Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap z 3.0 asn na 1.8t avj Pytania o swap


pawel1162

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie nabyłem w spoko cenie 1.8t avj w fajnym stanie i chcę go przeswapować do mojej a4b6 w którym jest 3.0 Ekonomia , i moje pytanie wiem sporo już co trzeba ale brakuje mi paru informacji 

 

1 co z wiązką wypinam 3.0 wkładam kompa od 1.8 +  te pare kostek za nim programuje immo i ma chodzić 

2 przewody paliwowe trzeba przekładać z 1.8t 

3 co z pompą paliwa przekładać tą z 1.8t czy zostawić z 3.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - układ paliwowy jest inny w 1.8t (brak powrotu, regulator ciśnienia w filtrze) więc to na pewno do zmiany. Ewentualnie można spróbować zmienić listwę na taką z regulatorem (z B5) i wtedy przewody i filtr mogłyby zostać z ASN, tylko tam chyba inne wtryski szły i nie jestem pewien czy spasuje P&P.

3 - osobiście po swapie Q mam w baku pompę z ASN i jest ok 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie swapowalem silnika tylko sam napęd Quattro pochodzący z B6 ASN do swojej 1.8t więc to mod mechaniczny a że wymagał zmiany zbiornika to wiem, że układ zasilania do przeróbki a pompa pasuje. Dlatego odpowiedziałem tylko na pytania 2 i 3 ;)  Co do elektryki to nie pomogę bo nie miałem na warsztacie 3.0 :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawel1162 napisał:

1 co z wiązką wypinam 3.0 wkładam kompa od 1.8 +  te pare kostek za nim programuje immo i ma chodzić

Możesz porównać sobie schematy:

AVJ.pdf 

ASN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem ale cięzko się wyznać  sprawdzałem w autodacie i niby kostki i piny tak samo może bedzie chodzić ale jak ktoś robił swapa proszę pisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...