Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejące się hamulce


Tricky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na grzejących się hamulcach przednich, zaciski jak by nie odbijają do końca i po wyjściu z auta koła są tak gorące że nie mogę ich dotknąć. Czasami problem pojawia się po kilku km a czasami po kilkudziesięciu. 
Bylem u mechanika, wymienił mi przewody elastyczne, zestawy naprawcze tłoczków, zregenerował zaciski i wymienił klocki, sprawdzał również jakiś czujnik hamulca pod pedałem czy coś takiego. 
Niestety problem nie ustąpił, macie Panowie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, hamuje normalnie, czasami jak już zaciski się zacisną to jadąc samochodem czuje że coś go spowalnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Pierwsze czujnik po pedałem podaje sygnał? silnik światła stop i nic niema wspólnego z grzaniem się hamulców . Po drugie jaka została przeprowadzona regeneracja zacisku - stan tłoczka i czystość ! elementów wewnątrz cylinderek i reszta . Po trzecie zestawy naprawcze delikatnie mówiąc nie zawsze chcą współpracować . Chodzi przede wszystkim o tą gumkę uszczelniacz w cylinderku tu jest prawdopodobnie problem są grubsze . Jeżeli nie trzeba tego uszczelnienia nie wymieniać , oczywiście po weryfikacji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PASEK1966 napisał:

 Pierwsze czujnik po pedałem podaje sygnał? silnik światła stop i nic niema wspólnego z grzaniem się hamulców . 

Obyś się kiedyś nie zdziwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DEV tylko bez urazy mnie już od dawna nic nie  dziwi jak masz jakąś wiedze w tym temacie podziel się , bardzo chętnie się  dokształcę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że trzpień w czujniku jest źle wyregulowany i delikatnie napiera na dźwignie hamulca. Mechanizm wspomagania to precyzyjne urządzenie i wystarczy delikatne napięcie dźwigni a podciśnienie zrobi resztę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać czy może pompa hamulcowa nie ma jakiegoś wpływu na to, dzisiaj np. jeździłem około 30km po mieście i nic. Ostatnio jak jeszvze było dość ciepło 28 stopni to koła zaczęło blokować już po 2-3km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi cylinderek? Po ściągnięciu zacisku chowa się bezproblemowo czy z oporem, do tego śruby imbusowe którymi zacisk jest przykręcany do jarzma, jeśli ciasno chodzą w gumkach prowadzących to będzie delikatnie tarło, co spotęguje się przy wzroście temp. podczas hamowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piti82 napisał:

Jak chodzi cylinderek? Po ściągnięciu zacisku chowa się bezproblemowo czy z oporem, do tego śruby imbusowe którymi zacisk jest przykręcany do jarzma, jeśli ciasno chodzą w gumkach prowadzących to będzie delikatnie tarło, co spotęguje się przy wzroście temp. podczas hamowania 

Edit: pomyłka.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 23:25, Tricky napisał:

Bylem u mechanika, wymienił mi przewody elastyczne, zestawy naprawcze tłoczków, zregenerował zaciski i wymienił klocki, sprawdzał również jakiś czujnik hamulca pod pedałem czy coś takiego. 

I jak nadal się grzeją ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem wpisu aby uruchomić zapodającego temat.

Bo albo hamulce się dotarły lub już zeszkliły a temat nie ma finału.

Generalnie mam taki wniosek do amina aby tematy bez zakończenia usuwać z forum.

Tematy typu rzeka też czasem warto odświeżyć, gdyż są to naprawdę tasiemce, trudno wyłapać sens i informacje często już nie aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...