Jump to content

a4b6 1.8t bex quattro czy a4b7 1.8t bfb quattro

0rgasmGiv3r
 Share

Recommended Posts

9 godzin temu, Langista napisał:

Nie widzialem jeszcze sprzedawcy, który pozwoliłby wykręcić świece i sprawdzić ich stan.

Ja bym też nie pozwolił by niezdecydowany kupiec zaczął mi świece wykręcać,przy wkręcaniu ukręcił by gwint i stwierdził że tak było przecież 😆  więc nie ma co się dziwić że nie ma chętnych na takie zabiegi przy oględzinach.

No tak jest to zrozumiałe 😅 Jedynie do głowy przychodzi mi sprawdzić w dolocie czy odma nie jest zapchana od dużego poboru oleju i kamerką inspekcyjną przez dolot zawory obejrzeć ale to też trzeba trochę rozebrać, czyli jedynie po wydechu można jako tako stwierdzić czy piec ma apetyt na olej.

WWW.OTOMOTO.PL

Audi A4, Czarny, Benzyna, 163 KM, 1 781 cm3. ABS, CD, ABS, Centralny zamek, ABS, CD, ABS,

Powiedzmy, że silnik w dobrej kondycji i bym kupił.

Tutaj jest skrzynia 5 biegów.  Jak bym dokładał napęd quattro to przy okazji można 6 biegów skrzynie wrzucić? Bo przy przekładce i tak chyba trzeba skrzynie zmieniać. 

Orientujecie się za ile teraz dołożę napęd quattro? 

Jak to jest z utrzymaniem takiego audi. Mocno ciągnie po kieszeni? 

Przekładka to ok 2-2,5k PLN. Można użyć skrzyni z diesla ale w tedy silnik musi być dłubniety.

Ja bym poczekał ponieważ tyle mu raczej nikt nie zapłaci i jeśli fakt ma inne auto a te chce sprzedać to będzie schodził z ceny. Nie oszukujmy się A4 jest duży wybór fakt ta ma wypas można powiedzieć pełny ale przecież to nie jest jakiś LEGENDARNY model że wrzucimy go pod koc i tylko nabierze wartości co to to nie.  Może gdyby była fakt 4x4 to jeszcze jeszcze ktoś może by dał ale za oś wątpię. Sam jako fan audi uważam że A4 B6/B7 no to taki normalny dupowóz który mimo lat podoba się i w umiarkowanej cenie można go kupić. 20tys to max co można dać za B6 - takie cywilne nie mówię to o innych z literką S czy R :D Plus tych samochodów jest taki że są lepsze niż niejedno nowsze auto, ale czas cały czas gra na nie korzyść - one nie młodnieją tylko się cały czas starzeją. 

@0rgasmGiv3r

jeśli mega jesteś zdecydowany na napędy to szukaj gotowej 4x4

Z tą wypasioną a4b6 narazie czekam aż gość wymięknie trochę. Chyba bym przeżył brak tego quattro ( i tak zima w Polsce to jeden wielki znak zapytania ).

Znalazłem a4b7:

-quattro

-grzane pufy, webasto ( jak jest webasto = solar szyberdach? )

-pdc tyl, przod

-lpg

-wielofunkcyjna kiera, kolory fis

- 2 szyby prąd, tył korbotronik 

-wtryski bex, program 190km

-wymieniane błotniki bo gniły i maska bo odpryski były od kamieni podobno. jeszcze nie byłem na miejscu to nie sprawdzałem, błotniki do wglądu podobno

Właściciel chce 27500. Ale wyjeżdża za granice, więc myśle ze chciałby sie pozbyć, żeby nie stało i się nie kurzyło. Ile za takie audi byście dali? Bo wydaje mi się troche dużo, aczkolwiek nie znam się na cenach, więc nie będę oceniał. :D

Edited by 0rgasmGiv3r

Wyjazd za granice to czesta bajeczka, tak samo jak powiekszenie sie rodziny. Na to bym nie patrzył. Nie no 27.500 to już pereleczka powinna byc. Musisz obejrzeć, bo cena taka troszkę wyzsza.

Za B6 dałbym góra 23k, wszystko co powyżej albo z kwiatami co i kiedy było robione albo out.

Już chyba odpuszcze sobie te b6 bez quattro. Niby wypas w środku, ale ta cena to z kosmosu i brak quattro :facepalm:.

WWW.OTOMOTO.PL

Nie Uszkodzony Audi A4 - Nie Pierwszy właściciel, Szary, Benzyna+LPG, 190 KM, 1 781 cm3. ABS, CD, ABS, Centralny zamek, ABS, CD, ABS,

Bać się takiego przebiegu? Jedyny minus jak dla mnie to biała tapicerka :kwasny:, ale to w przyszłości do ogarnięcia. 

//edit:

chyba bite było biorąc pod uwage fakt 23 zdjęć archiwalnych w wyszukiwarce vin ( chociaż nie wiem czy to coś znaczy wgl :decayed: )

Edited by 0rgasmGiv3r

19 minut temu, 0rgasmGiv3r napisał:

Bać się takiego przebiegu?

Tak na serio to niekoniecznie, ale wiesz takie auto zawsze jest ciężko sprzedać bo każdy chce jak najmniej przebiegu, a przynajmniej żeby nie było trójki z przodu, podejrzewam że jak by je kupić teraz i jeździć to następna sprzedaż to będzie już okolice czwórki z przodu lub nawet już czwórka wskoczy, wtedy to już grosze warta będzie.

21 minut temu, 0rgasmGiv3r napisał:

Jedyny minus jak dla mnie to biała tapicerka 

Jaki minus :D toż to plus :D Miałem kiedyś szarą deskę w audi i powiem jedno, najlepsza! Ale wiadomo kwestia gustu. No i szyberdaszek tam widzę coś na co choruję strasznie. 

32 minuty temu, 0rgasmGiv3r napisał:

Jedyny minus jak dla mnie to biała tapicerka :kwasny:, ale to w przyszłości do ogarnięcia.

To nie jest biała tapicerka tylko beżowa taka trochę (typowo biała nie wiem czy była w b6, mam u siebie silber i to na zdjęciach wygląda bardziej biało niż to), fotele dziwnie wyglądają takie głownie chyba szły na USA. Boczek fotela kierowcy raczej nie powinien być czarny, w samochodzie coś pomodzone. Poduszka w fotelu pasażera "czarna", tez się coś musiało dziać.

Ogólnie z tym bexem to krzywa akcja jakaś. 2015 wyrejestrowanie na rządanie, 2016/2017 ten sam przebieg 245 069 km, 2018 55k km w rok! , 2019/2020 30 km zrobione w rok... 

WWW.OLX.PL

27700 zł: 27 700 zł: Sprzedam audi a4 b7 1.8t quattro Z wyposażenia Quattro Skóry bananowe boczki granatowe , podgrzewany przod Pdc tyl przod Bixenon Webasto Lpg Kierownica multifunkcyjna Przyciemnione...

b7 te mi chodzi po głowie. Też coś modzone w środku. Ale ogólnie to spoko jest ( może poza korbą z tyłu ).

Jak to jest z quattro w b7. Montowany był tylko napęd dołączany automatycznie czy stały też?

Edited by 0rgasmGiv3r

Stały ale w B7 już chyba był torsen 3-ciej generacji - nie naprawialny.

5 minut temu, Langista napisał:

Stały ale w B7 już chyba był torsen 3-ciej generacji - nie naprawialny.

Ale za to pewnie bezawaryjny i bezobsługowy? :eusathink:

3 godziny temu, 0rgasmGiv3r napisał:

Ale za to pewnie bezawaryjny i bezobsługowy? :eusathink:

Kup to zobaczysz jaki to super napęd quattro.

32 minuty temu, pelonek1 napisał:

Kup to zobaczysz jaki to super napęd quattro.

A możesz coś więcej na ten temat? Jestem ciekaw, ja myslalem ze B7 ma to samo co B6 jesli chodzi o Q.

Na śliskiej nawierzchni daje radę, przy dużej mocy też pomaga z trakcją, jednak jak już ma swoje lata to tu stuka, tam szarpie, jeszcze gdzie indziej cieknie i tak to wygląda i nie jest to niezniszczalny napęd jak niektórzy piszą.

3 godziny temu, Antek50 napisał:

A możesz coś więcej na ten temat? Jestem ciekaw, ja myslalem ze B7 ma to samo co B6 jesli chodzi o Q.

Nie jestem właśnie w 100% pewien od którego roku wprowadzono torsena 3 generacji, stąd też nie wiem czy nie gadam głupot.

Różnica między drugą a trzecią generacją jest spora, napęd załącza tył częściej jak ten drugiej generacji ale jest zamknięty w pełnej obudowie, gdzie druga generacja jest zwyczajnie rozbieralna i można ją regenerować kiedy wystąpią luzy.

Według jednego z użytkowników tego forum, a4b7 ma generacje 4.

Nie ma czwartej, trzecia to ostatnia generacja torsena i była stosowana od 2005 roku, teraz już zamiast torsena jest chyba ten ultra, czy jak to się nazywa.