Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zakodować i podłączyć.


Driver50

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wiem zaraz będzie że temat stary, ale ja naprawde szukam już tydzień wszędzie gdzie się da i nic. Jedyna nadzieja w was. Kupiłem Audi a4b6 z nie orginalnym radiem. Grały przednie glośniki starszemu panu to wystarczało. Mnie nie. kupiłem radio concert. No i problem. Inne podłączenie kostki zasilającej. Ogarnołem z tym ze nie ma przewodu do pinu bose. Pewnie jest system audi. Kostka głośnikowa ma podpięte dwa przednie głośniki. Fis wyświetla. Tył nie gra. Może trzeba przekodować radio. Próbowałem różnych kodów. NIC. W zakupionym radiu był taki kod 01001. Może wiecie jaki trzeba wklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa głośniki z przodu grające pod radio. Dwa głośniki w drzwiach z tyłu i basowy na podszybiu z tyłu. Acha został mi wolny przewód zasilajacy plus po stacyjce.. Raczej nie wygląda to na Bose bo bose ma chyba wszystkie głośniki pod wzmacniacz a t tylko tył jest aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Driver50 napisał:

kupiłem radio concert.

Jakie? Concert I czy Concert II?

Jeżeli Concert I to zmień kodowanie na 00201

Najlepiej wrzuć autoscan

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prosze bardzo radio concert cd grundig 8E0 035 186 J . Rozpiska pinów całkiem inna niż we wtyczce, ale ją ogarnołem przjściówką z tym ze nie wiem gdzi podłączyc orzewód brązowy podłączyłem do pinu Dwa GND zielony jest pod K Line zasilanie czerwonym pod pin 7 masa 8 zoataje ten niebieski plus po stacyjce nigdzie nie podłaczony. Mimo wielu prób nie chcą się zdjęcia wczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pomieszane piny w czarnej etyce zasilającej - gruby czerw-nieb idzie w UB+ , zielono-nieb to K-bud , Bose musi zostać pusty , a ten niebieski to dołożony kabel zostawiasz nie podpięty 

Masz teraz K - bus wpięty w pin Bose i przez to świruje

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ogarnołem to komp się łączy z radiem więc K Bus jest ok. Za to nie wiem czy brązowy jest dobrzer wpięty bo jest na DWA GND. Zrobiłem przejściówke radio gra tak jak trzeba wyłancza sie po wyciągnięci kluczyka wszystko jest według mnie ok. Bose jest nie podpiete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ogarnolem te przewody przejściówką. K Bus jest podpiety tam gdzie trzeba. Podłączam ompa i jest ok komunikacja. Natomiast nie mam pewności co brązowego przewodu jest pod DwaGnd. Bose jest puste. A pod ten niebieski CB radio podłączyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny do wzmacniacza i tyłu są ok wyglądają że fabryka ( to są te RR , LR , Com i o_/o+ w tej czarnej dużej 20 pionowej wtyczce  )  Szukałabym przyczyny z tyłu w samym wzmacniaczu , zobacz czy tam zasilanie dochodzi

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem. Gdzie szukać wzmacniacza. Może wiesz jaki to wzmacniacz. Kupiłbym ale nie wiem jaki jest kilka rodzajów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest pod poszyciem bagażnika po prawej stronie. Numer to 8E5035223.

Tu masz rozpiskę 23 pinowej kostki wzmacniacza.

pin 1 (żółty) -> pin 7 [Radio - prawy tył]

pin 2 (brązowy) -> pin 6 [Radio - masa]

pin 3 (zielony) -> pin 8 [Radio - lewy tył]

pin 9 (biały) -> pin 25 [+ z radia]

pin 14 (czerwono/szary) -> pin 14 [+ woofera]

pin 15 (brązowo/szary) -> pin 15 [- woofera]

pin 17 (brązowo/żółty) -> pin 20 [+ lewy tył]

pin 18 (czerwono/żółty) -> pin 21 [- lewy tył]

pin 20 (brązowo/czarny) -> pin 22 [+ prawy tył]

pin 21 (czerwono/zielony) -> pin 23 [- prawy tył]

pin 22 (brązowy) -> pin 11 [stały +]

pin 23 (czerwono/niebieski) -> pin 13 [masa wzmacniacza]

 

Sprawdż czy ma stałe napięcie +12V na pinie nr 23, oraz czy na pinie nr 9 pojawia się napięcie wzbudzenia 12V po włączeniu radia. 

Screenshot_20210925-125116_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pomoc. Sprawdziłem przewody i napięcia. Zakodowałem radio. No i założyłem inny wzmacniacz. Zagrali. Mam wrażenie że tył gra słabiej przy ustawionym Faderze na 0. Jeszcze raz DZEKI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie tutaj z takim problemem czeka mnie wymiana akumulatora czy po wymianie radio bedzie grrac normalnie czy  trzeba miec jakis kod do radia audi concert?. Kupilem a4b6 ale bez kodu do radia,czy moze na samym radiu bedzie gdzies kod??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na radiu normalnie nie ma kodu (chyba, że ktoś go tam zanotował). Jak pozbawisz radio zasilania będziesz musiał wpisać kod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radio które masz było od początku w aucie (od wyjazdu z fabryki), to nic się nie stanie. Po ponownym podłączeniu akumulatora będzie grało.

Jeśli jednak radio pochodzi z innego auta, to będzie wołać o kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej36 napisał:

Hmm i co teraz w takiej sytuacji jak go nie mam...?

Zanim odepniesz klemy od starego aku podłącz dwoma kabelkami ten nowy akumulator do klem. W ten sposób zapewniając ciągłość napięcia przy odpięciu klem od starego aku. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...