Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie ambient w miejscu czerwonego audi side assist w A4 B9


dazwid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem temat na zagranicznym forum, tutaj zdjęcie o co konkretnie mi chodzi: 

audi ambient.jpeg

 

A więc tak, w samochodach ze zwykłym podświetleniem ambient, czyli gdzie nie można zmieniać koloru i standardowo jest białe, w miejscu widocznym na zdjęciu fabrycznie nie ma podświetlenia. Natomiast jeżeli samochód jest wyposażony w Audi Side Assist, w tym miejscu jest czerwony led który zaświeci się, gdy radar wykryje obiekt w martwym polu podczas próby otwarcia drzwi. 

Okazuje się, że jeżeli mamy na pokładzie Audi Side Assist i zwykły biały pakiet ambient, jest tam również umieszczona druga "tubka" do obsługi właśnie światła ambient, brakuje jedynie podpiętego modułu led. Na zdjęciu powyżej widać właśnie dodany biały moduł led i podpięty pod zasilanie z reszty światła ambient w boczku drzwi. Na zdjęciu poniżej "tubki" w które są wpięte moduły: 

 audi ambient 1.jpeg

Mam zamiar zrobić taki mod u siebie bo jest to dosyć łatwe, wystarczy zdjąć boczek, wpiąć biały moduł 8W0 947 356 F,  podpiąć pod zasilanie i gotowe, a efekt bardzo przyjemny dla oka. 

Natomiast tu rodzi się moje pytanie, czy ktoś orientuje się może jak to będzie współpracowało z Audi Side Assist? Czy w pakiecie z pełnym ambient światło przygasza gdy włącza się czerwony led z ostrzeżeniem, czy świecą się oba na raz? Na chłopski rozum jak podłączę biały moduł do drugiej tubki i wepnę w zasilanie od reszty światła z boczku drzwi to przy ostrzeżeniu Audi Side Assist będą świeciły się oba ale to czerwone jest na tyle mocne, że "przebije" białe i będzie je widać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne jest tak, że przy kolorowym pakiecie ambiente, ustawiony kolor wygasza a aktywuje kolor czerwony.

 

6 godzin temu, Muskel1 napisał:

Oryginalne jest tak, że przy kolorowym pakiecie ambiente, ustawiony kolor wygasza a aktywuje kolor czerwony, czyli aktywny jest tylko jeden led.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki @Muskel1, pobawiłem się dziś wieczorem i już wiem jak to działa. Jak zapala się czerwony led ostrzegawczy to przygasają wszystkie światła ambiente na boczku drzwi, więc jeżeli się do nich podepnę to wszystko będzie działać jak należy. 

Także fajny i prosty mod dla osób które mają Side Assist i zwykły pakiet ambiente. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ambientowe podświetlanie, mam też side assist i w momencie gdy radar wykrywa auto i się w lusterku zapal a pomarańczowa dioda ale ambientowe na czerwono się nie zapala.... Dlaczego?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona obrysówka zacznie migać gdy na postoju otworzysz drzwi, w czasie gdy radary wykryją nadjeżdżający pojazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć dokładnie jak właśnie zrobić inne oświetlenie?

Mam A5 F5 ale świeci mi tylko biale i czasami czerwony. Mam ustawienia ambiente ale tylko jaśniej / ciemniej. Mam ten side assist czy jak to się pisze. Chciałbym mieć możliwość zmiany kolorów albo przynajmniej żeby był czerwony. Ktoś ma Patent? Ten Pan co robił to z tym modułem to zrobił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie da się nic zrobić bo masz tylko białe oświetlenie ambiente ((QQ1). Aby móc zmieniać kolory wymagane jest kolorowe oświetlenie ambiente (QQ2), posiadające diody RGB. Tylko wymiana na kolorowe ambiente razem z odpowiednimi wiązkami, następnie kodowanie i parametryzacja sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

W tym przypadku nie da się nic zrobić bo masz tylko białe oświetlenie ambiente ((QQ1). Aby móc zmieniać kolory wymagane jest kolorowe oświetlenie ambiente (QQ2), posiadające diody RGB. Tylko wymiana na kolorowe ambiente razem z odpowiednimi wiązkami, następnie kodowanie i parametryzacja sterowników.

Ale tutaj powyżej Pan ogarniał z jakimś właśnie side asisst z jakimś modułem. Dlatego pytam jak to dokładnie zrobić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie pomóc? Odpisać? Chciałbym żeby te czerwone się świeciły w trakcie jazdy lub żeby można było je uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestroga dla Ciebie i innych, którzy mieliby chęć podłaczyc czerwony ambient na stałe.

Ten led ma tylko za zadanie chwilowo ostrzec w razie niebezpieczeństwa. W przypadku stałego oświetlenia, moduł potrafi wygenerować wysoką temperaturę co skutkiem jest efekt taki jak na zdjęciu.

img_20190321_100157_aabe966ae9339bcb40fc3d0fd0639499cec29b13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...