiej operacji będzie wymagana kalibracja kamery.
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kamtiii89 napisał:

Nasuwają się następujące pytania:

- czy kamera ma ochronę komponentu?
- czy po przełożeniu kamery będę musiał ją zakodować tak samo jak starą kamerę odczytując z niej kodowania?
- zapewne po takiej operacji będzie wymagana kalibracja kamery.
Pozdrawiam
 

1. nie posiada
2. tak
3. tak kalibracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera przednia nie ma CP, ale wymiana to nie tylko dopasowanie kodowania, adaptacji oraz kalibracja ale także w zależności od tego jakie wyposażenie może się okazać, że będzie trzeba przeprowadzić parametryzację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie odłączenia starej kamery i podłączenia nowej. Nie chciałbym odpinać zasilania. Czy mogę tą operację przeprowadzić bez odłączania akumulatora? I czy wrazie problemów z kodowaniem ta operacja nie wpłynie na funkcjonowanie auta, tzn. uruchomienie auta i normalne użytkowanie. Moje auto posiada tylko system Audi Pre Sense City oparty na tej kamerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na wyłączonym zapłonie rozpinać. Nie trzeba odpinać aku. Jeżeli kamera nie zostanie prawidłowo zakodowana i skalibrowana będziesz mógł nadal autem jeździć ale będziesz miał komunikat o niedziałających funkcjach na zegarach oraz zapisane błędy w sterownikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że upewniliście mnie w moich przekonaniach co do zmiany tej kamerki we własnym zakresie. Znalazłem serwisy, które wykonują kalibrację ale ze względu na brak terminów (chyba..) wolą przeprowadzić tylko kalibrację kamery i najlepiej jakbym miał ją już zmienioną. Niestety też nie mogę znaleźć nikogo zaufanego w moich okolicach do przeprowadzenia tej naprawy...

Przeglądając popularny serwis aukcyjny czesto trafiam też na kamerki z oznaczeniem na końcu dalszą literą z alfabetu w oznaczeniu. Moja kamera to 8W0 907 217 B i taki chciałem zamówić. Ale może lepiej kupić nowszy z indeksem np. C - powinien być poprawiony względem poprzednika. Tylko czy podejdzie do mojego auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wyższy index oznacza nowszą wersję. W niektórych przypadkach inny index oznacza część przeznaczoną do innego modelu. W tym przypadku w etce (do 2017) kamerka bez indexu jest zastąpiona kamerką z indexem B więc może w aktualniejszej wersji jest rzeczywiście najnowsza z C. 100% pewność tylko informacja z ASO po VINie.  Alternatywnie wrzuć VIN do poniższego działu z zapytaniem o aktualny nr części kamerki pod Twój VIN.

https://a4-klub.pl/forum/462-a4-b9/

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje kupić jednak kamere z oznaczeniem B i nie kombinować.  Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że uda mi się to ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...